Ventilacia sedadiel

Odpovědět

Autor tématu
Mamut
vycházející hvězda
Příspěvky: 664
Registrován: sob 30.07.2011, 17:44
Auto: W140 S600 SE

Ventilacia sedadiel

Příspěvek od Mamut »

Dobry den
Chcel by som vediet akym sposobom funguje ventila ia prednych sedadiel.
Ked ich zapnem na najsilnejsiu uroven tak prakticky nic necítim. Ma to nejake filtre prachove alebo nieco co by trebalo precistit? Ventilatory funguju vsetky ale nic necitim.
Oni maju fukat vnutri sedacky smerom na cestujuceho?

Autor tématu
Mamut
vycházející hvězda
Příspěvky: 664
Registrován: sob 30.07.2011, 17:44
Auto: W140 S600 SE

Re: Ventilacia sedadiel

Příspěvek od Mamut »

Vdaka pozriem to a vycistim

A funguje to na principe ze ma ist chladny vzduch zo sedacky z perforovanej koze? Pokial ano tak ziadny vzduch z nej nejde takze asi to bude velmi zacpate.

Teddy_NB
hvězdička
Příspěvky: 97
Registrován: stř 29.06.2016, 14:30
Auto: W210 320Cdi ; W211 320Cdi
Bydliště: H.K.
Věk: 33

Re: Ventilacia sedadiel

Příspěvek od Teddy_NB »

Taky mi to na w210 ani w211 moc netáhlo. Znát to bylo fakt minimálně.Asi je to za ty roky pěkně zacpaný.
Každopádně si myslím, že by to mělo odvětrávat(odsávat).
Stačilo by nad sedák nebo k tomu výdechu na zádech sedačky fouknout třeba kouř z cigarety a měl by jsi poznat jak jde průvan,jestli to kouř nasaje a nebo odžene.
Každopádně na BMW e65 to funguje takovým stylem až mi z toho je po chvíli zima =-o
Při tom čištění hodně zdaru, bude to oj.b *thumbs up*

09medved
kometa
Příspěvky: 1802
Registrován: stř 13.04.2011, 19:33
Auto: málo místa na vše,tak W212/200CDI
Bydliště: v Praze u mě

Re: Ventilacia sedadiel

Příspěvek od 09medved »

když nejde poznat jak to funguje,zkus to vzadu.Tam by to mělo být lépe znát,zase tolik se tam nesedí tedy pokud nemáš auto z ambasády.Jak jsi přišel na to že všechny ventilátory fungují? A kolik jich tam je? Ty jsi tu sedačku měl vyndanou a rozebranou?

Autor tématu
Mamut
vycházející hvězda
Příspěvky: 664
Registrován: sob 30.07.2011, 17:44
Auto: W140 S600 SE

Re: Ventilacia sedadiel

Příspěvek od Mamut »

mno zospodu sedadla su dva ventilatory teda mozno aj viac ale 2 som zatial nahmatal a su otocene tak ze to fuka smerom do sedacky a nie do podlahy.

podla tohto videa je to dost opruz to neviem ci zvladnem :/

https://www.youtube.com/watch?v=_WhM2TGOptM

napadlo ma to este tu perforovanu kozu prefukat nejakym kompresorom.

09medved
kometa
Příspěvky: 1802
Registrován: stř 13.04.2011, 19:33
Auto: málo místa na vše,tak W212/200CDI
Bydliště: v Praze u mě

Re: Ventilacia sedadiel

Příspěvek od 09medved »

moc pěkný video,ale když vidím jak špatně jde odepnout kožený potah z těch modrých caplíků v korpusu sedáku,no ani nechci pomýšlet jak to asi půjde zacvaknout zpátky.Takže dokud mi klima klimuje a zvládá uchladit celý auto,neřešil bych.Skoro i pochybuju,že by to byl až takový rozdíl v případě že ty větráčky fungujou

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Ventilacia sedadiel

Příspěvek od Merc124 »

řešil jsem to na masařici a není to až takový problém ]:->práce na pohodu o:-) takhle to vypadá, a fouká to do sedačky, ně že to z ní saje vzduch, to by jaksi nebyla ventilace [:-}
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Autor tématu
Mamut
vycházející hvězda
Příspěvky: 664
Registrován: sob 30.07.2011, 17:44
Auto: W140 S600 SE

Re: Ventilacia sedadiel

Příspěvek od Mamut »

Merc124 píše: pon 04.05.2020, 19:18 řešil jsem to na masařici a není to až takový problém ]:->práce na pohodu o:-) takhle to vypadá, a fouká to do sedačky, ně že to z ní saje vzduch, to by jaksi nebyla ventilace [:-}
Ked si to robil bolo to niako zanesene od spiny? Ked si to dokoncil bol poznat rozdiel pred a po oprave?

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Ventilacia sedadiel

Příspěvek od Merc124 »

Tak samozřejmě, že to bylo zanesené za ty léta množstvím prachu, to je jasné. Potom ty ventilátorky jsou v těch tubusech uložený v takový gumičce, z tý některý byly vypadlý, nebo byly ty gumičky prasklý a ventilátor se zkřížil a netočil, a pak mají ty motorky uhlíky a ty taky nejsou nesmrtelný ;) no a po repasy to bylo citelně znát, prostě průvan jak sviňa o:-)

09medved
kometa
Příspěvky: 1802
Registrován: stř 13.04.2011, 19:33
Auto: málo místa na vše,tak W212/200CDI
Bydliště: v Praze u mě

Re: Ventilacia sedadiel

Příspěvek od 09medved »

ještě že jsou v autě pásy,jinak by tě to z toho sedáku odfouklo :D Jestli se nejedná o vyjímečný kus nebo pokud z toho nechci dělat echt investiční kultovku,tak bych se na to s klidem vys... a ušetřený čas se dá využít i jinak *drink*
Odpovědět