Actros

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Actros

Příspěvek od scout76 »

Dako - jo,tomu věřím. Nový Volvo má takovou libůstku. Do rána ti sežere baterky a nikdo neví proč.

Jinak dneska na tahači zjištěna naprasklá vana,ale to je dle mě vina řidiče. Co mě zaráží,proč dělají vany z plastu? Speciálně třeba u Volva kolega z vedleší firmy protočil výpušťák a musel taky kupovat vany. Sračky nový zk..vený.... Potřebujeme další auto a fakt nevím co koupit. Hledal jsem něco s 5 ti letým servisem a zárukou,ale až se to vysre,tak tam určitě bude nějaká výluka. Zlatý MANy serie F,Mercedesy SK :-$.

Edit : teď mi volal řidič,že musí odstavit dalšího Actrose,protože 2 měsíce starý měch má dírku 2 mm. Originál :stern: :-! :-! :-! :-! :-! .

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Actros

Příspěvek od kejb »

Waterfall píše: čtv 21.05.2020, 12:26 Ale média nejsou nějací kyborgové ze Cyberdyne Systems. Jsou to zase jen lidé.
Tak určitě, UI je teprve na začátku.
Když člověk slyší kolem sebe co všechno auto musí mít, mluví se o tom všude, kolegové to chtějí, kupují si to, kámoši taky a ty těžko budeš chtít jezdit 124. (myšleno průměrnej jedinec kterej je značně ovlinitelnej okolím)

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Actros

Příspěvek od adam w140 »

Tyjo ty s tim mas patalie koukam porad. Nicmene osobaky nebudou lepsi jen te uchlacholi ze ty posravatka potrebujes protoze je to pohodlny. Nedivme se tedy ze podrousene znacky jako je dacie maji obrovske prodeje vzdyt ten kram vydrzi to samy co ostatni a ze se to cely zesere a vyhodi vzhledem k cenovce vubec nevadi. Stejne to muze byt i mezi nakladakama.

Waterfall
hvězda
Příspěvky: 1663
Registrován: pát 11.05.2012, 20:38
Auto: W124 300E-24, S204 180 Kompressor
Bydliště: Trenčín
Věk: 40

Re: Actros

Příspěvek od Waterfall »

kejb: Je to tak. Málokdo má v hlavě jasno, co vlastně reálně potřebuje a využije a stojí nohama na zemi. Mně např. nejvíc ze všech aut, co jsem kdy měl vyhovovala masařka poface 220CDI v matu. Měla přesně to všechno, co jsem od auta požadoval: Rozumný výkon, slušnou spotřebu, ESP, spolehlivý a pohodlný automat, poloautomatickou klimošku, výhřívaný sesle, dostatek pohodlí a prostoru, nízkou hlučnost, nízké servisní náklady a poměrně jednoduchou opravitelnost. Nebýt koroze, mám ji doteď, protože nic víc od auta na běžný ježdění nepotřebuji. Už současná W211 poFL mi přijde zbytečně přetechnizovaná a možnosti, které skýtá já zkrátka nevyužiju a tím pádem nepotřebuji.

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Actros

Příspěvek od scout76 »

adam w140 píše: čtv 21.05.2020, 23:47 Tyjo ty s tim mas patalie koukam porad. Nicmene osobaky nebudou lepsi jen te uchlacholi ze ty posravatka potrebujes protoze je to pohodlny. Nedivme se tedy ze podrousene znacky jako je dacie maji obrovske prodeje vzdyt ten kram vydrzi to samy co ostatni a ze se to cely zesere a vyhodi vzhledem k cenovce vubec nevadi. Stejne to muze byt i mezi nakladakama.
To není o posrávátkách. Díly,který odchází měly auta už před 30 - ti a více lety. Kvalita dílů stojí za hovno. Vanu nezkurvil řidič,ale servis :stern: ,který si za ni přizvednul motor,když v záruce měnil převodovku. Takže se k chlapcům chystám a vanu si zaplatí. Plastová vana stojí 29 000 Kč =-o . Měch,který se posral a je otázkou jestli ho uznají na reklamaci stojí o 3000Kč víc než před půl rokem. Cena za měch 9200 Kč + DPH. A posraly se se originál díly :stern:. Žádná druhoška(ta zatím není). Tak co to ku..a je? Ať jde celej :stern: do prdele.

robik4
hvězda
Příspěvky: 1761
Registrován: pát 01.08.2008, 21:45
Auto: Osobní,nákladní,obytné

Re: Actros

Příspěvek od robik4 »

To jsou právě nový posrávátka,který před 30-ti lety ještě neuměli. :)

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Actros

Příspěvek od scout76 »

Pokud myslíš nízkou kvalitu dílů jako turbo,měchy,chladič,vodní pumpa,tak kvalita je asi taková jak za komoušů u Avie a Tatry.

dako5
legenda hvězd
Příspěvky: 3780
Registrován: čtv 31.07.2008, 19:11
Auto: W210,S210,S124,MAN
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou
Věk: 52

Re: Actros

Příspěvek od dako5 »

scout76 píše: čtv 21.05.2020, 20:46 Dako - jo,tomu věřím. Nový Volvo má takovou libůstku. Do rána ti sežere baterky a nikdo neví proč.

Jinak dneska na tahači zjištěna naprasklá vana,ale to je dle mě vina řidiče. Co mě zaráží,proč dělají vany z plastu? Speciálně třeba u Volva kolega z vedleší firmy protočil výpušťák a musel taky kupovat vany. Sračky nový zk..vený.... Potřebujeme další auto a fakt nevím co koupit. Hledal jsem něco s 5 ti letým servisem a zárukou,ale až se to vysre,tak tam určitě bude nějaká výluka. Zlatý MANy serie F,Mercedesy SK :-$.

Mě měnili na MANu loni vanu-plechová co má plastový obal a za ním se držela voda a prostě prorezla..po devatenácti letech!Jinak STK na dvacetiletým autu s nájezdem 902tis km a technik podívá:"kdyby takhle vypadali všechny auta,tak by mě ta práce i bavila"Přiznám že ne vždy se to takhle povede.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Actros

Příspěvek od kejb »

Plastový součásti motoru se do aut dávaj od začátku devadesátých let. Začalo to skříněma termostatu,ventilovejma víkama, sacím potrubím, skříněma olejovýho filtru... a vany jsou od 2008 ?. Nevim jak náklaďák ale u osobáku vana musí vydržet zvedání spolu s namontovanou převodovkou.
Pro mě jakmile má auto na motoru kromě skříně termostatu něco důležitýho z plastu, neberu ho na milost *jokingly*

Waterfall:
Souhlas, vidím to stejně.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Actros

Příspěvek od Přemek Doležal »

:stern: přišel na to, že komora termostatu z plastu je krávovina, a vrátil se po pár letech zpět ke starýmu alumínyju.

robik4
hvězda
Příspěvky: 1761
Registrován: pát 01.08.2008, 21:45
Auto: Osobní,nákladní,obytné

Re: Actros

Příspěvek od robik4 »

scout76 píše: pát 22.05.2020, 20:24 Pokud myslíš nízkou kvalitu dílů jako turbo,měchy,chladič,vodní pumpa,tak kvalita je asi taková jak za komoušů u Avie a Tatry.
Na Tatře se žádný ze zmíněných dílů nevyskytuje. *jokingly*
A celkově ta kvalita snad byla i lepší...Je to k zblití.

Autor tématu
scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Actros

Příspěvek od scout76 »

Já jsem přirovnával kvalitu dílů ke komunistické produkci kvalitativně. Nemyslel jsem ty auta jako celek,protože to byl šrot už na výrobním pásu. Stejně jako současná produkce Mercedesu.

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Actros

Příspěvek od adam w140 »

Hlavne treba kardany na avie na lince za komara nikdo nechtel montovat tak zavooali fidelovi na kubu pro pomoc a on sem poslal zaruceny pracovniky z kuby..... obavam se ze dnes to bude podobny jen se to vsechno nazyva jinak.

big.trucker
vycházející hvězda
Příspěvky: 618
Registrován: ned 08.11.2009, 13:49
Auto: W 123 230, W 124/300TD,MAN TGA 430 HR, 914Kipper
Bydliště: Teplice
Věk: 47

Re: Actros

Příspěvek od big.trucker »

Zrovna teď jsme zachraňovali jedny stavebniny, jejich avia 4x4 jeden z poslednich modelu.... Nejdřip upadla jedna kardanka, tak to narychlo zflikovali, teď upadla druhá a týden stojej protože ji nemužou sehnat... Na opravách už to stálo pomalu víc než pořizovací cenu. Moje babča 1827 z 98 poslední před actrosama za 2 roky nestala ani ň, a to ji davame pěkně za uši...

big.trucker
vycházející hvězda
Příspěvky: 618
Registrován: ned 08.11.2009, 13:49
Auto: W 123 230, W 124/300TD,MAN TGA 430 HR, 914Kipper
Bydliště: Teplice
Věk: 47

Re: Actros

Příspěvek od big.trucker »

Letos na konci roku budu muset koupit nějakej novější tahač a taky uplně nevim co.... Nejradej bych mp3 actrose mega, ale pochybuju ze sezenu s nájezdem do pul milionu. Tak to asi nejspíš bude nějaká poslední Rková scania, ty uměj aspoň hezkou spotřebu a dobře se s tim jezdí...
Odpovědět