Tichý Aux

Odpovědět

Autor tématu
Petr711
hvězdička
Příspěvky: 10
Registrován: stř 05.04.2023, 22:55
Auto: Mercedes-Benz C

Tichý Aux

Příspěvek od Petr711 »

Dotaz. Mám nově W204 2009 v ni APS Comand. To že někdo vymyslel propojení telefonu jen na telefonování a ne na hudbu se nesmím zlobit, ale jde mi o Aux. Zkusil jsem Aux v kasliku přes kabel a hraje to strašně potichu. Zkusil jsem víc kabelů a nic. Když poslouchám klasicky rádio tak to fajn s hlasitostí. V budoucnu plánuji dodělání carplay, ale teď jestli někdo nemá vychytavku nějakou 😇😇

Waterfall
hvězda
Příspěvky: 1663
Registrován: pát 11.05.2012, 20:38
Auto: W124 300E-24, S204 180 Kompressor
Bydliště: Trenčín
Věk: 41

Re: Tichý Aux

Příspěvek od Waterfall »

Vstup AUX u Comandu APS má v zásadě standardní linkovou citlivost - podobně jako většina zesilovačů, magnetofonů atd. Což bude kolem 500mV s impedancí 10-50 kohm. Je tím pádem předurčen pro připojení zařízení s klasickým "LINE OUT" , které disponují výstupním napětím 0,775-1,5V do jmenovité zátěže. Bohužel hromada sluchátkových výstupů telefonů není s to dát na výstup 500mV (běžná nízkoimpedanční sluchátka tak velké napětí nepotřebují) a tím pádem nelze vybudit comanda na plný výkon. Pokud nepomáhá ani dát hlasitost na telefonu na MAX, pak mám obavu, že s tím moc nenaděláš... Krom toho, výrobci mobilů začínaj omezovat výstupní napětí na sluchátka kvůli možnosti poškození sluchu vysokým akustickým tlakem. Holt, nová doba...už si nemůžu podle své libovůle ani ničit sluch. Už chtěj diktovat i maximální hlasitost, jakou můžu poslouchat muziku.
Jedině, že by někde v konektoru v kastlíku nebo po cestě signálu ke comandu byla zrada (zkrat na kostru, přerušený kabel), ale to mi nepřijdeš tak pravděpodobné, jako to, že ze sluchátkáče mobilu prostě leze slabý signál.
Řešením je převodník úrovně - buďto tzv. "step-up transformátor" 1:10 nebo malý předzesilovač s obdobným zesílením.

Autor tématu
Petr711
hvězdička
Příspěvky: 10
Registrován: stř 05.04.2023, 22:55
Auto: Mercedes-Benz C

Re: Tichý Aux

Příspěvek od Petr711 »

Aha aha, dobře díky. Opět jsem o něco chytřejší 😇😇
Odpovědět