Prachové štíty brzd - význam / odstranění

Odpovědět

Autor tématu
prcek
vycházející hvězda
Příspěvky: 878
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:51
Auto: W123 280CE
Bydliště: Most / Teplice

Prachové štíty brzd - význam / odstranění

Příspěvek od prcek »

Nemá někdo zkušenosti s odstraněním prachových štítů brzd a přívodem chladného vzduchu extra hadicemi zevnitř? Nejde mi o originalitu ani o denní používání auta.

JEKL
hvězdička
Příspěvky: 342
Registrován: pát 22.08.2008, 12:56
Auto: W201 a W208 ex W124
Bydliště: Blatná
Věk: 25

Re: Prachové štíty brzd - význam / odstranění

Příspěvek od JEKL »

Chystám se na podobnou záležitost, štíty jsou už pryč, k velikosti kotouče neseděli. ;)

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Prachové štíty brzd - význam / odstranění

Příspěvek od fíkus »

Při malém nájezdu a nepatrně zvýšených nárocích na údržbu naopak absence štítů prospěje lepšímu chlazení brzd.

enougher
kometa
Příspěvky: 2476
Registrován: ned 13.05.2012, 1:00
Auto: SL55AMG,W447, CLK320, CL500 4M AMG,c126 560
Bydliště: Praha
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Prachové štíty brzd - význam / odstranění

Příspěvek od enougher »

No nerad Vas vyvadim z omylu ale napriklad W447 ma problem ze u nekterych typu nebyly dodany prachove stity na predni brzdy a model mel obrovsky problem se slabnoucimi brzdami

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Prachové štíty brzd - význam / odstranění

Příspěvek od Volhovič »

Mercedes není míň chytrej , než pár kluků co jim upadly shnilý štíty a když dávaj svýmu dědkovi na prdel, napadlo je, že to takhle bude brzdit víc. Na rovinu , je to totální blbost pánové. Štít je navržený a tvarovaný tak , aby ke kotouči nabíral vzduch - je to jako kapsa, která do vnitřního prostoru disku nabírá přímo ke kotouči vzduch tím náběhem zpředu a když se odmontuje nebo nechá upadnout, nejen, že vzduch nic nenabírá ale ještě kotouč je nechráněn proti ostřiku slanou vodou, což při souvislé době městských postrků bez intenzivního brždění vede k odhnívání brzdné plochy. Mercedes při vymýšlení už W124 měl aerodynamický tunel atd a ne- brzdy asi udělal aby se nechladily a čekaly na někoho, kdo bez jakýkoliv logiky to vyřeší tím, že něco z auta ulomí a zahodí. S touto logikou se možná daly tunit komunistický šroty jako embéčka aby nějak přežily svojí smrt a ještě chvíli jely ... toto je ale MERCEDES . A nejvíc mě překvapuje , že fíkus co opravuje auta vám na takovou totální blbost přikývnul.

PřemekD
kometa
Příspěvky: 2025
Registrován: stř 06.08.2008, 12:43
Auto: Několikero
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28, T. 608284817
Věk: 71

Re: Prachové štíty brzd - význam / odstranění

Příspěvek od PřemekD »

prcek píše: pon 03.04.2017, 9:31 Nemá někdo zkušenosti s odstraněním prachových štítů brzd a přívodem chladného vzduchu extra hadicemi zevnitř? Nejde mi o originalitu ani o denní používání auta.
Přední štíty mají spešl tvar - kapsu pro přívod vzduchu ke kotouči.
Zadní mají funkci ochrany před rostříknutou vodou, střed je nosičem parkovací brzdy.
Jejich odstraněním se ale v normálním prvozu pranic nestane. Mám tady pár aut ktarý už je z důvodů koroze dávno nemají, a jezdí, až se za nima práší.
Pokud chceš lepší chlazení, přívodem vzduchu hadicema z nárazníku nebo vzadu pod autem nic nezkazíš. @=

zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1377
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

Re: Prachové štíty brzd - význam / odstranění

Příspěvek od zaibatsu »

jestli je to nějakej krám, tak to vyřízni. jestli to ale vyřízneš, netvař se, že to není jenom nějakej krám.

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Prachové štíty brzd - význam / odstranění

Příspěvek od Merc124 »

já teda je na své stodevade dával nový od MB a jeden kousek stál 2403,10 Kč bez D. =-o =-o ale momentálně už nejsou dostupné :( a potvrzuji, nejsou tam jen na ozdobu ;) mají prostě svůj účel.
Jinak není problém si udělat i chlazení brzd vodou *jokingly* jako to měl Tom Walkinshaw na svém závodním Jaguáru když s ním jezdil ME cestovních vozů ]:-> Ale ten měl chlazený všechno, jak olej v motoru, tak v převodovce a i v diferáku, na všechno tam měl chladiče.



Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Prachové štíty brzd - význam / odstranění

Příspěvek od Volhovič »

XJS mě vždycky fascinovalo , ale Mk X je pro mě z koček ten skutečný mokrý sen :-) Jinak už jste zaznamenali pomstu koncernu v podobě uhnívání a upadávání hliníkových krytů brzdových kotoučů? Hlavně na Golfech 7 a jejich sourozencích. Zakázkové listy typu hluky od brzd - rachtání jsou předem na 90% jasné :-D Jinak mě teď na jaro čeká jeden štít s hvězdou namontovat na mojí W116 - v létě půjde na STK a chci aby obě strany parkovací brzdy fungovaly a tak bude potřeba nový štít, na té straně i konečně ložisko, když už dva roky mám na něj nový přípravek :-D a pakny, kotouče , desky a i něco udělat s brzdičema.
Odpovědět