Černobyl postoprvé...jel by někdo?

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Michal 500 SEC
hvězda
Příspěvky: 1101
Registrován: pát 01.08.2008, 10:48

Re: Černobyl postoprvé...jel by někdo?

Příspěvek od Michal 500 SEC »

Jsme zpět, nasypu fotky na rajče a dám to sem. Bylo to úžasný. Škoda, že jsme nevyrazili před těmi osmi roky, bylo tam toho prý k vidění mnohem víc. Ale zase lepší než později, za týden už 4.blok nebude vidět vůbec, za rok chtějí zlikvidovat Dugu a do deseti let celou Pripyať...

Edit, fotky zde: http://michaltalbot.rajce.idnes.cz/Cernobyl_2016/#" onclick="window.open(this.href);return false;

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Černobyl postoprvé...jel by někdo?

Příspěvek od scout76 »

Scary =-o . Podobných budov je i u nás hodně,ale nebouchla vedle nich elektrárna.
Tomaso mi jako první poslal ty fotky šrotu s tím,že by se mi tam líbilo :D . Přiznám se bez mučení,že ani moc ne. Ty prázdný paneláky by se daly vyžít jako Lebensraum pro nově příchozí obyvatele Evropy :x .

dawider5
vycházející hvězda
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08.02.2012, 19:33
Auto: .. W124 E250 D .... R2,R3,V8
Bydliště: jižní čechy
Věk: 38

Re: Černobyl postoprvé...jel by někdo?

Příspěvek od dawider5 »

Michal 500 SEC píše:Jsme zpět, nasypu fotky na rajče a dám to sem. Bylo to úžasný. Škoda, že jsme nevyrazili před těmi osmi roky, bylo tam toho prý k vidění mnohem víc. Ale zase lepší než později, za týden už 4.blok nebude vidět vůbec, za rok chtějí zlikvidovat Dugu a do deseti let celou Pripyať...

Edit, fotky zde: http://michaltalbot.rajce.idnes.cz/Cernobyl_2016/#" onclick="window.open(this.href);return false;
hodně zajímavé fotky *thumbs up* to jsi neměl strach se přibližovat do silně zářících míst? =-o
mě by do černobylu nedostali ani párem volů *jokingly*

jinak s tím ubytovat tam uprchlíky naprosto souhlasím 007

Philip
hvězda
Příspěvky: 1412
Registrován: čtv 07.08.2008, 11:37
Auto: W115/W116/W201/W129/W463/W464

Re: Černobyl postoprvé...jel by někdo?

Příspěvek od Philip »

Moc pěkné fotky Michale *thumbs up*

Petr H.
Administrátor
Příspěvky: 2329
Registrován: sob 11.10.2008, 19:45
Auto: W164 320CDI,r129 320sl, R230 SL55AMG, w221 350cdi
Bydliště: Praha
Věk: 48

Re: Černobyl postoprvé...jel by někdo?

Příspěvek od Petr H. »

je to fakt hustý, z těch fotek je cítit ta atmosféra. Pamatuju si jak jsme to probírali ve fyzice. Tehdy profesor začal přednášku otázkou co je potřeba, když dojde k havárii v jaderný elektrárně? Je potřeba opravdu hodně lidí... =-o

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Černobyl postoprvé...jel by někdo?

Příspěvek od scout76 »

Dnes ráno bylo na ČR o jaderné turistice povídání.Jen nějak nechápu ten bordel všude. To musel někdo udělat po havárii. Proč selhala ta technika při odklízení?

PS - Jste nabití? 009

Petr H.
Administrátor
Příspěvky: 2329
Registrován: sob 11.10.2008, 19:45
Auto: W164 320CDI,r129 320sl, R230 SL55AMG, w221 350cdi
Bydliště: Praha
Věk: 48

Re: Černobyl postoprvé...jel by někdo?

Příspěvek od Petr H. »

jestli v důsledku záření, tak to je z toho důvodu, že zničí polovodičové součástky. Ty nefungují v ionizovaném prostředí. Mig 29 byl snad vybaven v avionické elektronice lampama místo polovodičových součástek, amíci si tehdy mysleli, že to byl záměr, že letadlo dokáže operovat v pásmu jaderného úderu. No pravda byla jednodušší, soudruzi v době konstrukce neměli adekvátní polovodiče. Jednalo se o první typy, pak to modenizovali. No možná to byl mig 23-25 už si to taky přesně nevybavuju.

Autor tématu
tomaso
kometa
Příspěvky: 1963
Registrován: čtv 31.07.2008, 22:20
Auto: W124/300CE-24V, W126/500SE a 3x koncern
Bydliště: Zlín - otec měst
Věk: 39
Kontaktovat uživatele:

Re: Černobyl postoprvé...jel by někdo?

Příspěvek od tomaso »

Tak jsem se teprve teď dostal tak nějak pořádně k počítači.
Velmi zajímavý výlet, jsem moc rád že jsme jeli. Podívat se na fotky a video je fajn, ale projít si na vlastní kůži nemocnici, školu, školku...člověka až mrazí :(
Zajímavý bylo zjistit, že vlastně elektrárnu postavili hlavně kvůli gigantickému radaru, který je poblíž...no přidávám cca 500 fotek, první malá část je moje, druhá jsou detailnější fotky manželky - ráda fotí :)

http://frantisekkoudelka.rajce.idnes.cz/Cernobyl_2016/" onclick="window.open(this.href);return false;

schicklgruber

Re: Černobyl postoprvé...jel by někdo?

Příspěvek od schicklgruber »

Já nevím, co ste z toho tak posraní. A mobil máte u koulí každej druhej. :-D

Michal 500 SEC
hvězda
Příspěvky: 1101
Registrován: pát 01.08.2008, 10:48

Re: Černobyl postoprvé...jel by někdo?

Příspěvek od Michal 500 SEC »

Scout: ten bordel všude má několik příčin. Prvně bylo vybavení bytů likvidovano, aby se pro ně původní obyvatelé do zamořené zóny nevraceli. Pak to tam cca 5 let hlídala policie, která ale za úplatek pouštěla do zóny rabovače, kteří to tam obrátili naruby a odvezli vše železné co se dalo úplně do extremu, včetně třeba pitomyho zábradlí v 16. patře paneláku. I nadále tam pak jezdili rabovači pro např. náhradní díly z tý techniky a samozřejmě opět železo.
Stroje pod radiaci měly problém s polovodiči, přesně jak pise Petr, a přesně tak i s těma lampama, těm to nevadí.

Michal 500 SEC
hvězda
Příspěvky: 1101
Registrován: pát 01.08.2008, 10:48

Re: Černobyl postoprvé...jel by někdo?

Příspěvek od Michal 500 SEC »

Tomaso: ehm, nedávejte prosim nikam fotky IV.reaktoru před 27.11. *jokingly*

Autor tématu
tomaso
kometa
Příspěvky: 1963
Registrován: čtv 31.07.2008, 22:20
Auto: W124/300CE-24V, W126/500SE a 3x koncern
Bydliště: Zlín - otec měst
Věk: 39
Kontaktovat uživatele:

Re: Černobyl postoprvé...jel by někdo?

Příspěvek od tomaso »

Michal 500 SEC píše:Tomaso: ehm, nedávejte prosim nikam fotky IV.reaktoru před 27.11. *jokingly*
Jo už by to měl být cajk, jsem to večer po celém dni trochu zasklil ;)

dawider5
vycházející hvězda
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08.02.2012, 19:33
Auto: .. W124 E250 D .... R2,R3,V8
Bydliště: jižní čechy
Věk: 38

Re: Černobyl postoprvé...jel by někdo?

Příspěvek od dawider5 »

Michal 500 SEC píše:Scout: ten bordel všude má několik příčin. Prvně bylo vybavení bytů likvidovano, aby se pro ně původní obyvatelé do zamořené zóny nevraceli. Pak to tam cca 5 let hlídala policie, která ale za úplatek pouštěla do zóny rabovače, kteří to tam obrátili naruby a odvezli vše železné co se dalo úplně do extremu, včetně třeba pitomyho zábradlí v 16. patře paneláku. I nadále tam pak jezdili rabovači pro např. náhradní díly z tý techniky a samozřejmě opět železo.
Stroje pod radiaci měly problém s polovodiči, přesně jak pise Petr, a přesně tak i s těma lampama, těm to nevadí.
to je skvělý,takže věci jsou rozvezené po celé ukrajině a do dnes u někoho doma září *jokingly*
zajímal by mě osud rabovačů,asi dostali radiací pěkně za uši :-@ *jokingly*

Michal 500 SEC
hvězda
Příspěvky: 1101
Registrován: pát 01.08.2008, 10:48

Re: Černobyl postoprvé...jel by někdo?

Příspěvek od Michal 500 SEC »

Copak o to, ale co ta ocel, ta se po recyklaci vozí třeba i na nových autech po celý Evropě *jokingly*

sněhulák
legenda hvězd
Příspěvky: 2773
Registrován: pát 01.08.2008, 19:11
Auto: PKW und LKW
Bydliště: West Brnou

Re: Černobyl postoprvé...jel by někdo?

Příspěvek od sněhulák »

Mě tak napadlo, proč nejezdil třeba ZIL 131, kterej má jednoduchou elektriku včetně zapalování.
Jedinej důvod snad mohly být diody v alternátoru. Mít dynamo, tak to normálně vrčelo i v radiaci.
Odpovědět