Veteránské SPZ plus TK?

všechny veterán modely které nejsou rozděleny do ostatních sekcí
Odpovědět

Autor tématu
tomakecTD
hvězdička
Příspěvky: 253
Registrován: pon 14.05.2012, 21:54
Auto: W123 250, W124 300 CE
Bydliště: Olomoucky kraj

Veteránské SPZ plus TK?

Příspěvek od tomakecTD »

Zdarec, můj mercedes už měl veteránské SPZ, nyní jsem majitelem já a SPZ se musely vrátit. Nemám tak žádný doklad. Ale o to nejde. Chtěl bych se zeptat, jestli někdo tyto značky má, co to obnáší. Jak je získat, kolik to stojí, jestli se musí chodit na STK, jaký musí být stav vozu. Jestli úplně dokonalý, nebo tam sem tam nějaká rez může být atd.

ZA jakékoliv info budu moc rád. T.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Veteránské SPZ plus TK?

Příspěvek od Přemek Doležal »

Být členem veterán clubu, vůz otestovat, a na příslušném magistrátním úředě si vyzvednout veteránské SPZ.
A hotovo. :D

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Veteránské SPZ plus TK?

Příspěvek od Volhovič »

Tak tak a co se týče toho stavu, jedná se o původnost stavu auta, takže BY nemělo projít auto, co má na sobě nedobový tuning, naprosto do očí bijící neorigo odstín barvy, gumoasfaltové lemy blatníků a spodky dveří taky nejsou příznačné pro historické vozidlo, ale drobnější orezliny ,puchýře se zpravidla tolerují bez řečí. Někdo otestuje i na véčka W115 s piánovým volantem, někdo ne, jak kde. Lidé jsou různí a taky majitelé aut když je vidět, že auto mají krátce a už do něj sypou a snaží se tu originalitu a stav dohnat, tak se to taky kolikrát může vzít v úvahu.

Autor tématu
tomakecTD
hvězdička
Příspěvky: 253
Registrován: pon 14.05.2012, 21:54
Auto: W123 250, W124 300 CE
Bydliště: Olomoucky kraj

Re: Veteránské SPZ plus TK?

Příspěvek od tomakecTD »

No to moje piano mělo ty veteránský jak jsem psal. Ale už je chycen blatník, jedna podlaha zadní je načatá a jeden lem taky. Taky dlouho stálo a kopou brzdy. Prostě STK by to neprošlo. Takže se stanu členem klubu - to stojí všechno kolik?? To je zadarmo? Dám vůz k atestaci - oni udělají co? Zkontrolujou jestli je originál, není rezavý a pokud ano, zařídí STK a jestli projde, dají mi veteránské SPZ? Prý je to na rok. Takže po roce zase všechno znovu?

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Veteránské SPZ plus TK?

Příspěvek od Volhovič »

Členství v klubu stojí jak kde- 300- 800 za rok. Klubová testace většinou do tří kil a krajská testace- tu dělají vlastně jen auta na véčkách jakoby místo technické, ta stojí okolo litru, ale první otestování nevím jestli auta celkově, nebo auta i po změně majitele je i u klubovky i u krajské dražší. Jinak abych ten můj román zkrátil, než to ztratí hlavu a patu, doporučuju vám mrknout na stránky například Gazklub ČR , tam mají tenhle systém vyřizování těchhle věcí popsaný srozumitelně a jasně. Nebo na Eurooldtimers, ale tam mají napsaná doslovně ty přehnaná kritéria pro véčkaře, co udává mezinárodní federace přez HV a to je blbost, tak když si to člověk odmyslí, dozví se taky co a jak.

MichalP
hvězdička
Příspěvky: 81
Registrován: pát 01.08.2008, 17:49
Auto: W126 560 SEL W124 300TD

Re: Veteránské SPZ plus TK?

Příspěvek od MichalP »

1) členem klubu být nemusíš. Kluby jsou radši, ale povinnost to není
2) máš doklad o nabytí (původní TP, doklad z Evidence, že vozidlo někdy mělo TP a bylo řádně provozováno), kopii původního Průkazu historického vozidla
3) STK na žádost zákazníka
6ks + 6ks fotografií formátu 6*9 (předolevý a zadopravý pohled na vůz) Na fotce žádná další auta, fotografovaný vůz musí vyplňovat celou fotografii). lesklé
4) vyplněný protokol o klubové testaci
5) na témže protokole podpisy i krajské testační komise
6) Žádost o přihlášení do evidence
7) povinné ručení.

Pak s tím vším na svůj magistrát

tobias
hvězdička
Příspěvky: 338
Registrován: čtv 05.04.2012, 21:45
Auto: 124 300CE, CLK500 2004, CLK320 2001, Landcruiser 1
Bydliště: Sydney
Věk: 38

Re: Veteránské SPZ plus TK?

Příspěvek od tobias »

Nemůžu najít, jak je to s věkem. Je to pořád ještě 25 let?

Zatím na to nemám nárok, ale za tři roky už budu :)

Jak by se komisaři tvářili na W124 coupé. Absolutně origo stav, shodil sem to ze 17" na 15" co tam mají být, teď se komplet vyvařuje, podvozek je tiptop, motor šlape jak hodinky, všechno prostě všechno se na autě udělalo tak, aby vydrželo. O dutinách asi ani nemusím mluvit.
Na zimu se schová do garáže a nos vystrčí až s prvním sluníčkem :)

Jak myslíte, že by se tvařili, kdybych chtěl veteránský SPZ?

Mám ještě jedno další auto na blbnutí a jedno auto na denní ježdění, takže s tímhle se bude jezdit vyjímečně.

Díkes

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Veteránské SPZ plus TK?

Příspěvek od Volhovič »

Pokud takovej mazlík bude 30 a víc let starej, nemůže nikdo říct ani popel a musí dostat testaci. Kola nemusí být striktně origo, můžou být i dobová jiná. Jiank pokud to má normální papíry, pro užívání výhod veterána stačí klubovka- s krajsým testováním a zelenejma číslama přichází jen výdaje navíc...

tobias
hvězdička
Příspěvky: 338
Registrován: čtv 05.04.2012, 21:45
Auto: 124 300CE, CLK500 2004, CLK320 2001, Landcruiser 1
Bydliště: Sydney
Věk: 38

Re: Veteránské SPZ plus TK?

Příspěvek od tobias »

Volhovic: takže už to zvedli na 30? Tak to si ještě počkám :( Tak to je super, že nebudu muset měnit SPZ ani nic jinýho.
Řešili sme teď, jak to je s havarijkou. Řeší se to vůbec nějak? Nebo i klasický povinný, kdy mě někdo nabourá, tak jak se počítají díly. A nepřišli sme na nic :x

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Veteránské SPZ plus TK?

Příspěvek od Volhovič »

Když má auto normální papíry a má jen klubovou testaci historického vozidla, už ho pojišťovna nesmí brát, jako odepsanou hajtru, ale jako historické vozidlo, takže když mi někdo nabourá pěkný Piáno s platnou testací, pojišťovna plní tak, aby se za ty prachy dalo auto opravit.

A k tomu stáří- od letoška platí 30 let, ale auta, který jsou mladší a testovaný byli, když byla hranice 25, tak těm to zůstává a můžou každoročně obnovovat testace.

tobias
hvězdička
Příspěvky: 338
Registrován: čtv 05.04.2012, 21:45
Auto: 124 300CE, CLK500 2004, CLK320 2001, Landcruiser 1
Bydliště: Sydney
Věk: 38

Re: Veteránské SPZ plus TK?

Příspěvek od tobias »

Díky za info :) bohužel se mi to posunulo o 5 let.

Autor tématu
tomakecTD
hvězdička
Příspěvky: 253
Registrován: pon 14.05.2012, 21:54
Auto: W123 250, W124 300 CE
Bydliště: Olomoucky kraj

Re: Veteránské SPZ plus TK?

Příspěvek od tomakecTD »

To by se mělo neustále posouvat bych řekl. Protože za 20 let by byly veteráni felicie a octavie *jokingly*

cermis
hvězdička
Příspěvky: 46
Registrován: úte 17.09.2013, 16:02
Auto: w123 240d
Bydliště: čr

Re: Veteránské SPZ plus TK?

Příspěvek od cermis »

Nebude to dlouho trvat a bude to 35 let.

feketos
hvězda
Příspěvky: 1084
Registrován: pon 04.08.2008, 7:27
Auto: W212,w123 280CE,W115 240D 3.0,W115 200D,R129,Smart
Bydliště: Český Krumlov a okolí
Věk: 44

Re: Veteránské SPZ plus TK?

Příspěvek od feketos »

Volhovič píše:Když má auto normální papíry a má jen klubovou testaci historického vozidla, už ho pojišťovna nesmí brát, jako odepsanou hajtru, ale jako historické vozidlo, takže když mi někdo nabourá pěkný Piáno s platnou testací, pojišťovna plní tak, aby se za ty prachy dalo auto opravit.

A k tomu stáří- od letoška platí 30 let, ale auta, který jsou mladší a testovaný byli, když byla hranice 25, tak těm to zůstává a můžou každoročně obnovovat testace.
například Česká pojišťovna testaci naprosto neuznává. Na W124, která má testaci, stav perfektní mi při odřeném blatníku a nárazníku hodily amortizaci tuším 50%. Když jsem namítal, napsali, ať se obrátím na soud. No, zrušil jsem jim v ten okamžik všechny pojistky na všechna auta i barák, takže se to těm zmrdům dost vyplatilo, takže nějaká pani hned volala, že s tou amartizací by šlo určitě něco udělat...NASRAT!
Odpovědět