Sprinter provrtaný DPF

VITO, VIANO, SPRINTER a další...
Odpovědět

Autor tématu
radek583
hvězdička
Příspěvky: 72
Registrován: ned 13.06.2010, 19:23
Kontaktovat uživatele:

Sprinter provrtaný DPF

Příspěvek od radek583 »

Zdravím potřeboval bych radu dnes jsem zjistil že mám provrtanej dpf je to sprinter 315 om646. Když ho vyměním předpokládám že bude nutná nějaká úprava v řj. Jak složité je to uvést do původního stavu?Teď dělám go motoru tak jestli vyměnit hned a nebo až bude motor zajetý. Jaký použít filtr? Nebo někdo kdo by mi namontoval nový a pak to zprovoznil to by bylo nejlepší.

zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1377
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

Re: Sprinter provrtaný DPF

Příspěvek od zaibatsu »

Zavolej sem, oni ho elektronicky vyřadí.

http://www.autootas.cz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Autor tématu
radek583
hvězdička
Příspěvky: 72
Registrován: ned 13.06.2010, 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Sprinter provrtaný DPF

Příspěvek od radek583 »

Já si myslím že vyřazenej bude chci ho zařadit až dám novej

zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1377
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

Re: Sprinter provrtaný DPF

Příspěvek od zaibatsu »

To zvládnou též. Proč se montuješ do něčeho, co funguje? Neprojdeš technickou?

Autor tématu
radek583
hvězdička
Příspěvky: 72
Registrován: ned 13.06.2010, 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Sprinter provrtaný DPF

Příspěvek od radek583 »

Technická také ale hlavně jezdím do německa a nerad bych zůstal někde odstavenej policajtama.A jestli to funguje nevím koupil jsem to s mrtvým motorem třeba následek zbastlení dpf.

zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1377
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

Re: Sprinter provrtaný DPF

Příspěvek od zaibatsu »

hm, to celkem chápu.

Ale...z tohohle roku to měly všechny sprintery už s DPF? protože jestli ne, tak podle mě nemají šanci zjistit, zda tvoje konkrétní auto DPF mít má, nebo nemá. Euro4 nafta má vždy DPF, na tom by tě mohly udělat, ale pokud bys tam dal nálepku E3 nebo nic...

Autor tématu
radek583
hvězdička
Příspěvky: 72
Registrován: ned 13.06.2010, 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Sprinter provrtaný DPF

Příspěvek od radek583 »

Potřebuji zelenou kvůli vjezdu do měst a myslím že by to zjistily velmi rychle.Já v tom nevidím problém dpf už jsou cenově přijatelné.Největší problémy jsou na krátkých trasách to nejezdím tak proč to nenechat tak jak to má být.

Autor tématu
radek583
hvězdička
Příspěvky: 72
Registrován: ned 13.06.2010, 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Sprinter provrtaný DPF

Příspěvek od radek583 »

Tak už jsem ve fázi že ke zprovoznění auta už mi bude chybět jen ten filtr to vážně o nich nikdo nic nevíte? To je máte všichni vymlácený?Koukal jsem na walker mají dva druhy cordierit a sic. Tady je ta výhoda že kat je před filtrem samostatně a ten zůstane původní tak by tam mohlo fungovat i něco jiného než origo. Za origo chtěj nesmysl 36000kč

Autor tématu
radek583
hvězdička
Příspěvky: 72
Registrován: ned 13.06.2010, 19:23
Kontaktovat uživatele:

Re: Sprinter provrtaný DPF

Příspěvek od radek583 »

Tak jsem konečně auto zprovoznil.Snažilo se to regenerovat protože poslední regenerace byla před asi 3500km to bylo asi z důvodu děravého vlnovce.Podle diagnostiky byla teplota filtru za jízdy až 650 stupnů tak jsem za jízdy vyvolal regeneraci ta proběhla úspěšně a poté už rozdíl teplot byl kat o cca 20-30stupnů vyšší než dpf tak to by snad mělo fungovat.Tak to ted budu testovat a pozorovat pak dám nové dpf pokud bude vše ok. A ještě jeden dotaz kolik má byt diferenční tlak při vypnutém motoru mě to ukazuje 5 je to ok?
Odpovědět