Jaký olej na stahování střechy

Odpovědět

Autor tématu
tomdufek
hvězdička
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 31.07.2008, 18:15
Auto: W 124 230 2 x, W 129 300. W163 430,W164 350
Bydliště: Trutnov
Věk: 56

Jaký olej na stahování střechy

Příspěvek od tomdufek »

Čau kluci,
asi to je spíš na SL club ale prosím o radu.U žehly se mi odmítá otevřít střecha - ten hlavní díl.
Protože je to r.v. 1992 domívám se ,že to bude asi hydraulikou.Normálně se to zavřelo ale otevřít se to už nechce.Protože to divadlo dělám v těchto dnech poměrně často tipuji právě hydrauliku.
Jaký olej se tam leje a kolik?Někde na fóru jsem se dočetl,že to je nějaký specální olej.Kde najdu tu nádrž na olej?Prý je někde u zadního kola.Teď jsem se tam díval a mezi náhr. kolem a tou kapsou ,kde není baterka je nějaký festovní fungl nový tapec (šedá barva) a nejde sundat.To je tam?Jestli je to tam tak to ještě nikdo nikdy nesundával.
Předem díky moc za jakou koli radu.

Pirx
hvězdička
Příspěvky: 383
Registrován: sob 09.11.2013, 21:49
Auto: R129 SL600 W140 S600

Re: Jaký olej na stahování střechy

Příspěvek od Pirx »

Cerpadlo s nadrzkou je POD nahradnim kolem.... musis ho vyndat, pod nim je plastovej dekl na 3 srouby a pod nim to cely je.
Leje se do toho Mercedes ZH-M hydraulic fluid, kdyz reknes Enougherovi, ze chces olej do strechy, tak ti doda spravnej co tam partri.

Jinak navod jak vymenit olej od Vitka je tady: http://www.benzworld.cz/index.php/forum ... -ve-strese" onclick="window.open(this.href);return false;

To ze se to nechce otevrit je dost sirokej pojem, snazi se to? Nebo je to uplne mrtvy? Kdyz to zkusis pri chciplym motoru, je normalne v aute slyset to cerpadlo.... ten ovladaci cudlik sviti, blika, nebo neco proste dela? V aute je asi 74 ruznejch koncovejch vypinacu, ktery vsechny musej fungovat, aby strecha sla, ta sekvence ma asi 20 kroku, pri kterejch RJ zjistuje, jestli ej vsechno ok.... staci kdyz je treba spalena pojistka od ovladani oken a uz je to cely mrtvy.... nebo nefunguje spinac co pozna ze okno je az dole... tech moznosti je fura.

Autor tématu
tomdufek
hvězdička
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 31.07.2008, 18:15
Auto: W 124 230 2 x, W 129 300. W163 430,W164 350
Bydliště: Trutnov
Věk: 56

Re: Jaký olej na stahování střechy

Příspěvek od tomdufek »

Jo snaží se to.Celý zadní díl jde normálně dolů,okna taky a ty zámky v okně mi připadá ,že se taky uvolní.Jenom se to potom prostě nezvedne.
Celý ten mechanismus se mi podělal v loni po zimě,kdy\ž jsem nesundal pevnou střechu a ta plátěná taky nešla.Měl jsem to u elektrikáře a ten to dal do kupy.V podstatě to bylo celý znečištěný.Teď jsem to ještě zkusil při vypnutým motoru.Celý to jakoby knučí ,zadek jde dolů normálně a při stálém knučení se ten vrcní díl ani nehne.Zámky se asi uvolní,protože tam je trochu pohyb.

Pirx
hvězdička
Příspěvky: 383
Registrován: sob 09.11.2013, 21:49
Auto: R129 SL600 W140 S600

Re: Jaký olej na stahování střechy

Příspěvek od Pirx »

Zamky nad prednim oknem pri odemceni dost nahlas cvaknou, a strecha se pritom nadzvedne o cca 3 centimetry, to ji vystrcej ty zamky, pak uz dal ji zvedaj jiny soucasti.

Pokud ty zamky nefungujou, tak je odemkni rucne, za kazdou slunecni clonou je spunt, pod nim je imbus, tim otocis a ta strecha se nadzvedne, pak uz to treba pojede.

Pokud fungujou, tak je chyba jinde, rj treba nepozna, ze jsou odemceny, v ramu okna je magnetickej spinac, do kteryho mohl natect olej z netesnicich zamku, treba... no nebo jsou ucpany ty trubicky bordelem a pisty co zvedaj ten nejvetsi dil strechy to neutahnout - proplachnout cistym olejem....

Autor tématu
tomdufek
hvězdička
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 31.07.2008, 18:15
Auto: W 124 230 2 x, W 129 300. W163 430,W164 350
Bydliště: Trutnov
Věk: 56

Re: Jaký olej na stahování střechy

Příspěvek od tomdufek »

To jsem právě zkoušel.Zámky jsem odemknul mechanicky a čekal jsem ,že to už pofrčí.Bohužel se tak nestalo.

Pirx
hvězdička
Příspěvky: 383
Registrován: sob 09.11.2013, 21:49
Auto: R129 SL600 W140 S600

Re: Jaký olej na stahování střechy

Příspěvek od Pirx »

No a kdyz tomu pomuzes rucne, tj po odemceni to nadzvednes a hodis dozadu, sekvence pak pokracuje? Zkus vymenit tu napln, klidne i vickrat, dokud ti z ty vraceci hadicky nepotece cistej zlutej olej...

Autor tématu
tomdufek
hvězdička
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 31.07.2008, 18:15
Auto: W 124 230 2 x, W 129 300. W163 430,W164 350
Bydliště: Trutnov
Věk: 56

Re: Jaký olej na stahování střechy

Příspěvek od tomdufek »

Kluci díky za rady.Ručně jsem do toho šel taky,ale kladlo to docela odpor tak jsem to raději moc nepokoušel.Zkusím vyměnit ten olej a pak se uvidí.
Když jsem to totiž tenkrát celé sundal ručně (pevná dolů a plátěná zpět) tak na mě pořád řvalo to čidlo ,že to je špatně.Ty zámky se prostě nedocvakly tak ,jak měly.

feketos
hvězda
Příspěvky: 1084
Registrován: pon 04.08.2008, 7:27
Auto: W212,w123 280CE,W115 240D 3.0,W115 200D,R129,Smart
Bydliště: Český Krumlov a okolí
Věk: 44

Re: Jaký olej na stahování střechy

Příspěvek od feketos »

A máš to auto na rovině? Tohle vypadá, že je trochu šikmo a pak to dělá přesně tohle.
Odpovědět