Klimatizace - zdá se mi, že nevysouší

Odpovědět

Autor tématu
Petr_K
hvězdička
Příspěvky: 19
Registrován: úte 24.02.2009, 21:39
Auto: W222 S350CDI 4matic, W212 E350 CDI
Bydliště: Praha 4
Věk: 60

Klimatizace - zdá se mi, že nevysouší

Příspěvek od Petr_K »

Ahoj všem.

Zdá se mi, že i když jde studený vzduch z klimatizace do kabiny, tak že není kabina dostatečně vysoušena. Okna se sice odvlhčí, ale cítím to pocitově. Již jsem vyměnil kabinový filtr, který byl řádně zanesený, možná trochu zlepšení, ale ne zcela.
Objevil jsem, že existuje jakýsi vysoušeč klimatizace - ZDE nevíte někdo kde se to mění.

Díky za info.

Thomas_124
král hvězd
Příspěvky: 5960
Registrován: stř 06.11.2013, 23:00

Re: Klimatizace - zdá se mi, že nevysouší

Příspěvek od Thomas_124 »

Na odkaz jsem se nedíval, ale asi myslíš to, čemu se říká kostka, stojí to litr a vymění to klimatizér. Je to spotřebák, který se běžně mění s filtry, interval ti přesněji řekne někdo zkušený.

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Klimatizace - zdá se mi, že nevysouší

Příspěvek od Merc124 »

To, na co jsi dal odkaz, je tzv. dehydrátor tedy "vysoušeč" ale jen pro náplň chladiva, nemá to nic společného s vysoušením interiéru. Mění se to až po mnoha letech provozu, většinou při větším zásahu na okruhu klimatizace (vým. kompresoru, chladiče apod.) Doporučuji zkontrolovat odvod kondenzátu od výparníku pod auto, potom stav naplnění systému chladivem R134 a nakonec dezinfekci výparníku a interiéru vozu.

Autor tématu
Petr_K
hvězdička
Příspěvky: 19
Registrován: úte 24.02.2009, 21:39
Auto: W222 S350CDI 4matic, W212 E350 CDI
Bydliště: Praha 4
Věk: 60

Re: Klimatizace - zdá se mi, že nevysouší

Příspěvek od Petr_K »

Díky za informace.

Chladivo mám nově vyměněné/doplněné.
Kabinový filtr, také vyměněný, který byl opravdu už nic moc, jen mě překvapuje, že to nevyměnili v servisu MB, když píšou, že postupovali dle směrnic servisu MB.

Jenže pocitově je v autě stále nic moc. Nepamatuji se, že by to tak v nějakém jiném autě co jsem kdy měl.

Kamarád má stejný model, jen kombi a jemu to chladí podstatně víc, nastavuje na 22C° a v pohodě, také vysušeno. Já to mám tak na 19C° a nedosahuje to stejného pocitu.

Auto nemám od nového, takže nevím jak to bylo dříve, jestli stejné, nebo jestli je něco pokažené. Nicméně jsem také zjistil, že chybí nastavení, distribuce vzduchu do všech směrů najednou, jsou nastavit vždy jen kombinace dvou směrů. V návodu je přitom na ilustračním obrázku viděl i poloha distribuce do všech třech směrů.

Je to nějaký celý divný ... :-/

Thomas_124
král hvězd
Příspěvky: 5960
Registrován: stř 06.11.2013, 23:00

Re: Klimatizace - zdá se mi, že nevysouší

Příspěvek od Thomas_124 »

U mě např. nikdy nejde studená na nohy a nikdy teplá nahoře uprostřed.. Mám automatickou klimu, co dávali hlavně do italů a má to tam tak být...

feketos
hvězda
Příspěvky: 1084
Registrován: pon 04.08.2008, 7:27
Auto: W212,w123 280CE,W115 240D 3.0,W115 200D,R129,Smart
Bydliště: Český Krumlov a okolí
Věk: 44

Re: Klimatizace - zdá se mi, že nevysouší

Příspěvek od feketos »

Petr_K píše:Díky za informace.

Chladivo mám nově vyměněné/doplněné.
Kabinový filtr, také vyměněný, který byl opravdu už nic moc, jen mě překvapuje, že to nevyměnili v servisu MB, když píšou, že postupovali dle směrnic servisu MB.

Jenže pocitově je v autě stále nic moc. Nepamatuji se, že by to tak v nějakém jiném autě co jsem kdy měl.

Kamarád má stejný model, jen kombi a jemu to chladí podstatně víc, nastavuje na 22C° a v pohodě, také vysušeno. Já to mám tak na 19C° a nedosahuje to stejného pocitu.

Auto nemám od nového, takže nevím jak to bylo dříve, jestli stejné, nebo jestli je něco pokažené. Nicméně jsem také zjistil, že chybí nastavení, distribuce vzduchu do všech směrů najednou, jsou nastavit vždy jen kombinace dvou směrů. V návodu je přitom na ilustračním obrázku viděl i poloha distribuce do všech třech směrů.

Je to nějaký celý divný ... :-/
To je dobře, vždy jde jen do dvou směrů, v návodu je to jen jako, že jsou tři směry, ale jde opravdu jen do kombinace dvou z nich.

Autor tématu
Petr_K
hvězdička
Příspěvky: 19
Registrován: úte 24.02.2009, 21:39
Auto: W222 S350CDI 4matic, W212 E350 CDI
Bydliště: Praha 4
Věk: 60

Re: Klimatizace - zdá se mi, že nevysouší

Příspěvek od Petr_K »

feketos píše: To je dobře, vždy jde jen do dvou směrů, v návodu je to jen jako, že jsou tři směry, ale jde opravdu jen do kombinace dvou z nich.

Omlouvám se, ale nevím proč by to mělo být správně?
Má žena má Céčko a tam to jde do všech třech směrů. Když jsme byli na předváděčce MB, tak jsem tam jel s GLE, GLC, E a u těch to také šlo do všech třech směrů.
Před Éčkem jsem měl Cadillac SRX a ten to měl také do všech směrů najednou.
Nevidím žádnou výhodu v tom, že to jde jen do dvou směrů. Vždy jsem používal automatiku a si distribuci vzduchu regulovala, jak bylo třeba. Nyní jak to jde jen maximálně do dvou směrů, tak buď nastydneš od nohou a nebo ti plesnivěj nohy. Obojí je šílené a nevím co s tím.

Také jsem nově zjistil, že při delší jízdě pěkně topí středový tunel na úrovni sedačky a to samotnému vychlazení také moc nepomáhá. Je to opět jev, který z žádného jiného auta neznám a zároveň nemám srovnání, protože nikoho neznám se stejným motorem a převodovkou, aby se to dalo porovnat, jestli to je běžný jev a nebo tam mám něco špatně. Ale ten vyhřátý tunel je také nic moc ...


.

feketos
hvězda
Příspěvky: 1084
Registrován: pon 04.08.2008, 7:27
Auto: W212,w123 280CE,W115 240D 3.0,W115 200D,R129,Smart
Bydliště: Český Krumlov a okolí
Věk: 44

Re: Klimatizace - zdá se mi, že nevysouší

Příspěvek od feketos »

Při automatice to jde do všech směrů 8)

Autor tématu
Petr_K
hvězdička
Příspěvky: 19
Registrován: úte 24.02.2009, 21:39
Auto: W222 S350CDI 4matic, W212 E350 CDI
Bydliště: Praha 4
Věk: 60

Re: Klimatizace - zdá se mi, že nevysouší

Příspěvek od Petr_K »

feketos píše:Při automatice to jde do všech směrů 8)
Kéž by tomu tak bylo, ale u mě zcela jistě ne, alespoň když tam strčím ruku, tak to není cítit, spíš bych pocitově řekl, že to tam topí ... ale to může být teplo od středového tunelu.

feketos
hvězda
Příspěvky: 1084
Registrován: pon 04.08.2008, 7:27
Auto: W212,w123 280CE,W115 240D 3.0,W115 200D,R129,Smart
Bydliště: Český Krumlov a okolí
Věk: 44

Re: Klimatizace - zdá se mi, že nevysouší

Příspěvek od feketos »

Petr_K píše:
feketos píše:Při automatice to jde do všech směrů 8)
Kéž by tomu tak bylo, ale u mě zcela jistě ne, alespoň když tam strčím ruku, tak to není cítit, spíš bych pocitově řekl, že to tam topí ... ale to může být teplo od středového tunelu.
Tak tam je něco blbě, jakmile je auto třeba na slunci, sednu a dám 22°, fouká to odevšud jako bejk....

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Klimatizace - zdá se mi, že nevysouší

Příspěvek od Merc124 »

Petr_K píše:
feketos píše:Při automatice to jde do všech směrů 8)
Kéž by tomu tak bylo, ale u mě zcela jistě ne, alespoň když tam strčím ruku, tak to není cítit, spíš bych pocitově řekl, že to tam topí ... ale to může být teplo od středového tunelu.
Takže nezbývá nic jiného, než dát auto někomu kdo má orig.diag. a trochu tomu rozumí, pak se uvidí co s tím je ;)
Odpovědět