topení

Odpovědět

Autor tématu
stutmandave
hvězdička
Příspěvky: 46
Registrován: pát 01.08.2008, 20:01
Auto: Mercedes Benz W123 200, W124 300D
Věk: 40

topení

Příspěvek od stutmandave »

Potřeboval bych poradit s topením u w203. Je to 220cdi r.v. 2005 dovoz Italie. Auto mi v zimě vůbec netopilo nejdřív jsme měnil termostat potom radiátor a nakonec příhřev motoru a zlepšení je minimální. Motor se normálně ohřeje, ale do interiéru to prostě nedojde. Podle datakarty by auto mělo mít pomocný cirkulační čerpadlo, ale v autě fyzicky není a diagnostika nehlásí, že by byl nějaký problém a nikde není zbytečný konektor. Už vůbec nevím čím to může být. Přemýšlím, že sundám hlavu jestli není někde přicpaný kanál, ale auto nevaří do vody netlakuje a ta neubývá. Neřešil někdo něco podobnýho nebo napadá někoho čím by to mohlo být?

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6238
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: topení

Příspěvek od Merc124 »

klapky topení chodí jak mají ? do radiátoru topení jde teplá voda ?

Autor tématu
stutmandave
hvězdička
Příspěvky: 46
Registrován: pát 01.08.2008, 20:01
Auto: Mercedes Benz W123 200, W124 300D
Věk: 40

Re: topení

Příspěvek od stutmandave »

Klapky fungují tak jak mají do radiátoru voda jde, ale není dost teplá je jenom vlažná takže když zapnu ventilátor hned se radiátor ochladí ale celý systém jsem kontroloval při výměně radiátoru a všude je průchozí všechny hadice jsem zkoušel prolívat vodou a ta protekla. Připadá mi jako by vodní pumpa nebyla schopná dotlačit teplou vodu do radiátoru. Přemýšlím, že by byl někde zarostlý kanál, ale to by auto asi vařilo...

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: topení

Příspěvek od Přemek Doležal »

Rozpojit hadice, fše propláchnout proti směru proudění tlakovou vodou, a ta vodní pumpa ? ...ven a kontrola vrtulky i když to není BMW ....

Autor tématu
stutmandave
hvězdička
Příspěvky: 46
Registrován: pát 01.08.2008, 20:01
Auto: Mercedes Benz W123 200, W124 300D
Věk: 40

Re: topení

Příspěvek od stutmandave »

Pumpu jsem kontroloval byla venku a je ok hadice jsem taky proplachoval proto mě už nenapadá čim by to mohlo být. Jediný divný je, že podle datakarty tam má byt cirkulační čerpadlo, ale na autě není a diagnostika nehlasí, ze by chyběla...

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: topení

Příspěvek od Přemek Doležal »

Pomocné čerpadlo nemá vliv na výkon topení za jízdy.

Autor tématu
stutmandave
hvězdička
Příspěvky: 46
Registrován: pát 01.08.2008, 20:01
Auto: Mercedes Benz W123 200, W124 300D
Věk: 40

Re: topení

Příspěvek od stutmandave »

Tak to musí být někde zarostlý nebo zablokovaný v hlavě...

pitrus.m
hvězdička
Příspěvky: 289
Registrován: pon 08.12.2008, 20:58
Auto: MB 123 2.4D MB 124 2.5 D MB W 203 2.0 cdi
Bydliště: Hradec Králové
Věk: 52

Re: topení

Příspěvek od pitrus.m »

řešíl jsem stejný problém auto 2.0cdi rok 2002 z Itálie.Měnil jsem termostat,radiátor a nakonec to byl druhý termostat který je ,nebo byl, nevím jak u tebe,před malým chladičem jako ve prostředku předního čela za klaksonama .Vzhledově to vypadá jako příhřev.V MB to podle vin.kodu ani nenašli na jejich počítači.Cena cca 800kč v MB.Číslo dílu můžu poslat.pokud je to potřeba,nemám to teď u sebe.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: topení

Příspěvek od Přemek Doležal »

Ale jemu se to ohřeje !
Ale je malej průtok v radiátoru.
Něco je přicpaný.....

Autor tématu
stutmandave
hvězdička
Příspěvky: 46
Registrován: pát 01.08.2008, 20:01
Auto: Mercedes Benz W123 200, W124 300D
Věk: 40

Re: topení

Příspěvek od stutmandave »

Čau, chtěl bych dořešit celý problém s topením. Na radu servisu se měnila vodní pumpa aby prý byla jistota že funguje a honí chladící směs, topení stále netopilo, poté se vyměnil druhý termostat, který je před radiátorem a hlídá aby tam nešla voda víc jak 75 stupňů. Poté došlo k mírnému zlepšení ale stále žádný zázrak. Přes léto jsem to neřešil protože klima funguje bez problémů. Nyní na podzim jsem to dal znovu do servisu s tím že se udělá kontrola klapek a ovládání topení dle všeho by to mělo být ok. Auto stále nijak moc netopilo, v servisu vyzkoušely přes nádržku protlačit vzduchem kapalinu dál do radiátoru asi týden to docela topilo ale žádný zázrak za týden to opět přestalo topit. Tento měsíc jsem nechal do montovat originál pomocné el. čerpadlo jak to mají některá w203 z výroby došlo výraznému zlepšení už se dá v autě v zimě jezdit ale zatím nejsou mrazy. Tak si myslím že čerpadlo pomohlo eliminovat závadu topení ale závada tam stále je. V servisu mi tvrdí že vedení od nádržky je průchozí a že tam není problém, já myslím že naopak je ucpaná nebo zarostlá hliníková trubka co vede od nádržky až do radiátoru, proto přidané čerpadlo částečně pomohlo. Potřeboval bych poradit dobrého mechanika nebo servis, nejlépe Královehradecký kraj (není podmínkou) důležitá je spolehlivost a kvalita, co by byl schopen tento problém definitivně vyřešit. Děkuji za radu.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: topení

Příspěvek od Přemek Doležal »

Odpojit vedení k radiátoru, a v protisměru proudění ch.kapaliny prohnat vodou ze zahradní hadice.
Věřím v 99% úspěch.
Říká se tomu Zagelované topení, trpí na to 211,......

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: topení

Příspěvek od scout76 »

Měl jsem podobný problém,ale ne na Mercedesu. Závada byla v radiátoru topení,který byl vyhnilý a velice přicpaný. syndrom byl stejný. Auto se ohřálo,ale netopilo. Vyměněn termostat,pumpa,chladič,profukovány trubky a nakonec radiátor topení. Auto bylo z Německa.

miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: topení

Příspěvek od miluna »

Zkusil bych kyselinu citronovou, uvařit pěkně ve varný konvici litr vody plus jeden pytlíček a pomocí kousku hadice napojit trychtýř na radiátor, druhou hadici odpojit a vždy chvíli nachat zacpané, aby se uvnitř voda s kyselinou vyřádila a vypustit. Opakovat a opakovat, většinou to dělám tak 6x 10x dokud tečou sračky, vyplachuji mírným tlakem čistou vodou pomocí zahradní hadice kterou jinak myju auta (jak píše Přemek) a zatím vždy úspěch.
Tedy pokud je příčinou zarostlý radiátor topení, pomůže to. Já tím řešil spousty Renoltek kterejm to rádo zarůstá.
Pokud byl ale v minulosti chladící okruh někde netěsný a někdo nasypal do nádobky utěsňovač, je vymalováno a bude se muset vyměnit radiátor topení.
Zkontroloval bych ještě víčko vyrovnávací nádržky jestli udrží tlak. Tlak v chladícím okruhu je důležitý aby vše fungovalo správně, protože radiátor topení bývá nejvyšším bodem chladící soustavy, bez tlaku nebude cirkulovat dostatek vody. Ověřit se to dá jen prostým stisknutím hadic topení, musí být při chodu motoru trošku tvrdé. Né jako kámen ale také ne měkké jako s otevřenou nádobkou.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: topení

Příspěvek od Přemek Doležal »

Zajímavostí je, že pokud je radiátor zagelovaný, tak ho normální provoz nepropláchne.
Připojíš hadici, voda teče, vodovodní hadice se u vstupu lehce vzpírá, po chvíli voda teče víc a víc, a nakonec s tebou se zahradní hadice přestane prát, a voda teče plným proudem.
Žádný sračky z toho nevytečou !!!

miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Re: topení

Příspěvek od miluna »

No, tak kdybys viděl, co vybleje Renoltka.... no vždyť je to vidět na neprůhledně hnědejch nádobkách. Jednou jsem řešil Camaro s Bigblockem a tam byl zarezlej i blok motoru.... holt jsem tam sypnul deset pytlíků a jezdil a jezdil, vypadl snad kýbl sraček a cajk.
Odpovědět