Jakou svářečku?

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

AndréW115
hvězda
Příspěvky: 1383
Registrován: pát 01.08.2008, 10:15
Věk: 104

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od AndréW115 »

Já taky díky za náměty, letos musím něco pořídít, ptž. mám asi 4roky Parkside z Lidlu a s tím se opravdu nedá :)) Mám to stejně jako ostatní, tak 3x do roka něco přilepit, takře svářečky za 10t pro mě nemají cenu kupovat

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od kejb »

...i se svářečkou z lidlu se dá svářet, člověk ale prostě musí mít něco nasvářeno.
Ono obecně sváření s obalenou elektrodou je na zručnost a přípravu svařovaného materiálu náročnější než v ochranné atmosféře.

emc3250
hvězdička
Příspěvky: 405
Registrován: pát 01.08.2008, 7:34
Auto: W 124 300D
Bydliště: Plzeň
Věk: 48

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od emc3250 »

Tak ja jsem s Parkside z Lidlu svaril treba cely 5m siroky vrata a spoustu jinych veci. Jekly ponejvice.
Tenkrat jsem ji akorat pridal vetrak a dovednost zapalit oblouk se velmi zvedla kdyz jsem si poridil zatmavovaci kuklu.
Jo a taky Lidl nejdriv prodaval sedivy elektrody, s tema to fakt neslo. A pak zacal prodavat bezovy a no problem.
Prah u auta s tim neudelas. To jsem delal trubickovym dratem a taky to normalne slo.
Ted mam CO2, ale stejne nekdy po ty elektrode jeste sahnu.
Neni pravda ze to vylozene nejde, chce to jen trochu umet...

AndréW115
hvězda
Příspěvky: 1383
Registrován: pát 01.08.2008, 10:15
Věk: 104

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od AndréW115 »

Netvrdím, že s tím vařit nejde, ale brzy se přehřeje a trvá dlouho, než zase naběhne, taže práce s tím je 3x delší. Větrák jsem žádný nedával.

emc3250
hvězdička
Příspěvky: 405
Registrován: pát 01.08.2008, 7:34
Auto: W 124 300D
Bydliště: Plzeň
Věk: 48

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od emc3250 »

Vetrak docela prodlouzil dobu nez se to prehreje a zkratil dobu chladnuti. Ale uznavam ze to je porad opruz.

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od adam w140 »

Jojo to je on co byl v odkazu. Jen bych uvedl par informaci na pravou miru - svareni obalenou elektrodou je na zrucnost opravdu slozite ale s necistotami barvou atd si poradi lepe nez mig/mag chcete- co2. Material svaru je mene pruzny nicmene pevnejsi nez co2. Svarecky z lidlu jsem mel v ruce a je to jen k zlosti a naopak ten nejlevnejsi laston funguje vyborne ale je dobre koupit elektrody co fungujou - neexperimentuju a kupuju obycejnou basickou esab eb121 nebo 123. Bohuzel navlhnou ale i tak vari dobre. Chobola proda i po kusech tak je lepe koupit si cerstve

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od kejb »

Přípravou svařovanýho materiálů jsem myslel hlavně slícování nebo vaření v různých polohách. Amatér nemá šanci svařit obalenou elektrodou svisle nebo nad hlavou. Pokud je tam větší mezera, pro obalenou elektrodu zase problém, MIG/MAG bez problému. Je pravda, že barva, rez, větřík zvládne obalená elektroda lépe ale pokud má být výsledek kloudnej, stejně se to to musí očistit. Takže za mě akorát při sváření při a větříku výhoda a pak ještě hmotnost. Slabý k tlustýmu taky se taky nezavaří. Jinak co se týká suchých elektrod, je dobrý je mít vysušený. Nemusí člověk kupovat pořád nový, stačí horkovzdušná pistole a kus trubky.

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od adam w140 »

No asi takhle - zamecnik na montaze nemuze tahat bombu. To same plati o kutilovi co to potrebuje jen malo kdy. Ja mam oboje a pokud varim nad hlavou vzdy sahnu po elektrode. Mig mag je dobry na dilnu a vari rychleji ma vysokou produktivitu ale je drahej. Treba Kit 225 je celkem kram za moc penez ktereho jsem se s radosti zbavil a uvedena svarecka laston je za 1/10 ceny. Kitin je mnohem levnejsi ale vytahnout oblouk je peklo navic je to cina v ceske krabici se zaostalym vyvojem. Kdo chce kvalitu tak fronius nebo lincoln. Vse narazi zas na cenu kde se to uz nevyplati

prcek
vycházející hvězda
Příspěvky: 879
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:51
Auto: W123 280CE
Bydliště: Most / Teplice

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od prcek »

kejb píše: sob 11.01.2020, 15:49 Jinak co se týká suchých elektrod, je dobrý je mít vysušený. Nemusí člověk kupovat pořád nový, stačí horkovzdušná pistole a kus trubky.
Dobrej tip, jak dlouho a na jakou teplotu je v tý trubce "péct"?

A jsou k něčemu ještě takovýhle poctivý pravěký stroje?
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od kejb »

Bazicky 1hod 100+2hod 300,ritilovy 100,myslim...Na svarinfu byl svyho casu navod.Co se tyka svarecky typu WTU apod.,svarej dobre,vydrzej,vysoka hmotnost,400v + jistice.Koupil bych ten cinskej kram za 3tkc.Pokud svaris jeklik 2x rocne.Jestli ti nevadi hmotnost a mas rad veterany,kup si WLSP 315 a obsahnes vsechno od klempiriny po kolejnice. :)

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od adam w140 »

Stary svarecky jsou jako stary auta - ve svy dobe super dnes dobra vec co vydrzi ale je neprakticka a prace s ni vyzaduje mnohem vic sikovnosti nez s novou. Rutilky nesaji tolik vodu jako bazicky a na obalu je to napsane. Praxe ovsem rika: prilepit tim se odpari vlhkost (70A/15s) pri mensim zvlhnuti, utrhnout a vytahnout oblouk a varit.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od kejb »

Kdo svari branku k domu,nic susit nemusi,pujde to taky. Svareni s lastonem za 3tkc je stejny jak s wtu.Pokud chce mit clovek peknej svar,je treba mit kvalitni elektrody,vysuseny elektrody a dobre pripraveny misto svaru,to je praxe. :)

kopr
hvězdička
Příspěvky: 380
Registrován: pon 15.09.2008, 13:56
Auto: pár už jich bylo
Bydliště: České Budějovice

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od kopr »

Tak už jsem měl Laston 160 v ruce, že ji koupím. Bohužel Sabine (orkán) v Táboře zničila antény na internet, takže prodejci nefungoval systém na 100% a nemohl mi vystavit doklad o nákupu. Takže jsem to musel opět odložit. Jinak me překvapilo jaký je to maličký koťátko, jak kabelka pro fotbalistu. Doma mám 15 let staré těžké velké trafo. V balení jsou 3m dlouhé kabely gumové měkké, pán říkal 16mm průřez. zemnící svorka by stála za výměnu jako na všech levných svářečkách. Štít a kladívko jsou součást balení ale nejsou k ničemu.

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od adam w140 »

No tak bacha na to kdyz kabely pomrznou uz tak ohebny nejsou a hlavne to bude asi podle vseho hlinik prebarvenej aby vypadal jak med. malinky to je a lehky taky a jak to skvele vytahuje oblouk.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Jakou svářečku?

Příspěvek od kejb »

Odpovědět