ML nefunkční parkovací asistent

Odpovědět

Autor tématu
Twister1
hvězdička
Příspěvky: 5
Registrován: stř 05.12.2018, 18:24
Auto: W163 270 Cdi Final Edition

ML nefunkční parkovací asistent

Příspěvek od Twister1 »

Dobrý den, koupil jsem W163 270 CDI s nefunkčním parkovacím asistentem a chtěl bych ho zprovoznit. Auto má vpředu 6 čidel, vzadu 4 čidla. Po nastartování svítí tlačítko na středovém tunelu, po zmáčknutí se rozsvítí na palubní desce dvě červené tečky na několik sekund a pak se opět rozsvítí tlačítko. Zkoušel jsem vůz napíchnout na diagnostiku Multi-Diag od Atalu a nic nenačetlo. Demontoval jsem oba nárazníky a kolega mi měřákem proměřil celou přední i zadní kabeláž, jestli není poškozená a jestli vede proud. Proud tam jde, kabeláž je taky OK. Dále sundány všechny čidla a proměřeny na odpor. Ty čidla co nehlásily žádné hodnoty vyměněny za nové. Znova vše zapojeno a složeno a stále nefunkční.

Proto bych se chtěl zeptat, jak ty čidla vlastně fungují? jestli má jet zvlášť předek a zvlášť zadek nebo stačí jedno přehlédnuté vadné čidlo a nefunguje ani předek ani zadek? Nebo na co se ještě zaměřit. Případně někdo s nějakou lepší diagnostikou na Sev.Moravě - Ostrava a okolí. Předem děkuji za jakoukoliv radu

trojan
kometa
Příspěvky: 2145
Registrován: pon 28.02.2011, 18:33
Auto: Trambus
Bydliště: 60580495devět/Kolín

Re: ML nefunkční parkovací asistent

Příspěvek od trojan »

Stačí jedno čidlo špatný a je to celý off . zbytečně sis to podle mě udělal složitý, měl si nejdřív zkusit jinou diag :-/

Autor tématu
Twister1
hvězdička
Příspěvky: 5
Registrován: stř 05.12.2018, 18:24
Auto: W163 270 Cdi Final Edition

Re: ML nefunkční parkovací asistent

Příspěvek od Twister1 »

To jsem potřeboval vědět, že jedno čidlo to dokáže odstavit. Neznáš tedy někoho ze S.Moravy s lepší diagnostikou?

Složitý si to dělám vždy, jelikož jsem zvyklý si vše dělat sám a nerad otravuji jiný, takový už jsem :-(

Autor tématu
Twister1
hvězdička
Příspěvky: 5
Registrován: stř 05.12.2018, 18:24
Auto: W163 270 Cdi Final Edition

Re: ML nefunkční parkovací asistent

Příspěvek od Twister1 »

Tak mi to opět nedalo, sundal jsem nárazník, znovu vyndal čidla, proměřil na odpor a prohodil za jiné. No a ejhle - už to funguje.

Takže ještě jednou díky
Odpovědět