Xenon v 124ke


Autor tématu
Milosss
hvězdička
Příspěvky: 268
Registrován: ned 16.08.2015, 16:14
Auto: konkurenčné

Xenon v 124ke

Příspěvek od Milosss »

Nenašiel som takúto tému tak zakladám. Viem, nikdy v živote s tým neprejdem ofik cez TK a pri kontrole mi môžu zobrať tabule. Ale ja s tým autom jazdím každý deň, často aj v noci (teraz v zime skoro stále) a tie kahance ma už dostatočne vytočili. Pri bežnej jazde si hovorím oka, ale nedávno za mnou stálo niečo nové s xenónmi a to som videl všetko okolo seba osvetlené a pred autom akokeby vypli svetlo, čisté posmrtné svetielka. Nechcem ísť cestou tuningových svetiel a do toho xenónovú čočku bastliť (nie som hovadu a do paraboly alebo halogénovej čočky xenón nedám). Viac sa mi páči niečo takéto http://polkowski.home.pl/zawislan/xenon/w124.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Lenže na mail sa nedá nič napísať a telefón nedvíhajú. Dokázal by to niekto spraviť aj tu v SK alebo CZ? Dizajnovo to nebude tak kričať ako hocičo tuningové. A nebudem sa s tým báť ísť viac ako 60 mimo mesta.
Cestou nových parabol sa mi nechce uberať, jednak stojí každá okolo 60 až 70 €, kvalitnejšie halogénové žiarovky tiež za 2€ nekúpim a životnosť voči xenónon je tak 10 násobne nižšia. A to nehovorím, že nikdy to neosvetlí cestu ako xenón. S možnosťou pokuty som sa teda zmieril, radšej riskovať to ako niečo neskoro zbadať na ceste. Pomôže mi niekto s tým?
Vďaka.

Fridrich

Re: Xenon v 124ke

Příspěvek od Fridrich »

Zkus prve svetla seridit a dej tam obyc akorat 100w zarovky

Henry Black
hvězdička
Příspěvky: 243
Registrován: stř 16.03.2011, 18:35
Auto: W210 E 280 4MATIC Elegance
Bydliště: Brno,...resp. kooosek od Brna :-)
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenon v 124ke

Příspěvek od Henry Black »

100W žárovky Ti během měsíce rozpustí parabolu *stop*

Autor tématu
Milosss
hvězdička
Příspěvky: 268
Registrován: ned 16.08.2015, 16:14
Auto: konkurenčné

Re: Xenon v 124ke

Příspěvek od Milosss »

Sú v dobrej výške, nemám problém s dosvitom ale s intenzitou svetla. A ak to dvihnem, tak sa tá intenzita pred autom ešte zníži. 100W žiarovky sú prasačina, to nikdy v živote. Sú rovnako nelegálne ako xenóny a prakticky nedosiahnu úrovni xenónov v ničom.

Fridrich

Re: Xenon v 124ke

Příspěvek od Fridrich »

V nynejsim delnasovi ty 100w mam pres pul roku sviti denne a parabaly jsou cely, v drivejsim delnasovi byli taky a taktez ok. Svetla puvodni originaly. Porad mensi prasacina, nez rvat xenony do 20letyho auto...

rubigs
hvězdička
Příspěvky: 319
Registrován: úte 01.02.2011, 15:55
Auto: W124 250Dt, CLK 430
Bydliště: Plzeň

Re: Xenon v 124ke

Příspěvek od rubigs »

Fridrich píše:Zkus prve svetla seridit a dej tam obyc akorat 100w zarovky
A co kontakty v páčce to vydržej? 4 myslím nemá na světla relátko.
Taky jsem o 100W přemýšlel, ale nerad bych odkouřil páčku, svítí mi to taky na hovno :(

Autor tématu
Milosss
hvězdička
Příspěvky: 268
Registrován: ned 16.08.2015, 16:14
Auto: konkurenčné

Re: Xenon v 124ke

Příspěvek od Milosss »

Ja vidím problém len v legislatíve a nie v starobe auta. Prvý xenón sa objavil v 7me e32 v roku 1991 alebo 1992 čo je viac ako 20 rokov.
Hovorím 100W určite nie, je to zbožné prianie že sa parabolám nič nestane. Prečo sú asi také vysvietené? Lebo na ne pôsobilo teplo od 55W žiaroviek dlhé roky. Čo sa stane so 100W žiarovkou a parabolou? Bude trpieť tak dvojnásobne. Proste ešte raz, pýtam sa na úpravu xenónovej čočky, či to niekto robil, mal skúsenosť alebo podobné.Ide mi hlavne o správne nasadenie tej čočky aby som zachoval ohnisko pôvodnej žiarovky.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Xenon v 124ke

Příspěvek od kejb »

rubigs píše:
Fridrich píše:Zkus prve svetla seridit a dej tam obyc akorat 100w zarovky
A co kontakty v páčce to vydržej? 4 myslím nemá na světla relátko.
Taky jsem o 100W přemýšlel, ale nerad bych odkouřil páčku, svítí mi to taky na hovno :(
tím chceš říct, že všechen proud teče páčkou,jo?

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Xenon v 124ke

Příspěvek od kejb »

jinak teda xenon je jediná možnost jak naučit 4 svítit...je to zakázaný a trochu to oslňuje...
měl jsem to v mlhovkách zapojený na dálkový a bylo to dost znát ]:->
osobně bych se na to ale vysral... :)

rubigs
hvězdička
Příspěvky: 319
Registrován: úte 01.02.2011, 15:55
Auto: W124 250Dt, CLK 430
Bydliště: Plzeň

Re: Xenon v 124ke

Příspěvek od rubigs »

No myslím že jo. Rele cvakat neslyším.
Takže jsou světla přes relé? Pak by to bylo v pohodě.

Autor tématu
Milosss
hvězdička
Příspěvky: 268
Registrován: ned 16.08.2015, 16:14
Auto: konkurenčné

Re: Xenon v 124ke

Příspěvek od Milosss »

kejb píše:jinak teda xenon je jediná možnost jak naučit 4 svítit...je to zakázaný a trochu to oslňuje...
měl jsem to v mlhovkách zapojený na dálkový a bylo to dost znát ]:->
osobně bych se na to ale vysral... :)
Možno sa na to vyseriem ak nenájdem nikoho, kto by to dokázal spraviť ako som postol odkaz. Tuningové svetlá sa mi vážne hnusia a hento vyzeralo pre laika ako origo. Niečo ako mal Passat B5 alebo Audi A6 C4, proste pred čočkou číre sklo a v iných častiach lomené.

Fridrich

Re: Xenon v 124ke

Příspěvek od Fridrich »

Nebo si kup novy paraboly (nebo cely svetla), nevysviceny dobre serizeny svetla svitej ok i s 55w
Jinak jednu bixenonovou 124ku znam, zjistim co tam ma, ale bude to des. Bez autom.naklapeni, ostriku..cirych skel.

Autor tématu
Milosss
hvězdička
Příspěvky: 268
Registrován: ned 16.08.2015, 16:14
Auto: konkurenčné

Re: Xenon v 124ke

Příspěvek od Milosss »

To by bolo super, naj aj fotku svetlometu. Ćíra optika v mieste čočky práveže je v tom mojom odkaze. Preto sa mi to tak páčilo tento typ prestavby. Ostreky každý odstavuje, a aj tak nie je problém tam dorobiť stieračiky s ostrekmi. A sklon sa u áut do nejakého 99 alebo tak dáko riešil statickou reguláciou, nie dynamickou. Teda auto nehýbalo svetlami hore dole pri každom prepružení ale len pri sklone zadnej nápravy. Teda auto sa naložilo, systém to vyhodnotil a potom sklopilo svetlomet. Celé to nejakú dobu trvalo. Teda pri kontrole dosť zdĺhavé. Ako zbytočne tu vysvetlujem blbosti, ak ma bude chcieť iniciatívny zelený pokefovať, tak ma pokefuje bezproblémov. Mne ide o moju bezpečnosť v noci.
Nové paraboly stoja okolo 60 až 70 eur. Plus nové dobré h4ky. Doma mám niekoľko nových xenónov, tiež štartérov. Ak by som zohnal xenónovú čočku a niekoho, kto to dokáže spraviť, tak sa toľko neodchýlim od ceny novej paraboly a svietivosť bude diametrálne inde. A naozaj, oslňovať auto s čočkou som v živote nevidel, nie je to Fabia I. generácie, ktorá oslňuje len čo zlezie z výrobnej linky.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Xenon v 124ke

Příspěvek od Přemek Doležal »

kejb píše:
rubigs píše:
Fridrich píše:Zkus prve svetla seridit a dej tam obyc akorat 100w zarovky
A co kontakty v páčce to vydržej? 4 myslím nemá na světla relátko.
Taky jsem o 100W přemýšlel, ale nerad bych odkouřil páčku, svítí mi to taky na hovno :(
tím chceš říct, že všechen proud teče páčkou,jo?
ANO.
100W žárovka jen pečou vše koilem sebe, a Nesvízí, to víme už 30 let ! 010
OSRAM night braker = normální wattáž, a světlo jako ve dne.
Ale drahý.
XENON do paraboly H4 NE !...nelze seřídit.... to už taky víme 10 let. *jokingly*

ferdakiller
hvězdička
Příspěvky: 191
Registrován: ned 26.10.2014, 22:03
Auto: W124 200D - W201 1.8E
Bydliště: Liberec

Re: Xenon v 124ke

Příspěvek od ferdakiller »

Viděl jsem video jak to někdo zvládnul doma :D

" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět