380 dlouhé startování

Odpovědět

Autor tématu
hanysek
hvězdička
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 27.08.2020, 19:53

380 dlouhé startování

Příspěvek od hanysek »

Všechny zdravím a prosím o radu, má 380 poměrně dlouze startuje, je jedno zda studený nebo teplý start (teplé straty se mi zdají horší), občas už skoro naskočí, ale vždy alespoň 10 vteřin musím točit startérem. Jak naskočí, běží už bez problémů, reaguje na plyn, vše jak bych čekal....jen ty starty *tired* Někde jsem četl, že to může být regulátor tlaku paliva, ale než se pustím do bádání, nemáte někdo zkušenost, čím by to mohlo být? Děkuji moc!

PřemekD
kometa
Příspěvky: 2025
Registrován: stř 06.08.2008, 12:43
Auto: Několikero
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28, T. 608284817
Věk: 71

Re: 380 dlouhé startování

Příspěvek od PřemekD »

https://www.youtube.com/watch?v=9wad39AuLYQ

Měřit, měřit, měřit. Asi zásobník tlaku paliva nebo zpětný ventil

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: 380 dlouhé startování

Příspěvek od fíkus »

Docela důležitá informace chybí - startovalo to někdy normálně a pokud ano, předcházelo špatným startům delší stání? Jinak horší teplý start není u 380 na škodu, protože se díky nepovedené konstrukci rád potká. Takhle alespoň natlakuje napínák řetězu. Nemusí být špatně vůbec nic, kromě toho, že to je chudý, resp. špatně seřízený. 99% lidí to seřídí jen tak, na ucho, na pocit, a ve 99,9% takových seřízeních to není úplně ono.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: 380 dlouhé startování

Příspěvek od fíkus »

Jinak bádání, pokud člověk není v obraze, tak ve výrazném počtu případů vedlo k prohloubení problému a následně i k větším výdajům. Naopak, odstavený perfektně fungující auta se povede rozchodit poměrně dobře, když se to někdo nepokouší rozjezdit na ten ocet, co je místo benzínu v nádrži a hned neshání trojku imbus na točení s bohatostí.

Autor tématu
hanysek
hvězdička
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 27.08.2020, 19:53

Re: 380 dlouhé startování

Příspěvek od hanysek »

Fikus moc děkuji za odpověď, auto mám dva roky, kupoval jsem ho jako funkční a za celou tu dobu je to přibližně stejné. Jedná se o dovoz z USA, lze tedy předpokládat, že delší dobu stálo, ale s určitostí to nevím..."bádal" jsem nad výměnou zásobníku tlaku paliva a palivového filtru, ale úplně malá investice to není a třeba může být problém jinde.....

Autor tématu
hanysek
hvězdička
Příspěvky: 13
Registrován: čtv 27.08.2020, 19:53

Re: 380 dlouhé startování

Příspěvek od hanysek »

Tak problém vyřešen, vyměněn zásobník tlaku paliva a nový filtr, při kontrole zjištěn drobný unik benzínu přes čerpadlo, které navíc mělo zvuk jako, když přisává vzduch, takže vyměněno i čerpadlo. Startuje jak má, pouze se mi zdá, že se mi zvedly volnoběžné otáčky....respektive když je zařazeno D, tak jsou volnoběžné otáčky kolem 900 ot./min při N cca 1200-1500 ot./min...jinak jede krásně, necuká, jde za plynem vše jak bych čekal...
Odpovědět