500 nebo 350

Odpovědět

Autor tématu
Lord Iffy
hvězdička
Příspěvky: 466
Registrován: stř 13.05.2009, 22:46
Věk: 102

500 nebo 350

Příspěvek od Lord Iffy »

Zdravím, pomalu se přiblížil čas, kdy začínám vážněji pokukovat po SL r230 (primárně na příští jaro, ale tuším, že najít pěkný kousek bude běh na delší trať, tak už okukuju nyní). Stále ale nevím, jakou motorizaci zvolit, resp. důležitý je pro mě hlavně stav a nevím, zda případně vzít 350 když bude v pěkném stavu. Dnes sem se projel v 500 a nepřišlo mi to nějak výrazně živější jako esko, ve kterém mám 350, pravda jel sem s tím klidně pac to auto neznám, ale stejne sem cekal víc. Tak nevím jestli na moje kochaci vyhlídkové jízdy bude 500 přidána hodnota. Další věc je pak ABC, s nakladnosti sem srozumen, spíš si říkám, aby to bez něj nebylo citelne méně pohodlné, pac pohodlí je pro mě důležitá vlastnost MB:) no a ABC je většinou jen v 500. Takže prostě nevím. Samozřejmě ideálně bych bral 500, ale nevím zda najdu odpovídající stav za odpovídající peníze (v Cr asi ne..). Za jakékoli postřehy k tématu budu rád, nečekám jasnou odpověď co je lepší:)

FrANTOMAS
hvězdička
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 23.10.2014, 10:05
Auto: Méďa Béďa
Bydliště: Praha 1 Malá Strana
Věk: 41

Re: 500 nebo 350

Příspěvek od FrANTOMAS »

Ahoj,

pokud od toho auta chceš to co dělá SL pravým SL tak pak AMG. Já měl SL 55 AMG a můj kámoš 500. Nejen že rozdíl cca 100kw vážně poznáš a syčí ti tam kompressor, kterej tě vedle zvuku V8 a vejfuků mega baví, ale eště je to auto daleko hezčí a víc se blíží výjímečnym autum. A nejsou to jen světla, nárazníky, kola a zadní 4 laufy, ale pokračuje to v motoru a interieru.

Auto je těžký, trpí na vzduchovej podvozek a všemožný ABC a SBC ti budou tahat prachy z peněženky. Nicméně ti otevřeně řeknu, že jak ti někdo na 10 minut pučí AMG tak SL 350 nebudeš chtít už nikdy vidět a 500 ti bude vedle něj připadat ošklivý a pomalý.

Ale jako uživatel ti musím říct, že jsem ho prodal, protože mě nebaví udržovat techniku SL v chodu, to platí pro všechny SL. AMG motor je neskutečnej. Málokdo to umí, v autorizáku tě budou chtít obrat a v německu ti to udělaj docela dobře, ale i tak to bude drahé. Já s tim jezdil z čech do německa na servis. Měl jsem auto po prvnim majiteli se serviskou a malym nájezdem a nebylo nikdy levný nic co se dělalo. Je to SL no.

FrANTOMAS
hvězdička
Příspěvky: 95
Registrován: čtv 23.10.2014, 10:05
Auto: Méďa Béďa
Bydliště: Praha 1 Malá Strana
Věk: 41

Re: 500 nebo 350

Příspěvek od FrANTOMAS »

čidla airbagů, dva měchy jak furt stál, el zámek kufru,... Třeba nová dual pumpe pro ABC stojí 40tisíc. Každej měch téměř to samý. Roční náklady na provoz za servis 50-80 počítej určitě.

enougher
kometa
Příspěvky: 2476
Registrován: ned 13.05.2012, 1:00
Auto: SL55AMG,W447, CLK320, CL500 4M AMG,c126 560
Bydliště: Praha
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: 500 nebo 350

Příspěvek od enougher »

lepsi 500

Autor tématu
Lord Iffy
hvězdička
Příspěvky: 466
Registrován: stř 13.05.2009, 22:46
Věk: 102

Re: 500 nebo 350

Příspěvek od Lord Iffy »

No upřímně i po SL55 se občas kouknu:) Mám v plánu kouknout ještě na některé tady v ČR, ale mám pocit, že si tu nevyberu. No a v DE to vidím cca takhle 350 do 20tis., 500 do 25tis, SL55 do 30tis.

To je přesně co sem nechtěl slyšet, páč to situaci ještě komplikuje:))) Na jednu stranu jezdím skutečně jako důchodce (s výjimkou rychlejších rozjezdů a dálnice..), ale zase opravdu silné auto by mě taky lákalo. K té 500 ale fakt musim říct, že mě to trochu zklamalo, protože mi nepřišlo, že by to jelo nějak zásadně sviženěji než W220 s 350.

Tak náklady 50-80 na servis (bez pneu, pojištění atd.) by byly zlaté, to není zásadně o moc víc než mám na motýla s běžnou údržbou.

Bude to ještě oříšek, každopádně díky moc za postřehy.

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: 500 nebo 350

Příspěvek od Merc124 »

za mě taky 500 a když jsou chechtáky tak AMG.
O opici a banánech v případě těchto modelů se nemusí ani mluvit ;)

enougher
kometa
Příspěvky: 2476
Registrován: ned 13.05.2012, 1:00
Auto: SL55AMG,W447, CLK320, CL500 4M AMG,c126 560
Bydliště: Praha
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: 500 nebo 350

Příspěvek od enougher »

350 je dost spatna motorizace
Teď tady mám 2 motory na vyvlozkovani

Autor tématu
Lord Iffy
hvězdička
Příspěvky: 466
Registrován: stř 13.05.2009, 22:46
Věk: 102

Re: 500 nebo 350

Příspěvek od Lord Iffy »

Ještě jeden dotaz. Je nerozum pořizovat první rok výroby (2001)? Narazil sem na zajímavý kousek s nízkým najezdem , i když původně sem alespoň v de inzerci koukal na 2003+. A tedy většina těch bazarovych kousků u nás stojí za to... :(

dabel
hvězdička
Příspěvky: 1
Registrován: sob 09.04.2016, 17:21
Auto: SL55 AMG
Bydliště: Bystrice
Kontaktovat uživatele:

Re: 500 nebo 350

Příspěvek od dabel »

FrANTOMAS píše:Ahoj,

pokud od toho auta chceš to co dělá SL pravým SL tak pak AMG. Já měl SL 55 AMG a můj kámoš 500. Nejen že rozdíl cca 100kw vážně poznáš a syčí ti tam kompressor, kterej tě vedle zvuku V8 a vejfuků mega baví, ale eště je to auto daleko hezčí a víc se blíží výjímečnym autum. A nejsou to jen světla, nárazníky, kola a zadní 4 laufy, ale pokračuje to v motoru a interieru.

Auto je těžký, trpí na vzduchovej podvozek a všemožný ABC a SBC ti budou tahat prachy z peněženky. Nicméně ti otevřeně řeknu, že jak ti někdo na 10 minut pučí AMG tak SL 350 nebudeš chtít už nikdy vidět a 500 ti bude vedle něj připadat ošklivý a pomalý.

Ale jako uživatel ti musím říct, že jsem ho prodal, protože mě nebaví udržovat techniku SL v chodu, to platí pro všechny SL. AMG motor je neskutečnej. Málokdo to umí, v autorizáku tě budou chtít obrat a v německu ti to udělaj docela dobře, ale i tak to bude drahé. Já s tim jezdil z čech do německa na servis. Měl jsem auto po prvnim majiteli se serviskou a malym nájezdem a nebylo nikdy levný nic co se dělalo. Je to SL no.
Zdar chlapy cca pred rokm a pul jsme si chtel splnit svuj sen a koupit si MB chtel jsme to jako nahradu ma motorku tak ze neco kde se da sundat strecha zacal jsem pokoukavat po SLK200 rv 2004 a vyssi toho je tu na trhu asi nejvic ale vybaveni mi prislo takove chude a tak sem setril a pokukoval po necem silnejsim a tech bylo mnohem mene pak uz jsme shanel po evrope a vsechny auta sem lustroval primo v MB vetsina byla dotazena z USA a nebo Japan a nebo byla bourana kamaradi z mercedesu mi rekli ze pres 150t najeto ma vypustit hned tim razantne mi zuzily vyber. V zoufalstvi jsme uz koukal snad po kazdem cabriu co bylo na trhu vyhoda dlouheho hledani bylo ze sme setril a mohl si pokukovat i po necem lepsi a vysledem se po temet 8 mesicnim hledani dostavil a dokonce v CR. SL55 AMG V-MAX rv.2002 najeto melo 68t kde to slo tak jsme to prolustroval a sedelo to.samozrejme velka serviska a odstraneni nejakych zavad ktere souvyseli s tim ze to malo jezdilo.Zazitek z jizdy je fantasticky a na obcasne skadleni majitelu oooo a veweckaru :-)

Autor tématu
Lord Iffy
hvězdička
Příspěvky: 466
Registrován: stř 13.05.2009, 22:46
Věk: 102

Re: 500 nebo 350

Příspěvek od Lord Iffy »

S 500 sem velmi spokojený, ale musím říct, že pomalu začínám směřovat k myšlence, že to bude chtít časem AMG:)

kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: 500 nebo 350

Příspěvek od kesu »

Lord Iffy píše:S 500 sem velmi spokojený, ale musím říct, že pomalu začínám směřovat k myšlence, že to bude chtít časem AMG:)
Proto jsem vzal žehličku rovnou s v12, abych pak nelitoval... Realita je taková, že do kabria je zbytečný dávat monstrozní motory, ale zase ten zvuk a ten pocit.. Je to o tom, jestli se jako člověk rád sveze nebo jen kochá. Využít 400 a víc koní je skoro nemožný i v kupé, natožpak kabriu.
Ale kupovat r230, vzal bych poslední 55amg. 63 má úžasnej zvuk a výrazně lepší převodovku, ale ta 55 snad táhne líp.

Autor tématu
Lord Iffy
hvězdička
Příspěvky: 466
Registrován: stř 13.05.2009, 22:46
Věk: 102

Re: 500 nebo 350

Příspěvek od Lord Iffy »

Tak já rozhodně nelituji. Navíc jsou to i jednoduché počty, 55 ve stavu, výbavě apod. co bych chtěl, stojí cca dvojnásobek toho za co sem koupil 500:) jdu na to postupně, každé další auto je vždy silnější než předchozí.
Nevím jak je na tom s podvozkem žehlička, ale v 230 mi přijde, že těch 500koní může i dávat smysl. Byl sem včera na okruhu a na tom autě je skvělé, že se díky podvozku vůbec nenaklani.

kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: 500 nebo 350

Příspěvek od kesu »

Lord Iffy píše:Tak já rozhodně nelituji. Navíc jsou to i jednoduché počty, 55 ve stavu, výbavě apod. co bych chtěl, stojí cca dvojnásobek toho za co sem koupil 500:) jdu na to postupně, každé další auto je vždy silnější než předchozí.
Nevím jak je na tom s podvozkem žehlička, ale v 230 mi přijde, že těch 500koní může i dávat smysl. Byl sem včera na okruhu a na tom autě je skvělé, že se díky podvozku vůbec nenaklani.
Tak já se s tim vozím, okruh jsem nezkoušel, je mi toho na to líto. Žehlička je hodně těžká (2t) což to trochu limituje. Krom toho dostat to na hranu (podvozku) znamená jet dost na krev a já se toho pořád trochu bojím. S lehčím a slabším autem je to snažší a nejde z toho takovej respekt.
Odpovědět