Dovolena 22

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Dovolena 22

Příspěvek od miluna »

Jako každý rok, mojí Šárinku popadne šílenství a začne hledat, kam na dovolenou. Já tedy nevěřím cestovkám ani dobrý den, natož jejich fantastické fotky s blankytně modrým mořem, běloskvoucím pískem a prázdnými plážemi.
Proto by mne zajímaly pozitivní zkušenosti místního osazenstva.
Nadnesu velmi zhruba požadavky: Dva dospělí a dvě děti (9 a 6) voda na koupání a blbnutí nutností, okolí s možnými výlety taktéž. Rád bych třeba vynechal Egypt a Chorvatsko, sračku a smrad si mohu dopřát levněji doma a připadat si jak chodící peněženka kvůli plážím z nepříjemnej šutrů, a předraženou pleskavicu přenechám jiným špecijalistům.
Konec července, začátek srpna. Minimálně 10, spíše 14 dní. Autem nebo letecky je mi jedno.
Celkem pozitivní bylo Polsko, Německo zkusil bych Řecko ale nevím nic. Bulharsko? Španělsko? Maďarsko? Slovensko? Nebo nějaká chatka u nás? Slapy? Lipno?
A finále, kilo za to nedám, pade taky ne, třicet? Čtyřicet? No radši bych novou flintu, nebo Eotecha, nebo kola ale co bych pro ty děti, žejo.
Válení u vody a žraní v hotelu, když už jsem vytopil za all je fajn, ale fakt ne pro mě, takže aby bylo i něco v okolí.
Těším se na vaše zkušenosti a oblíbené místa, prosím místní trolly, vynechte tohle vlákno, ať je to k něčemu, díky.

metrák66
kometa
Příspěvky: 2280
Registrován: pát 07.01.2011, 14:55
Auto: MB W110
Bydliště: Kfely
Věk: 57

Re: Dovolena 22

Příspěvek od metrák66 »

Jesli moře,tak Španělsko.Jestli moře ne,tak si dej nějaký hory.Třeba Rakousko není úplně blbý a cenově se to dá.Jen s těma 30-40 dnes moc nepochodíš.Za to byla dovolená tak před 15ti rokama.Dívám se,že jseš kousek od říše,tak zkus nabídku německé cestovky.Ceny nižší než u nás a servis slušnej.

Humungus
hvězda
Příspěvky: 1067
Registrován: pát 28.10.2011, 21:22
Auto: MB
Bydliště: Kolin

Re: Dovolena 22

Příspěvek od Humungus »

no treba mallorca cervenec-srpen je sebevrazda, je tam vic lidi nez vody v mori :D a draho jako prase

dako5
legenda hvězd
Příspěvky: 3780
Registrován: čtv 31.07.2008, 19:11
Auto: W210,S210,S124,MAN
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou
Věk: 52

Re: Dovolena 22

Příspěvek od dako5 »

Masařka+stan+žena+syn+naše Leonbegřice a jedeme tak nějak zhuba tam a stavíme se tam nebo tam....no jak to vyjde-prostě jen hrubý plán...hlavně dobrý kempy a místní pivo a aby jsme něco viděli. Loni Šumava i když náš předčasně vyhnalo počasí. Letos Vsetín a návštěva Leonbergřích bratrů a nějaký hrady(Helfštýn chci navštívit)a procházky na pohodu. Kam nás to zavede a dle financí a počasí. A ještě chci se synem sám+S210 v který přespíme na vojenský pevnosti v okolí Náchoda,to jen dvoudenní výlet.

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Dovolena 22

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Pokud netrváš na moři (což asi za plánovanou sumu peněz dnes nepořídíš) doporučuji Šumavu.Můžeš vzít kola a jezdit nebo se procházet.Dost možností koupání,řada parků s vyblbnutím pro děti,můžeš vidět vlky,dravé ptáky.Pokud máte rádi hrady a tvrze,je jich tam hodně.Spousta penzionů a hotýlků za normální peníze,lze odskočit do Bavorska do pohádkového lesa se spoustou překvapení pro děti.Také farmy,kde jsou zvířátka,možnost vyjížděk na koních,pro děti jsou oslíci,nebo se projet v kočáru.Na Šumavě žiji téměř polovinu každého roku již přes 25 let,náš druhý domov.

Marapis
hvězdička
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 11.02.2016, 11:59
Auto: w203 3.5 4matic

Re: Dovolena 22

Příspěvek od Marapis »

Já už léta preferuji Sardínii. Není nic lepšího do 2 hodin letadlem . Pláže super projet ostrov ti ani nezabere moc času . Ideál je první týden září a dále nikdo už tam není. Pokud nemáš problém si vše zařídit sám. Tak cca 40 - 50 tis by ti mělo stačit . Letenky z Berlína nebo Bratislavy auto půjčovna + Booking ubytování. Každá pláž je jiná. Když ti nebude stačit můžeš ještě lodí na Korsiku

prcek
vycházející hvězda
Příspěvky: 878
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:51
Auto: W123 280CE
Bydliště: Most / Teplice

Re: Dovolena 22

Příspěvek od prcek »

Na Sardinii plavky a motorku 007
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Ji-rka
vycházející hvězda
Příspěvky: 762
Registrován: ned 21.06.2009, 22:52
Auto: Němčour
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolena 22

Příspěvek od Ji-rka »

miluna: Bulharsko nebo Řecko fajn,kolegyně si nemohla vynachválit i Španělsko.Větší klid a pohoda oproti přelidněnýmu Chorvatsku.Kolega letos jede do Albanie.Kromě toho Španělska si myslim,že se vejdeš i do svého rozpočtu.

dako: doporučuju nějakej penzionek,ono v létě po nějakym šlapání pak smrdět v autě neni moc fajn :-) Ale chuti každého.Každopádně doporučuju jako první zaparkovat naproti N-S 84 Voda a tam začít,po prohlídce pěšo směrem k nefunkčním lázním a dát si po cestě v cukrárně zmrzku,je topová.Mužeš těch 600m popojet,ale s místem je to tam boj,takže bych se toho co ráno získáš nevzdával.
https://mapy.cz/s/bamopejode na N-S 73 Jeřáb nemá smysl jít,je otevřen sem tam o svátcích.Jinak Voda,Březinka,Lom super a bývají otevřené i ty další(Polsko,Hrobka) směrem k osadě(Polsko).
https://mapy.cz/s/kapaterubu , u Babí jsou i malé bunkry rekonstruované,ale neni to vždy otevřené.Opět lze popojet cca 600m,ale nenajdeš místo.A mrknout jak jsou na tom s otevíračkama.
https://mapy.cz/s/pomusorepu ,Malinová hora je nepřístupná,taže od Kahanu dolu na linii malých řopíků a zpět k parkovišti.Popojet kilák na rozhlednu,tam je to taky fajn.
A pokud to vezmeš poctivě,tak máte dva dny narvaný.A po cestě je i památníků,pomníků a křížů bitvy 1866.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Dovolena 22

Příspěvek od kejb »

Do 40 se vleze Řecko s polopenzí letecky a je tam pěkný koupání.
Dovolená u nás v nějakým exponovanějším místě je cenově blízká Itálii nebo Chorvatsku.

dako5
legenda hvězd
Příspěvky: 3780
Registrován: čtv 31.07.2008, 19:11
Auto: W210,S210,S124,MAN
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou
Věk: 52

Re: Dovolena 22

Příspěvek od dako5 »

dako: doporučuju nějakej penzionek,ono v létě po nějakym šlapání pak smrdět v autě neni moc fajn :-) Ale chuti každého.Každopádně doporučuju jako první zaparkovat naproti N-S 84 Voda a tam začít,po prohlídce pěšo směrem k nefunkčním lázním a dát si po cestě v cukrárně zmrzku,je topová.Mužeš těch 600m popojet,ale s místem je to tam boj,takže bych se toho co ráno získáš nevzdával.
https://mapy.cz/s/bamopejode na N-S 73 Jeřáb nemá smysl jít,je otevřen sem tam o svátcích.Jinak Voda,Březinka,Lom super a bývají otevřené i ty další(Polsko,Hrobka) směrem k osadě(Polsko).
https://mapy.cz/s/kapaterubu , u Babí jsou i malé bunkry rekonstruované,ale neni to vždy otevřené.Opět lze popojet cca 600m,ale nenajdeš místo.A mrknout jak jsou na tom s otevíračkama.
https://mapy.cz/s/pomusorepu ,Malinová hora je nepřístupná,taže od Kahanu dolu na linii malých řopíků a zpět k parkovišti.Popojet kilák na rozhlednu,tam je to taky fajn.
A pokud to vezmeš poctivě,tak máte dva dny narvaný.A po cestě je i památníků,pomníků a křížů bitvy 1866.
[/quote]
Spaní v autě, ale určitě v kempu kde je sprcha, WC,bufet s jídlem. Děkuju za typy, mrknu na to! Chci synovi ukázat kus historie a jeho baví zbraně.

Ji-rka
vycházející hvězda
Příspěvky: 762
Registrován: ned 21.06.2009, 22:52
Auto: Němčour
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: Dovolena 22

Příspěvek od Ji-rka »

IMG_20200627_111252_111.jpg
Tak to bude unešenej na té Vodě,Březince a Lomu.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

8040
vycházející hvězda
Příspěvky: 863
Registrován: pon 15.09.2008, 16:49
Auto: 126 500 SEL, 211 320 CDI,212 350 CDI
Věk: 76

Re: Dovolena 22

Příspěvek od 8040 »

Co takhle Italie. Pobřeží od Rosignana po Piombino, Elba. Nebo Garda a okolí. Byl jsem tam s kluky a líbilo se. Je to na pováženou. Každý chce něco jiného. I u nás je hezky. Jen si toho moc nevážíme. Řecko taky fajn. Pobřeží od Thesalonik po Kavalu, ostrovy, Parga a okolí na druhé straně. Je toho mraky. Jen se při výběru trefit správně a trefit počasí. Všechno to chce termín těsně na konci sezony, aby nebylo moc lidí. Jezdili jsme to koncem srpna - začátek září. Prvních 14 dní v září se dala škola oželet.

metrák66
kometa
Příspěvky: 2280
Registrován: pát 07.01.2011, 14:55
Auto: MB W110
Bydliště: Kfely
Věk: 57

Re: Dovolena 22

Příspěvek od metrák66 »

Autem je taloška celkem darhá pokud jedeš dálnice.Všude chtějí bakšiš a žrádlo v hospodách je taky celkem porce.Na plážích platíš za slunečník a lehátka.Nezpoplatněný pláže jsou plný bordelu a otravnejch čmoudů.Ubytování se dá celkem za dobře.Mě Itálie nějak nenadchla.Hlavně kornůťáci nechtěj mluvit německy.

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6226
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Dovolena 22

Příspěvek od Merc124 »

teda vy máte starosti ;) já mám "dovolenou" letos v Poděbradech, první víkend v červnu a tím končím, loni jsme ani nejeli do Pece, ačkoliv nás Horizont zval :-$

09medved
kometa
Příspěvky: 1802
Registrován: stř 13.04.2011, 19:33
Auto: málo místa na vše,tak W212/200CDI
Bydliště: v Praze u mě

Re: Dovolena 22

Příspěvek od 09medved »

no jo,infarkt je prevít,ale Poděbrady jsou na srdce a můžeš sosat tu místní léčivou,co je zdarma na kolonádě. ]:-> ¨
Ale k tématu - Řecko i Španělsko je fajn,pokaždý jsem tam viděl něco jinýho ať už na ostrově nebo na pevnině.A hlavně za nějakých 35 éček na den půjčíš auto a po snídani vyrazíš kam chceš.A v požadovaný cenový relaci na konci sezóny srpen/září se dá v pohodě sehnat
Odpovědět