vibrace motoru

Odpovědět

Autor tématu
hrab1234@seznam.cz
hvězdička
Příspěvky: 3
Registrován: pon 18.09.2017, 21:55
Auto: w204 c class 220 cdi

vibrace motoru

Příspěvek od hrab1234@seznam.cz »

prosim o radu
kdyz nastartuji rano motor tak vydava podivny zvuk takove jak brneni...po case jak se zahreje tak to ustane....i pri jizde pokud je jeste studeny tak kdyz zastavim na krizovatce tak je jeste 900 otacek (je to v poho)po chvilce klesne na 800 otacek a zacne tak divne brnet.....potom kdyz se motor zahreje celkove tak uz to nedela....nevite nekdo co to muze byt?....w204 2008....150 000 mil najeto..
a jeste neco....kdyz striknu na remen trochu oleje...tak to prestane delat....nechapu...?

zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1377
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

Re: vibrace motoru

Příspěvek od zaibatsu »

OM651 Umweltscheissfahrzeug

ty auta se potkávaly, proto se na některých majitelé rozhodli dělat radši na rozvodech údržbu. co tam přesně bývalo v háji, nevím.

Autor tématu
hrab1234@seznam.cz
hvězdička
Příspěvky: 3
Registrován: pon 18.09.2017, 21:55
Auto: w204 c class 220 cdi

Re: vibrace motoru

Příspěvek od hrab1234@seznam.cz »

zaibatsu píše:OM651 Umweltscheissfahrzeug

ty auta se potkávaly, proto se na některých majitelé rozhodli dělat radši na rozvodech údržbu. co tam přesně bývalo v háji, nevím.
nebylo nic v haji.....mam ho 5 let a zacalo to delat posledni 2 mesice....je to 646

zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1377
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

Re: vibrace motoru

Příspěvek od zaibatsu »

hrab1234@seznam.cz píše:
zaibatsu píše:OM651 Umweltscheissfahrzeug

ty auta se potkávaly, proto se na některých majitelé rozhodli dělat radši na rozvodech údržbu. co tam přesně bývalo v háji, nevím.
nebylo nic v haji.....mam ho 5 let a zacalo to delat posledni 2 mesice....je to 646
aha, tak to je jiná. napínák?

Autor tématu
hrab1234@seznam.cz
hvězdička
Příspěvky: 3
Registrován: pon 18.09.2017, 21:55
Auto: w204 c class 220 cdi

Re: vibrace motoru

Příspěvek od hrab1234@seznam.cz »

zaibatsu píše:
hrab1234@seznam.cz píše:
zaibatsu píše:OM651 Umweltscheissfahrzeug

ty auta se potkávaly, proto se na některých majitelé rozhodli dělat radši na rozvodech údržbu. co tam přesně bývalo v háji, nevím.
nebylo nic v haji.....mam ho 5 let a zacalo to delat posledni 2 mesice....je to 646
aha, tak to je jiná. napínák?
no reknu ti tak...vymeneno:napinak,rolky,servo,hlavni remenice,remen
a kdyz dam klic na napinak a pri chodu motoru ho jeste vic napnu nebo povolim tak to prestane...jak vytahnu klic a necham ho tak jak ma fungovat sam tak to dela.....nastrikam na remen olej...prestane....zkousel jsem i s mensim remenem to prepojovat jen s klimou nebo jen s alternatorem...nedela to...jak to dam tak jak ma byt dela to........jak se zahreje prestane dela to jen za studena

zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1377
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

Re: vibrace motoru

Příspěvek od zaibatsu »

jee, tvl sry, já měl z nějakýho zvláštního důvodu původně za to, že píšeš, že je to od řetězu a ne od řemenu.

s tím menším řemenem to nemusí být vůbec spolehlivá diagnosa, protože altík nebo klimarolna může být nějak lépe řemenem "obejmuta". Mohl bys ten zvuk nějak natočit, jak zní? když sundáš řemen, necítíš v ničem žádnou vůli? já třeba teď byl vyškolen alternátorem. Vyměnil jsem na něm řemenici a ono to bylo ložisko uvnitř altíku, vůle byla axiální. Navedl mě na to někdo tady z fora, přičemž mu děkuji, vím prd už, kdo to byl, a poznal jsem to tak, že při akceleraci se mi pohybovala řemenice alternátoru "dovnitř" a "ven" z těla altíku. (samozřejmě o mm)

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: vibrace motoru

Příspěvek od Merc124 »

a co tedy ta volnoběžka alternátoru ? ta umí dělat pěknou paseku, já teda když měním řemen příslušenství tak měním všechny kladky i s napínákem a i volnoběžku ;)
Odpovědět