EDW originální alarm houká sám od sebe - vyřešeno

Odpovědět

Autor tématu
dynvi
hvězdička
Příspěvky: 9
Registrován: pon 02.01.2017, 13:45
Auto: W212 350CDI 170kW 4MATIC MY2010

EDW originální alarm houká sám od sebe - vyřešeno

Příspěvek od dynvi »

Jdu se podělit s tím jak jsem se (konečně) vypořádal s alarmem, kterej se mi tu a tam spouštěl sám od sebe. Třeba to někomu pomůže.

Alarm se mi spouštěl hlavně když bylo auto mokrý, případně zasněžený, ale někdy i když bylo suchý. Zkoušel jsem ho nechat deaktivovat v servisu, ale prý to je chráněný nějakým kódem, který mají jen v autorizáku. Tam jsem taky volal, ale nebyli mi schopný říct jestli to opravdu uměj odblokovat a spíš se mě snažili dotlačit k řešení příčiny. To nebyl můj záměr, alarm jsem prostě mít nechtěl.

Abych to zkrátil, po několika měsících pokusů s deaktivováním hlídání vnitřního prostoru a detekce odtahování vozu jsem přistoupil k řešení, které se nabízelo od začátku. Motivovalo mě k tomu to, že se mi na zahradě večer rozhoukalo NEZAMČENÉ auto. Vytáhl jsem pojistku. Důvod proč jsem ji doteď nevytáhl byl jediný a poměrně přesvědčivý - podle schematu je na dané pojistce také anténní modul, modul centrálního zamykání a keyless go. Člověk by řek, že fungovat bez téhle pojistky bude nekomfortní. Nicméně jsem si řekl, že ji tam ráno nedám a cestou do práce zjistím co všechno to vyřadilo. K mému překvapení fungovalo vše - odemykání a zamykání jak dotekem kliky, tak dálkou a rádio chytalo všechny stanice bez problémů. Vypadalo to až příliš růžově a taky že jo - po pár dnech přestalo fungovat otvírání dálkou. To mě mrzí jen kvůli dálkovému otevření kufru, které jsem občas používal. Jinak klíč z kapsy nevyndavám. Od vyndání pojistky uplynul víc než týden a zatím vše funguje a pojistku vozím v popelníku.

Aby tu bylo vše na jednom místě, tak shrnu jaké řešení spouštějícího se alarmu jsem za celou dobu našel a některé z nich i vyzkoušel.

1) Zamykání "zevnitř" tlačítkem - nemělo by aktivovat alarm, ale je potřeba zamknout řidičovy dveře zvlášť buď zámkem, nebo si nechat otevřené zadní dveře a řidičovy zamknout zezadu
2) Deaktivace hlídání vnitřního prostoru a detekce odtažení vozidla - může pomoct, ale nebyl to můj případ
3) Výměna sirény - může se spouštět kvůli špatné baterii, nezkoušel jsem
4) Odpojení sirény - nezkoušel jsem
5) Deaktivace alarmu v servisu :stern: - za mě nejlepší řešení, ale nevím co si za to řeknou a jestli to opravdu umí (nehledě na dlouhé objednací lhůty)
6) Vytažení pojistky

zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1377
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

Re: EDW originální alarm houká sám od sebe - vyřešeno

Příspěvek od zaibatsu »

inu, a takto stává auto invalidou *thumbs up*

Autor tématu
dynvi
hvězdička
Příspěvky: 9
Registrován: pon 02.01.2017, 13:45
Auto: W212 350CDI 170kW 4MATIC MY2010

Re: EDW originální alarm houká sám od sebe - vyřešeno

Příspěvek od dynvi »

Naštěstí ne trvalým :)

Kdybys věděl jak to vyřešit korektně, budu rád za doporučení!

zaibatsu
hvězda
Příspěvky: 1377
Registrován: sob 19.05.2012, 23:11
Bydliště: Teplice, potažmo Buzerantovice

Re: EDW originální alarm houká sám od sebe - vyřešeno

Příspěvek od zaibatsu »

dynvi píše:...se mě snažili dotlačit k řešení příčiny. To nebyl můj záměr, alarm jsem prostě mít nechtěl.

Autor tématu
dynvi
hvězdička
Příspěvky: 9
Registrován: pon 02.01.2017, 13:45
Auto: W212 350CDI 170kW 4MATIC MY2010

Re: EDW originální alarm houká sám od sebe - vyřešeno

Příspěvek od dynvi »

No prave. Chci alarm korektne vypnout a nikdo mi zatim takovy reseni nenabidl.
Odpovědět