Moderní auta + start-stop + AGM baterie

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Autor tématu
kopr
hvězdička
Příspěvky: 380
Registrován: pon 15.09.2008, 13:56
Auto: pár už jich bylo
Bydliště: České Budějovice

Moderní auta + start-stop + AGM baterie

Příspěvek od kopr »

Mám dotaz v obecné rovině. Moderní auta se systémem start-stop jsou vybavena autobateriemi typu AGM. Co se může nebo nemusí stát, když by se do takového auta dala úplně obyčejná autobaterie???
Myslím si, že běžná baterie dlouhodobě nevydrží systém start-stop a že systém start-stop nebude správně fungovat, protože baterie nebude mít dostatečnou kapacitu a nebude se stíhat dobíjet...

eMBéčko
vycházející hvězda
Příspěvky: 970
Registrován: stř 01.07.2020, 14:52
Auto: W124 E320 Coupé 1994, Getrag
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí
Věk: 65

Re: Moderní auta + start-stop + AGM baterie

Příspěvek od eMBéčko »

Ahoj! Taky úplně obecně - o této záležitosti se toho už napsalo poměrně dost, základ vidím v tom, že tyto "moderní" vozy mají tzv. systém inteligentního dobíjení, tedy nedobíjejí stále jako klasická auta, nýbrž jen někdy (při brzdění motorem) a taky v jiných mnohdy i vyšších hodnotách. Na což klasický aku není koncipovaný, takový režim nezvládne a půjde brzo do kopru (za použité úsloví se omlouvám.) Osobní zkušenost nemám, myslím však, že se tomu dá věřit.

JIŘÍMB
hvězdička
Příspěvky: 114
Registrován: čtv 31.07.2008, 17:07
Auto: EX Allterrain
Bydliště: Prazdroj city
Věk: 55

Re: Moderní auta + start-stop + AGM baterie

Příspěvek od JIŘÍMB »

má zkušenost - myslel jsem, že mám v mé w213 vypnutý start-stop trvale, ale po testu baterie - psalo to "špatná - 2 chyby" a výměně za novou AGM start stop zase funguje - otravuje...takže asi to auto poznalo a samo systém start-stop vypnulo samo...

Mikesh
hvězdička
Příspěvky: 197
Registrován: sob 07.05.2011, 20:00
Auto: W126 500SE

Re: Moderní auta + start-stop + AGM baterie

Příspěvek od Mikesh »

Přesně tak, při odcházející baterce nebo špatném dobíjení se start-stop vypne sám. Taková je i moje zkušenost u Škodovky. Jezdilo se s tím snad půl roku a bylo mi divné, kam se ten otravný start-stop poděl 😆 No a pak se najednou nenastartovalo vůbec a ani dobíjení přes nabíječku nepomohlo. Takže nová AGM baterie koupena a start-stop se okamžitě vrátil.

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Moderní auta + start-stop + AGM baterie

Příspěvek od Volhovič »

Inteligentní dobíjení je pěkná šmejdovina ! ušetří to kanystr nafty za rok a každé dva roky vykurví akumulátor za 7000 :-D kde je ta ekologie?

eMBéčko
vycházející hvězda
Příspěvky: 970
Registrován: stř 01.07.2020, 14:52
Auto: W124 E320 Coupé 1994, Getrag
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí
Věk: 65

Re: Moderní auta + start-stop + AGM baterie

Příspěvek od eMBéčko »

Že by v Bruselu...? A propos, jen tak mě napadlo, jak by se choval AGM akumulátor v normálním autě bez ID a S/S...? Ne že bych to chtěl udělat, ale píše se, že do auta s ID (S/S) obyč. akumulátor nepatří (nevydrží), ale co obráceně...? :?

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Moderní auta + start-stop + AGM baterie

Příspěvek od fíkus »

eMBéčko píše: stř 25.05.2022, 10:40 Že by v Bruselu...? A propos, jen tak mě napadlo, jak by se choval AGM akumulátor v normálním autě bez ID a S/S...? Ne že bych to chtěl udělat, ale píše se, že do auta s ID (S/S) obyč. akumulátor nepatří (nevydrží), ale co obráceně...? :?
Auto vybavené AGM má vždy ŘJ dobíjení, takže altík jede podle potřeby a AGM je na to dělaná. V normálním autě by se mohlo, ale nemuselo, že bys jí měl stále podnabitou nebo naopak stálým nabíjením zničenou. I u starých aut (systém Jetronic a Motronic) bylo napětí aku klíčové, ale v moderním autě je to ještě horší a mnohem sledovanější. Špatná baterka - nebavím se o baterce pouze vybité - dokonce dokáže auto vypnout, i když ho natočíš přes kabely, po odpojení to hodí chybu a čau. Dokonce, nevím tedy přesně, některé vozy je zakázáno startovat přes kabely.

metrák66
kometa
Příspěvky: 2280
Registrován: pát 07.01.2011, 14:55
Auto: MB W110
Bydliště: Kfely
Věk: 57

Re: Moderní auta + start-stop + AGM baterie

Příspěvek od metrák66 »

Volhovič píše: stř 25.05.2022, 9:36 Inteligentní dobíjení je pěkná šmejdovina ! ušetří to kanystr nafty za rok a každé dva roky vykurví akumulátor za 7000 :-D kde je ta ekologie?
Soused po 6ti letech měnil baterku v O3 s touhle chujovinou za normální baterku a přes diagnostiku nechal zmizet start/stop a zatím dobrý.Vagínou to asi jde vočůrat,ale :stern: může být jiná.Máš na :stern: musíš mít i na baterku ]:->

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Moderní auta + start-stop + AGM baterie

Příspěvek od kejb »

V tomto případě mám zkušenost pouze s koncernem, jedna fabie ca rok a půl, tiguan ca rok, pak už jsem to neviděl.
Odpovědět