Turbo

Odpovědět

Autor tématu
Pesek
hvězdička
Příspěvky: 91
Registrován: sob 21.11.2009, 20:45
Auto: W203, C200 CDi, 2002
Bydliště: Brno - Venkov
Věk: 33

Turbo

Příspěvek od Pesek »

Ahoj chlapi, moje turbo nejspíš mele z posledního. Je na hřídelce velká vůle a lopatky olizují stěnu. Stěna už je taky oškrábaná.. Turbo vydává celkem šílené zvuky a auto ani moc nejede a celkem hulí.
Turbo si bere olej a když jsem oddělal hadici, tak byl olej i tam.
Moje otázka zní:
Je dobrá volba koupit turbo po repasi?
Teď je móda, že já firmě dám svoje turbo a oni mě dají nějaké turbo po repasi se zárukou.
Nebo si mám raději nechat udělat kompletní GO toho svého?
GO svého jsem koukal, že by stálo kolem 10+. Při výměně by mne to stálo třeba jen 8.
Nové kupovat nechci, na to opravdu nemám finance.

A taky se mi povedlo asi 2x auto vytočit do červenýho a pokaždé chcíplo, čím to může být, může to dělat to turbo?

Díky za rady a pomoc.
:stern:

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbo

Příspěvek od Přemek Doležal »

Jestli si necháš zrepasovat TO svoje, nebo koupíš repasované výměnou, vyjde to naprosto nastejno....jen výměna je: včíl, na svý budeš čekat.
Staré turbo v kompletním stavu vezmou, rozeberou na prvočinitele, podstatné věci dají nové, komory se vyčistí, turbo se vyváží a složí.
Stav odpovídá turbu novému.

Autor tématu
Pesek
hvězdička
Příspěvky: 91
Registrován: sob 21.11.2009, 20:45
Auto: W203, C200 CDi, 2002
Bydliště: Brno - Venkov
Věk: 33

Re: Turbo

Příspěvek od Pesek »

Super, děkuji za odpověď.

Já jsem právě někde četl, že Garett nedělá náhradní díly a je to skládaný z jinejch značek a neodpovídá to originálu a špatně se to chová. Tak jsem se toho bál.

Mistrtwist
hvězdička
Příspěvky: 70
Registrován: stř 05.01.2011, 7:50
Auto: W203 C270 Avantgarde
Bydliště: Praha
Věk: 41
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbo

Příspěvek od Mistrtwist »

Že Ti chcípne auto při vytočení do červenýho je nespíše vstřikama. Mají už takovou netěsnost, že to jednotka zařízne. Zkus někde kapilární zkoušku, popřípadě rovnou vstřiky na repas... Popřípadě zajeď na diag ať ti ukáže korekci množství vstřiku paliva.

Rambo
hvězdička
Příspěvky: 128
Registrován: úte 13.11.2012, 12:29
Auto: S203 C200K

Re: Turbo

Příspěvek od Rambo »

Já bych šel do výměny. Proč si myslíš že to Tvoje je lepší než to které Ti dají. U tvého už škrtají lopatky a u toho co dostaneš třeba neškrtaly.

spacak
hvězda
Příspěvky: 1789
Registrován: čtv 31.07.2008, 5:13
Auto: W,210,W211,W212,W212,W213,W221 a drezina
Bydliště: Praha
Věk: 51
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbo

Příspěvek od spacak »

to je uplne prakticky se odmontuji snekove natrubky s regulaci lopatek a vymeni se cely stred vcetne obou vrtuli. Dodava se to cele vyvazene v podstate se to slozi za par minut :-) Garet primo prodava tyhle stredy http://www.azturbo.cz/cz-kategorie_4460 ... -benz.html" onclick="window.open(this.href);return false;
tohle jen pro priklad.
ikoho tim nenabadam aby si to delal doma sam, ale jen se snazim osvetlit ze reci o tom ze nekdo turbo rozdelava a meni jen cast moc nezeru. Snad u nejakeho specialu.
Nicmene sam jsem si turbo koupil od dodavatele kde drzi zaruku :-)

enougher
kometa
Příspěvky: 2476
Registrován: ned 13.05.2012, 1:00
Auto: SL55AMG,W447, CLK320, CL500 4M AMG,c126 560
Bydliště: Praha
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbo

Příspěvek od enougher »

spacak píše:to je uplne prakticky se odmontuji snekove natrubky s regulaci lopatek a vymeni se cely stred vcetne obou vrtuli. Dodava se to cele vyvazene v podstate se to slozi za par minut :-) Garet primo prodava tyhle stredy http://www.azturbo.cz/cz-kategorie_4460 ... -benz.html" onclick="window.open(this.href);return false;
tohle jen pro priklad.
ikoho tim nenabadam aby si to delal doma sam, ale jen se snazim osvetlit ze reci o tom ze nekdo turbo rozdelava a meni jen cast moc nezeru. Snad u nejakeho specialu.
Nicmene sam jsem si turbo koupil od dodavatele kde drzi zaruku :-)
Tak pribeh o tvem turbu si celkem pamatuju

Co se tyce stredu tak bych se na stredy ani nevyprdnul , protoze oprava profi firmou vyjde o 3000 draz
tak cena za klid je celkem nizka

Džejár
legenda hvězd
Příspěvky: 3104
Registrován: pon 26.01.2009, 21:08
Auto: Iveco daily 35S12
Bydliště: Brno

Re: Turbo

Příspěvek od Džejár »

http://www.turbocar.cz/cs/faq-caste-dotazy.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět