280 cdi něco smrdí +FOTO

Odpovědět

Autor tématu
navi
hvězdička
Příspěvky: 308
Registrován: stř 07.11.2012, 23:34
Auto: w 211 320 cdi 190 2.0 d w 203 200 cdi

280 cdi něco smrdí +FOTO

Příspěvek od navi »

Ahoj potřebuji radu jednáse o w 211 280 cdi motor v6 om 642

auto mělo typické problémy takže olej chladič netěsný podfouklé 2 vstřiky a rozmlácené táhla na klapky

vše jsem rozebral těsnění jsem vyměnil sání vyčistil táhla vyměnil za hliníkové dal jsem nové těsnení na sání a 2 nové pod turbo

vše jsem dotahnul momentakem . Vstřiky ven ultrazvukem jsem je vyčistil nové podložky ,nove šrouby a drahou pastu vše jsem poskládal motor

jsem vyčistil čističem brzd a vyfoukal do ideálního sucha . Začal jsem s tím jezdit a pote co se auto ohřálo to začalo strašně smrdět jakoby se něco

pálilo auto jsem nechal klepat cca hodinu by se vypálil případy bordel který někde mohl zustat .

vyměnil jsem interierový filtr do výdechu jsem nastříkal pěnu na čistění klimatizace a radiatorku .

auto pul dne nesmrdělo pote jsem mu šlapnul na krk a zase začal strašně smrdět .

již jsem hledal všude vše těsní motor je suchej voda se neztrácí svody nepraskly kolem olejoveho chladiče je sucho .

do chladícího sistemu jsem nalil červenou kapal i kdiž tam ma byt zelená je možné že to děla ta kapal ?????

jo a DPF je na 76 procen plnej

již jsem v koncích prosííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííím pomoc
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) navi dne stř 19.02.2020, 20:10, celkem upraveno 1 x.

W463
hvězda
Příspěvky: 1403
Registrován: pát 05.06.2009, 17:53
Auto: to obcas tak pribejva, ze uz se to sem nevejde
Bydliště: Doma

Re: 280 cdi něco smrdí +FOTO

Příspěvek od W463 »

navi píše: stř 19.02.2020, 19:33 ....do chladícího sistemu jsem nalil červenou kapal i kdiž tam ma byt zelená je možné že to děla ta kapal ?????
....
no ty voe =-o

vsechny ty vety jsi si mohl usetrit, stacilo napsat ze je auto napadene kutilem :-!

Humungus
hvězda
Příspěvky: 1067
Registrován: pát 28.10.2011, 21:22
Auto: MB
Bydliště: Kolin

Re: 280 cdi něco smrdí +FOTO

Příspěvek od Humungus »

to je vazne divny, kdyz na fandovskou stranku chodej kutilove se starejma autama vid 🤣

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: 280 cdi něco smrdí +FOTO

Příspěvek od Merc124 »

a ty svody jsi fotil proč ? nemáš prasklej vlnovec na těch svodech ? jsou na L. i P. straně ;) jinak svody by jsi měl při této akci dát nové, to je jasné, ale stojí pár tisícovek o:-)

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: 280 cdi něco smrdí +FOTO

Příspěvek od Přemek Doležal »

1. identifikovat složení - druh smradu !

Autor tématu
navi
hvězdička
Příspěvky: 308
Registrován: stř 07.11.2012, 23:34
Auto: w 211 320 cdi 190 2.0 d w 203 200 cdi

Re: 280 cdi něco smrdí +FOTO

Příspěvek od navi »

svody jsem fotil abych ukázal že nejsou nijak praskle a že na ně nic neteče musím nějak identifikovat ten smrad :-$ :-$ :-$

někdo nějakej nápad ??????????????????????



neni ten DPF přicpanej ?

Waterfall
hvězda
Příspěvky: 1663
Registrován: pát 11.05.2012, 20:38
Auto: W124 300E-24, S204 180 Kompressor
Bydliště: Trenčín
Věk: 40

Re: 280 cdi něco smrdí +FOTO

Příspěvek od Waterfall »

Kdyby to s tím DPF bylo kritický, bude Ti svítit kontrolka motoru a možná se přidruží i nouzový režim. Ale nemá důvod něco smrdět z motoru.

W463
hvězda
Příspěvky: 1403
Registrován: pát 05.06.2009, 17:53
Auto: to obcas tak pribejva, ze uz se to sem nevejde
Bydliště: Doma

Re: 280 cdi něco smrdí +FOTO

Příspěvek od W463 »

Humungus píše: stř 19.02.2020, 21:04 to je vazne divny, kdyz na fandovskou stranku chodej kutilove se starejma autama vid 🤣
zase tak stara 211 s 642 to neni a majitel by udelal daleko lip, kdyby to nekomu odvezl, kdo se na to odborne podiva nez se v tom kutilsky vrtal a jeste to dojebal... *stop* stejne to tak nakonec urcite dopadne, ale uz to bude vsechno rozvrtane a to ma kazdy mechanik velmi rad :-!

miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: 280 cdi něco smrdí +FOTO

Příspěvek od miluna »

svody ZA motorem? Tam jak se sbíhají dva do jednoho? Nefouká to někam do strany a nepálí to něco v okolí?

Humungus
hvězda
Příspěvky: 1067
Registrován: pát 28.10.2011, 21:22
Auto: MB
Bydliště: Kolin

Re: 280 cdi něco smrdí +FOTO

Příspěvek od Humungus »

W463 píše: čtv 20.02.2020, 8:26
Humungus píše: stř 19.02.2020, 21:04 to je vazne divny, kdyz na fandovskou stranku chodej kutilove se starejma autama vid 🤣
zase tak stara 211 s 642 to neni a majitel by udelal daleko lip, kdyby to nekomu odvezl, kdo se na to odborne podiva nez se v tom kutilsky vrtal a jeste to dojebal... *stop* stejne to tak nakonec urcite dopadne, ale uz to bude vsechno rozvrtane a to ma kazdy mechanik velmi rad :-!
Nekdo na to proste musi prijit sam, ze je nekdy lepsi jet k nekomu znalejsimu.
Na druhou stranu, proc to nezkusit.

Waterfall
hvězda
Příspěvky: 1663
Registrován: pát 11.05.2012, 20:38
Auto: W124 300E-24, S204 180 Kompressor
Bydliště: Trenčín
Věk: 40

Re: 280 cdi něco smrdí +FOTO

Příspěvek od Waterfall »

Ono je někdy velký problém sehnat ve svým okolí toho znalejšího. Často to není o tom, že by člověk nechtěl nechat druhýho vydělat. Právě naopak, většina lidí rádo za kvalitní službu zaplatí. Ale:
1. Schopných diagnostiků je zoufale málo (a čím dál, tím míň) a měniči dílů jsou vám k ničemu
2. Díky některým spekulantům, co si naháněj kšefty výměnou zbytečných věcí a záměrným poškozením dalších komponent už dost lidí mechanikům nevěří.
Proto se pak lidi (co maj trochu umu a zručnosti) pouštějí do oprav sami...jenže bez zkušeností a patřičného vybavení někdy nadělaj víc škody, než užitku.

emc3250
hvězdička
Příspěvky: 405
Registrován: pát 01.08.2008, 7:34
Auto: W 124 300D
Bydliště: Plzeň
Věk: 48

Re: 280 cdi něco smrdí +FOTO

Příspěvek od emc3250 »

Waterfall píše: pát 21.02.2020, 7:59 Ono je někdy velký problém sehnat ve svým okolí toho znalejšího. Často to není o tom, že by člověk nechtěl nechat druhýho vydělat. Právě naopak, většina lidí rádo za kvalitní službu zaplatí. Ale:
1. Schopných diagnostiků je zoufale málo (a čím dál, tím míň) a měniči dílů jsou vám k ničemu
2. Díky některým spekulantům, co si naháněj kšefty výměnou zbytečných věcí a záměrným poškozením dalších komponent už dost lidí mechanikům nevěří.
Proto se pak lidi (co maj trochu umu a zručnosti) pouštějí do oprav sami...jenže bez zkušeností a patřičného vybavení někdy nadělaj víc škody, než užitku.
Podepisuju. A podtrhavam!

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: 280 cdi něco smrdí +FOTO

Příspěvek od Merc124 »

navi píše: stř 19.02.2020, 22:08 svody jsem fotil abych ukázal že nejsou nijak praskle a že na ně nic neteče musím nějak identifikovat ten smrad :-$ :-$ :-$
někdo nějakej nápad ??????????????????????
neni ten DPF přicpanej ?
Tak když jsou popraskaný svody, tak to z venku není vidět ]:-> to za a) a za b) ty svody mají před spojem do turba vlnovce a ty někdy prasknou a pak je cítit smrad spalin v interiéru, takže to prozkomej ;) nové svody jsou už asi 7. generace, tedy pokud koupíš nové v MB a cenovka je celkem příjemná ]:->

zadek524
král hvězd
Příspěvky: 4495
Registrován: čtv 31.07.2008, 13:59
Auto: 124 - to je krásný číslo co mám rád
Bydliště: Nehvizdy, Praha - východ
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: 280 cdi něco smrdí +FOTO

Příspěvek od zadek524 »

Ono je fakt důležitý, co to je za smrad. Jestli smrad spálenýho oleje, smrad výfukových spalin, nebo hnilobnej zápach z klimošky.... ?

Autor tématu
navi
hvězdička
Příspěvky: 308
Registrován: stř 07.11.2012, 23:34
Auto: w 211 320 cdi 190 2.0 d w 203 200 cdi

Re: 280 cdi něco smrdí +FOTO

Příspěvek od navi »

Ahoj panove tak mam trochu času tak se teda podělím jak jsem daleko s tou hvězdou smrti

přičinu smradu jsem našel byl to olej !!!!!!

moc jsem to nechápal odkud teče olej když jsem olej chladič přetěsnil a motor byl ze zhora dokonale suchej .

zajel jsem teda na zdviž sundal jsem zase kryty pod autem a tam zase vše od oleje !!!!!

od vany nahoru vše suché a celej vejfuk až ke koncovkám mastnej .

z toho jsem usoudil že teče ta malá vana. Vše jsem teda vyčistil čističem brzd a vyfoukal.

Po hodině par kapek pod autem vana šla dolu ,olej co má najeto 50 km do kopřiv

a nova zkušenost je na světě ! prostě jsem si myslel že ten motor je zasranej z důvodu netěsného olej chladiče .

ukázalo se že ta vana netěsnila .


OK auto již nesmrdi ale neustale padá do nouzaku diagnostika píše jen jednu chybua sice P 2359 NÍZKÝ TLAK ZVYŠTE TLAK

pokud to dobře chápu do motoru jde málo vzduchu duvd muže být ten že turbo málo fouká z duvodu špatnéhoo naklapění lopatek

protože pokud jedu tak nějak normálně tak auto jede ale pote co mu dám plnej a motor vy vytočí nad 3500 ot tak to spadne a nejede

nebo je někde dirka v trase turbo hadice inter .c sani .

testoval jsem to tak že jsem si dal na turbo hadici s víčkem na test těsnosti chladicí kapal vše jsem ztahnul aby to těsnilo a pustil jsem do

motoru tlak.

natlakovalo se to na 2 bary pote to utikalo do spal komory a dále do pryč

turbo hadice spoje inter,c jsem nastříkal mýdlovou vodou a hledal jsem netěsnost našel jsem jen malinkou dirku jakoby od jehly kde to trochu utikalo
jinak nic jakej je váš názor bude to ten servomotorek nebo zatuhle naklapjení lopatek nemyslím si že by ta mini dirka měla takovej vliv

jakej je váš názor . předem děkuji za odpovědi
Odpovědět