prevodovka

Odpovědět

Autor tématu
phxyz
hvězdička
Příspěvky: 26
Registrován: stř 06.05.2009, 20:37
Auto: Mercedes-Benz 420SE
Bydliště: Ceske Budejovice
Věk: 46

prevodovka

Příspěvek od phxyz »

Tak jsem se vratil ze serizeni plynu, celkem se jim to zda se povedlo. Cestou mi ale prevodovla zacala delat psi kusy. Naznak byl jiz drive, ale ted to vyniklo v plne krase. Mam 4stupnovej automat. Pokud to tedy chapu dobre, tak pri zarazeni D to tam da 2. Jednicka se tam ma dat jen pri seslapnuti az k podlaze pri rozjezdu s kick-down, ano? Potom by to postupne melo radit: (1->2) 2->3, 3->4. Souhlas? No a me to dela toto: I pri lehke noze se rozjizdim na 1, dvojku to tam neda vubec, musim dost vytocit aby to tam koplo 3. Nekdy se tomu nechce ani ze 3 na 4, musim to vytocit tak na 4000. Obracene totez, 4->3, 3->1. Zajimave je, ze se to nedeje vzdy. Nektery den auto jede uplne v pohode, jindy ne. Nevim, ale tohle nevypada na problem s lamelama. Jsem domluvenej s mercedesarem, ktery se na to koukne. Kdyz jsem mu to popsal, rikal ze to vypada na mozek. Pokud to nepujde spravit, jde auto z domu. Prodelam hodne, ale nervy mam jen jedny. Jinak auto je uz temer v cajku, naprava, rizeni i brzdy jsou novy, pneu novy, elektrika i plyn funguje jak ma, ale uz koncim, vic ani litr. Takze pokud budete mit nekdo zajem o mamuta na dily, muzete ho mit. TP samozrejme z majitele vykopu, po dobrem nebo po zlem (soudne).

Beňo
hvězdička
Příspěvky: 21
Registrován: pon 18.08.2008, 12:18
Auto: W201, W124, 2x W210, W126
Bydliště: Jupiter - galaktický běženec

Re: prevodovka

Příspěvek od Beňo »

Když se to projevilo až po tom seřízení tahla plynu, tak mozek v tom nebude. Spíš bude to v špatně seřízeným ovládácím tahle automatu. To má velký vliv na způsob řazení.

jindra124
hvězdička
Příspěvky: 50
Registrován: pát 01.08.2008, 16:24
Auto: W210 220cdi,W209 CLK270cdi,
Bydliště: Náchod
Věk: 62

Re: prevodovka

Příspěvek od jindra124 »

Odpoj nebo povol táhlo plynu od převodovky a vyzkoušej co to dělá.Pokud to řadí v normálu problém je vyřešen.Správné seřízení je jednoduché ,uvolněné táhlo rukou táhneš z převodovky a až ucítíš lehký odpor tak ho utáhneš.Většina mechaniků ani neví na co to tam je.Toť vše a držím palce ať je to jen tohle.

Autor tématu
phxyz
hvězdička
Příspěvky: 26
Registrován: stř 06.05.2009, 20:37
Auto: Mercedes-Benz 420SE
Bydliště: Ceske Budejovice
Věk: 46

Re: prevodovka

Příspěvek od phxyz »

Diky moc, zkusim to!

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: prevodovka

Příspěvek od scout76 »

jindra124 píše: pon 10.08.2009, 19:24 Odpoj nebo povol táhlo plynu od převodovky a vyzkoušej co to dělá.Pokud to řadí v normálu problém je vyřešen.Správné seřízení je jednoduché ,uvolněné táhlo rukou táhneš z převodovky a až ucítíš lehký odpor tak ho utáhneš.Většina mechaniků ani neví na co to tam je.Toť vše a držím palce ať je to jen tohle.
Vím že je to staršího data,ale jestli to chápu správně,tak odpojit táhlo plynu od převodovky třeba na heveru a zkoušet tahat jestli to přeřadí s nastartovaným motorem? Čeká mi na auto kupec a chci mu ho dát funkční. Nikdo z mechaniků nemá čas,tak zkusím ladit sám. Převodovka 722.3.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: prevodovka

Příspěvek od Přemek Doležal »

phxyz píše: stř 12.08.2009, 8:35 Diky moc, zkusim to!
Podle popisu jsi to moc utáhnul, a skříň si myslí, že máš pedál plynu u podlahy, tak se snaží. @}->--

FuniokV
hvězdička
Příspěvky: 28
Registrován: ned 25.09.2016, 18:28
Auto: W201, W140
Bydliště: Soběšovice, F-M

Re: prevodovka

Příspěvek od FuniokV »

Vysvětlil by mi někdo prosím co znamenají písmena W a S u voliče automatu?

09medved
kometa
Příspěvky: 1803
Registrován: stř 13.04.2011, 19:33
Auto: málo místa na vše,tak W212/200CDI
Bydliště: v Praze u mě

Re: prevodovka

Příspěvek od 09medved »

FuniokV píše: ned 03.04.2022, 19:48 Vysvětlil by mi někdo prosím co znamenají písmena W a S u voliče automatu?
dle wikipedie:
Winter (W)
In some Volvo, Mercedes-Benz, BMW and General Motors models, a winter mode can be engaged so that second gear is selected instead of first when pulling away from stationary, to reduce the likelihood of loss of traction due to wheel spin on snow or ice. On GM cars, this was D2 in the 1950s, Second Gear Start after 1990, and Snow/Ice mode in the 2010s. On Ford, Kia, and Honda automatics, this feature can be accessed by moving the gear selector to 2 to start, then taking one’s foot off the accelerator while selecting D once the vehicle is moving.

zjednodušeně W - řadí od dvojky aby se omezil prokluz kol na sněhu/ledu při rozjezdu

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: prevodovka

Příspěvek od Přemek Doležal »

09medved píše: pon 04.04.2022, 1:15
FuniokV píše: ned 03.04.2022, 19:48 Vysvětlil by mi někdo prosím co znamenají písmena W a S u voliče automatu?
dle wikipedie:
Winter (W)
In some Volvo, Mercedes-Benz, BMW and General Motors models, a winter mode can be engaged so that second gear is selected instead of first when pulling away from stationary, to reduce the likelihood of loss of traction due to wheel spin on snow or ice. On GM cars, this was D2 in the 1950s, Second Gear Start after 1990, and Snow/Ice mode in the 2010s. On Ford, Kia, and Honda automatics, this feature can be accessed by moving the gear selector to 2 to start, then taking one’s foot off the accelerator while selecting D once the vehicle is moving.

zjednodušeně W - řadí od dvojky aby se omezil prokluz kol na sněhu/ledu při rozjezdu
A eSko není Sport, ale Standard. Víc toho ty skříně neumí. =-o

FuniokV
hvězdička
Příspěvky: 28
Registrován: ned 25.09.2016, 18:28
Auto: W201, W140
Bydliště: Soběšovice, F-M

Re: prevodovka

Příspěvek od FuniokV »

Děkuji. Já si myslel, že to tak nějak bude :)
Odpovědět