ventilátor,regulace topení, vnitřní cirkulace

Odpovědět

Autor tématu
k35
hvězdička
Příspěvky: 3
Registrován: ned 25.10.2009, 22:47
Auto: mb c220d esprit 95

ventilátor,regulace topení, vnitřní cirkulace

Příspěvek od k35 »

C220D-95/11.Jsem v háji,sezona na krku a mě nemaká ventilátor topení/větrání a při jízdě nereaguje regulace teploty,takže náporem je v kabince jak v sauně.Další je ,že nejde přepnout vnitřní cirkulace.Sundal jsem motor větráku a nejdřív ho testnul přes baterii,pak z přívodu proudu a větrák jede jak o život,ale jak mu nacvaknu přívod je jak mrtvá myš.Kabely a pojistky vypadaj ok,jde na mě noční můra,že to bude pěknej ranec za ňákou minikrabku bez který to makat nebude.
V zimě topení supr,ale v létě :( ?

Monty
hvězdička
Příspěvky: 179
Registrován: pon 18.08.2008, 20:37
Auto: E 250 TD
Bydliště: Brno
Věk: 70

Re: ventilátor,regulace topení, vnitřní cirkulace

Příspěvek od Monty »

:stern: V základě ..Elektronická klima ,topení,etc........zadáš ůdaj na kolečku topení,alektronika vyhodnotí a pak sepne ten či onen okruh ,nebo otáčky ventilátoru . A to tak že většinou přes triaky . A jak zmiňuješ,ta spínací krabička asi umřela . Jistotu nemám ,neviděl jsem tvůj problém.

Autor tématu
k35
hvězdička
Příspěvky: 3
Registrován: ned 25.10.2009, 22:47
Auto: mb c220d esprit 95

Re: ventilátor,regulace topení, vnitřní cirkulace

Příspěvek od k35 »

Je to meďa bez klima.1situace:zapnu klíček a můžu si kroutit s přepínačem otáček ventilace jak je libo a nic. 2 situace rozjedu se ,teplota motoru stoupá a s ní i teplota v interieru .Nastavení teploty přetočím na modrou a taky nic,jen se teplo mění na vedro otevírám šíbr lehce okna a cestuju.Pokud bych si náhodou vzpoměl že potřebuji vnitřní ventilaci,tedy né naporem,je to taky marný protože tlačítko přepínání,taky nic.Připomíná mi to situaci kdy odešlo abs a s ním i rychloměr,počítadlo km a protiprokluz.Jako by bylo pospojováno více funkcí do kupy a jen jedna nejde tak se přidružený funkce poserou taky.Mimochodem abs+atd už maká.

Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: ventilátor,regulace topení, vnitřní cirkulace

Příspěvek od Fusion »

Já bych viděl problém v duoventilu, pokud jde jen o teplotu. Neuzavírá horkou vodu do radiátoru a proto furt topí.

Autor tématu
k35
hvězdička
Příspěvky: 3
Registrován: ned 25.10.2009, 22:47
Auto: mb c220d esprit 95

Re: ventilátor,regulace topení, vnitřní cirkulace-hotovo!

Příspěvek od k35 »

Už bez měřáku ani ránu,kolega to napích a našel ještě další jištění který bylo v háji.Vyměnil,resetoval comp a pohoda.Za litr, a topí jen když potřebuju.

lukynn99cze
hvězdička
Příspěvky: 16
Registrován: pát 07.09.2018, 14:14
Auto: W202 (S202) C220 CDI Kombi
Bydliště: Zlín
Věk: 29

Re: ventilátor,regulace topení, vnitřní cirkulace

Příspěvek od lukynn99cze »

Čau kluci,

Můžetě mi prosím někdo poradit, když přepnu ventilaci na vnitřní, zajímá mě ve kterých místech je nasáván vzduch do vnitřní cirkulace ? :)
Za každou radu budu rád, klidně na email: lukynn99cze@gmail.com

Díky moc
Odpovědět