Doporučte prosím servis na W124


fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Doporučte prosím servis na W124

Příspěvek od fíkus »

Sada těsnění (vše originál :stern: ) na hlavu cca 2500 kč, plus 500 těsnění pod víko, cca 1500 kč nové štefty výfuku a matice, hlava - sedla, gufera, rovnání - 2500 kč, olej plus filtr podle motoru cca 1000 až 1500 kč, nová chladící kapalina 500 k, většinou nějaký hadičky, úchyty, držáky trubiček u dieselu - dalších cca 1000 kč a cca 20 - 24 h práce =10 - 12000 kč , u benzínů ještě dávám do polomatný černý barvy víko ventilů - balotina, plnič, barva - 2000 kč. Plus nový šrouby hlavy u dieselů. A to jsem určitě na něco zapomněl. A vždy dělám i parohy - písek, hliník, černá vypalovací barva. To je dalších 1000 kč.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Doporučte prosím servis na W124

Příspěvek od fíkus »

petanx1 píše:No pánové fakt netuším kde na ty cifry chodíte :-@ Koukal jsem a na 300DT vyjde těsnění pod hlavu na 1500Kč, Kompletní rozvodová sada INA na 3200Kč a srovnání hlavy, zabroušení ventilů a výměna guferek počítám 2000Kč... ]:->
A namontuje to kdo? Ano, i takto to lze udělat, jenže já nedělám "půl" opravy. Štefty na sběrném potrubí jdou takřka vždy i s matkou ven = sraní to dostávat od sebe = vyjde levněji koupit nový a beru originály, vůbec nebudu zkoušet jestli se nějaký šteft z mototechny ukroutí pro dotažení do hlavy a matice to samé. A při výměně těsnění pod hlavou zalévám válce petrolejem/naftou plus vždy nové náplně. Plus dalších x věcí, protáhnout všechny závity atd.

Laja22

Re: Doporučte prosím servis na W124

Příspěvek od Laja22 »

videl jsi nekdy odkud MB srouby bere?
v Plzni treba ve fabory...

adam-skin
vycházející hvězda
Příspěvky: 561
Registrován: pon 28.07.2008, 21:28
Auto: ::W123:LF319B:W124:W210:309:608:313::
Bydliště: Praha 4-Komorany
Věk: 41

Re: Doporučte prosím servis na W124

Příspěvek od adam-skin »

kvuli cemu zalejvas valce?

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Doporučte prosím servis na W124

Příspěvek od popelnice »

Odkarbonovani :-/

Waterfall
hvězda
Příspěvky: 1663
Registrován: pát 11.05.2012, 20:38
Auto: W124 300E-24, S204 180 Kompressor
Bydliště: Trenčín
Věk: 40

Re: Doporučte prosím servis na W124

Příspěvek od Waterfall »

petanx: Ono se to sice na první pohled nezdá, ale skutečně se to dost nabalí už v tom materiálu. A za 200Kč/hod Ti to nikdo dělat nebude.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Doporučte prosím servis na W124

Příspěvek od fíkus »

Laja22 píše:videl jsi nekdy odkud MB srouby bere?
v Plzni treba ve fabory...
Jo? A pak je vezou do Německa, tam je dají do pytlíku a pošlou je na Chodov. Já vím že Fabory má taky kvalitu, něco tam beru, ale svorníky beru originál. Nakonec - žádný zákazník neřekl že je to drahý a že to nechce. Naopak. Často - své k svému.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Doporučte prosím servis na W124

Příspěvek od fíkus »

adam-skin píše:kvuli cemu zalejvas valce?
Povolí karbon, kroužky začnou lépe těsnit a nebo taky zjistíš, že některé válce protečou rychleji a leckdy jde motor ven a nové kroužky. Je to skoro povinnost. Měřím tlaky před opravou, po opravě a pak ještě třeba po 2000 km. Měřením tlaků vůbec začínám cokoliv kolem chodu motoru, seřízení, opravu atp. To je základ.

Laja22

Re: Doporučte prosím servis na W124

Příspěvek od Laja22 »

fíkus píše:
Laja22 píše:videl jsi nekdy odkud MB srouby bere?
v Plzni treba ve fabory...
Jo? A pak je vezou do Německa, tam je dají do pytlíku a pošlou je na Chodov. Já vím že Fabory má taky kvalitu, něco tam beru, ale svorníky beru originál. Nakonec - žádný zákazník neřekl že je to drahý a že to nechce. Naopak. Často - své k svému.
proc by to vezli do nemecka?
jen si pridaji svoji samolepu a 100% (nebo nevim kolik set) navrch
ja mam rad taky originalni dily, ale tohle je vylozene nesmysl... rad verim, ze te za to vsichni placaji na rameni :D

adam-skin
vycházející hvězda
Příspěvky: 561
Registrován: pon 28.07.2008, 21:28
Auto: ::W123:LF319B:W124:W210:309:608:313::
Bydliště: Praha 4-Komorany
Věk: 41

Re: Doporučte prosím servis na W124

Příspěvek od adam-skin »

laja: hodne sroubu co potrebujes na mb ve fabory nemaj nebo na objednavku s dlohym dodanim. coz beru jako dukaz, ze ma mb jinej zdroj.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Doporučte prosím servis na W124

Příspěvek od fíkus »

Jo, kolikrát mi ve Fabory řekl - to vidím poprvé v životě takový šroub, to je "automotive", musíte pro origo. A jak by mohli na Chodově přidat samolepku z německýho skladu??? Na to pytlíku je třeba LC Nuernberg. A pak česká samolepka jak to tady přijali na sklad a dokonce je tam moje jméno, tak jako u každýho jinýho. A atyp šrouby si i Fabory nechá dobře zaplatit. Vzal jsem do ruky matici, tu poměděnou, z Kelly, a je už od pohledu jiná než ty origo. A co je platný že stojí 25 kč... vím že i neorigo věci jsou někdy k použití, zrovna tak jako origo mohou stát za hovno, jsou to jen výrobky. Ale už to odmítám zkoumat jestli to náhodou bude dobrý a NIKDO z mých zákazníků ani na okamžik nezmíní že by tam dal druhovýrobu. Dostanou faktury s fotkama, a i když to není opravené v servisu Mercedes tak ty součástky tam prostě jsou, a to hodnotu auta rozhodně jedině zvyšuje. A pocit máme dobrý všichni. Beru tam všechno, i spotřebák. Ono až tam lidi budou chodit jen pro lištičku tak se na to Mercedes vysere a můžem to řešit jako 90% ostatních značek - všelijak a těžko. Zkus přijít u Audi že chceš něco na 40 let starý auto. Ti řeknou že ani nevědí že Audi vyrábělo nějaký auta v té době. A dneska je to prémiová značka. Jo, bez dvanácti měsíců rok...

Laja22

Re: Doporučte prosím servis na W124

Příspěvek od Laja22 »

adam-skin píše:laja: hodne sroubu co potrebujes na mb ve fabory nemaj nebo na objednavku s dlohym dodanim. coz beru jako dukaz, ze ma mb jinej zdroj.
omlouvam se, mel jsem napsat, ze reaguju na mlufkovo svorniky *tired* ... ze ve fabory anebo nekde jinde neprodavaji povetsinou automotive srouby je snad jasny... (radsi predeslu, ze mam na mysli prodejnu sroubu)

kdybych se s tim 2x nesetkal, nepisu to... o to vic me nasralo, ze nemeli potrebu to ani prebalit...

no a ze to ve fikusove svete neni mozny?
to me uz vubec neprekvapuje *thumbs up* *jokingly*

Laja22

Re: Doporučte prosím servis na W124

Příspěvek od Laja22 »

jak jsem psal, taky preferuju povetsinou originalni dily, ale neberu to jako modlu, pres kterou nejede vlak...
cetl jsem (nejen tady) nekolik negativnich recenzi i na origo parts...

takze si myslim, ze neni treba slepe nasledovat fikus blog, ale pouzivat vlastni hlavu...

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Doporučte prosím servis na W124

Příspěvek od fíkus »

A proč to vůbec řešíš, nějaký šrouby??? Vždyť to co píšeš ví snad každý. Já jsem si na Chodově vždy koupil vše v obalu Mercedes nebo v pytlíku se štítkem z reichu. Jak píšu výše, je hezký "ozobat rozinky" a pro těsto si jít jinam než do Mercedesu, ale já, a nejen já si rád připlatím že obyčejnou věc (je přesně na míru, najdu pozici, přinesou, zaplatím, namontuju, mám dobrý pocit a většinou to funguje jak má) abych si mohl koupit i ty neobyčejné. Někdo kupuje vše v Kelly a do :stern: jde jen pro kus plastíku do vnitřku protože ten jaksi ACI ani Kelly nemá (proč asi). Takže když je mi ouvej tak přilezu a ty si to (Mercedese) vezmi kde chceš a běda "jestli to ty zloději na Chodově nemaj za ty prachy". A podle čeho pozná Mercedes jako firma že ty auta jezdí, jsou provozovaný? Řekl bych, že podle nákupu nějaký drobnosti jednou za rok to asi nebude. Naopak, když se budou točit filtry a další spotřebák tak je to skoro jasný. Já vím, možná jsem blázen, ale uvažuju opačně - já děkuju Mercedesu za to co pro nás drží na skladech, protože u jiných značek toto neexistuje.

petanx1
hvězdička
Příspěvky: 266
Registrován: ned 06.11.2011, 0:33
Auto: Mercedes 124 250D Kombi
Bydliště: Ostrava

Re: Doporučte prosím servis na W124

Příspěvek od petanx1 »

Waterfall píše:petanx: Ono se to sice na první pohled nezdá, ale skutečně se to dost nabalí už v tom materiálu. A za 200Kč/hod Ti to nikdo dělat nebude.
To je jasné, bral jsem to z pohledu čistě dílů. Znám někoho kdo byl schopen zaplatit 20 000 za výměnu zadního ramene na 16 let starém BMW :-@ :'(
Odpovědět