tip na druhé auto

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Autor tématu
smidlive
vycházející hvězda
Příspěvky: 517
Registrován: stř 20.08.2008, 17:54
Auto: W211
Bydliště: Karviná
Věk: 39

tip na druhé auto

Příspěvek od smidlive »

ahoj, prosím vás nemáte někdo tip na nějaké zajímavé auto(model)? druhé do rodiny do cca 100 000kč, nejlépe benzín a LPG do něj.
má nahradit suzuki wagon 4x4 a po něm převzít úkoly - občas něco převézt, 4x4, tažné a "něco navíc" :) zatím mám favority S. forester nebo M. outlander, ale nic o nich nevím a na fórech značek samá chvála :) tak se raději ptám nezaujatých...(ještě zvažuji alhamra,galaxi ...)
děkuji za odpověď
Naposledy upravil(a) smidlive dne ned 12.05.2019, 23:22, celkem upraveno 1 x.

kolouch
legenda hvězd
Příspěvky: 3464
Registrován: čtv 21.08.2008, 15:21
Auto: modrý,stříbrný,vínový,černý,bílý a 2 zelený
Bydliště: Bihanken - Eichwald

Re: typ na druhé auto

Příspěvek od kolouch »

Lada Niva ? :-/

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: typ na druhé auto

Příspěvek od kejb »

OII 4X4.
Sharan není špatnej ale dost ho žere koroze, motor PD 85kw taky nepatří mezi nejtrvanlivější. Nicméně oboje se dá řešit.
Pokud bych já kupoval něco do 100tkč aby to bylo 4X4 koupil bych hezkýho passata B5 tdi 81kw. V týhle cenový nic lepšího není.

robik4
hvězda
Příspěvky: 1761
Registrován: pát 01.08.2008, 21:45
Auto: Osobní,nákladní,obytné

Re: typ na druhé auto

Příspěvek od robik4 »

Když jsme tu teda medvědáří,tak proč ne ML ?😯

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: typ na druhé auto

Příspěvek od Volhovič »

Sharan a spol musí být SYNCRO a ne 4motion! Na to bacha- je to stálá 4 kola s torsenem vs. něco co zabere zadkem jen částečně přes haldex , pokud tedy ten bazmek už není po smrti kvůli mrtvému čerpadlu nebo neměněnému oleji v té spojce nebo rozhašenému ABS , bez kterého to nefunguje.
Za mě pokud koncern ve čtyřkole , tak Audi A6 model C4 s motorem AEL R5 2,5 TDI a manuálem 6kvaltem quattro a nebo pokud tedy LPG, tak 2,8 V6 místo toho TDIčka pětiválce. Je to větší parník než následující generace a řadový pětivál je ingot neeuromotor podobně jako u Mercedesu. Další věc- model C4 má oproti Passatu a novějším Audinám jednoduchý podvozek - úplně primitivní , leč fungující - jen mi trvalo asi 15000km se s ním naučit
a pak už jsem jezdil s jistotou, jakou jsem měl ve W124.

dawider5
vycházející hvězda
Příspěvky: 942
Registrován: stř 08.02.2012, 19:33
Auto: .. W124 E250 D .... R2,R3,V8
Bydliště: jižní čechy
Věk: 38

Re: typ na druhé auto

Příspěvek od dawider5 »

z té audiny C4 se dost lidí už nechtělo vrátit k mercedesu :D prostě to auto je fakt prvotřídní.kamarád ho měl a svezení bombové

Autor tématu
smidlive
vycházející hvězda
Příspěvky: 517
Registrován: stř 20.08.2008, 17:54
Auto: W211
Bydliště: Karviná
Věk: 39

Re: typ na druhé auto

Příspěvek od smidlive »

tu audinu jsem taky okukoval,ale je to docela staré a Audi, tak nějak ze zásady nechci (byť toto je taková jiná Audi)... hlavně pěknou je těžko sehnat...jinak toho sharana bych bral hlavně kvůli 7míst, jinak taky to není nějak můj sen.

co ten forester nebo outlander, nemáte s tím někdo zkušenost?

robik4
hvězda
Příspěvky: 1761
Registrován: pát 01.08.2008, 21:45
Auto: Osobní,nákladní,obytné

Re: typ na druhé auto

Příspěvek od robik4 »

Osobně jsem Subaru nikdy neměl,ale vždycky jsem na ně slyšel jen samou chválu a to jak od jednoho totálního fanatika,kterej nikdy nic jinýho mít nebude,tak od spousty jiných,objektivních uživatelů.
Ale nedá mi to,abych se znovu nezeptal-Proč ne ML ?

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: typ na druhé auto

Příspěvek od Přemek Doležal »

Proto. :'(

robik4
hvězda
Příspěvky: 1761
Registrován: pát 01.08.2008, 21:45
Auto: Osobní,nákladní,obytné

Re: typ na druhé auto

Příspěvek od robik4 »

Aha 😊

Autor tématu
smidlive
vycházející hvězda
Příspěvky: 517
Registrován: stř 20.08.2008, 17:54
Auto: W211
Bydliště: Karviná
Věk: 39

Re: typ na druhé auto

Příspěvek od smidlive »

ml jsem jel jednou okouknout a od té doby to prostě nechci :) navíc co servisu týče, tak už to bude kasička. Možná by mě i zajímalo jeep compas nebo i kulaté cherokee, ale tady mě sere, že nevím co v tom je za motor (ital, MB, VW u nafty) a co je pro mě úplně neznámá u subaru, mitsubisi a jeepu je automatická převodovka...

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: typ na druhé auto

Příspěvek od kejb »

No tak jo.
Sharan - koroze ale fakt, něco jako masařka (skoro), po létech nespolehlivej systém pohonu 4x4, často třeba řeším vibrace kolem 2500 ot a hluk, při tomhle stáří prostě systémový problém. Prostě tomu pohonu pořád něco je.Chatrný introš.Topení který nevytopí interiér , protože bufík ve 120% nepojede a bude se pořád řešit jeho oprava. Výhodou je místo, spotřeba, tažný na 2t, variabilita interieru.
Jo a ještě něco k sharanu - starej sharan měl viskózu, facelift měl haldex nic z toho nemá torsen. Sice se to jmenuje Syncro ale s torsenem to nemá nic společnýho, je to něco jako T4 syncro.
Subo - Subaru dělalo kdysi spolehlivý auta, dneska ...musíš hledat specifickou motorizaci, kde stejně nebude po těch letech neprůstřelná spolehlivost, díly...Vysoká spotřeba ( já třeba nechci 2l chcípáka, kterej žere 10) . Výhodou je redukce, slušný jízdní vlastnosti, nebrat diesel a 3l, jestli chceš zábavu, kup si turbo.
Audi C4 asi obecně nejlepší ALE, nejde to za rozum sehnat, některý díly na to prostě už nejsou nebo je to za nesmysl, všechno je odjetý, brzdy tragédie, jízdní vlastnosti nicmoc (při pohledu na podvozek se nic ani jinýho čekat nedá. Motor 2.5tdi taky nemá neprůstřelnou spolehlivost v těchto letech. Pokud si to někdo koupí jako youngtimera ok, jinak ne.
ML - ML 270 mám já , má kámoš, funguje to trpí to na pár systémových závad jakože převodovka, koroze a dalších hafo věcí...auto je takovej kepl ale nic lepšího za ty koruny s těmito vlastnostmi není - nízká cena , rozumná spotřeba, slušný tažný a udržitelnej servis. Jako druhý auto pro spotřebitele nedoporučuju.
Micák a Jeep - nevim nedělám na tom nic kromě starých micáků (td) , jo a to taky nedoporučuju tedy 2.8td bez koroze z itálie ale asi ne, přestože to má superselect a není to celkově špatný.
Jak jsem psal nahoře, nejlepší se mi jeví passat B5 nebo B5.5, za mě nejlepší čtyřkola do 100tkč.
Pokud máš s vidlema morální problém, kup si SX4. Je to spolehlivý, benzín (1.6), řetězovej rozvod, servis po 15 jestli se nepletu, nekupujou si to kkti (takže se dá něco sehnat) a malej kufr ale jinak jako dobrý. No a máš desetiletý 4x4 za kilo.

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: typ na druhé auto

Příspěvek od adam w140 »

Vicemene taky souhlasim. Subaru se mi moc libilo ale servis bych psychicky nezvladl. Zminovane audi kdo ma v kondici neproda. Sharan,galaxy, alhambra super vec, prostoru kopec ale zase je to stary vyzily v6 asi dobry ale je jich malo tdi leda stary s rotackou ale to uz je ultra historie. Asi nejlevnejsi na provoz udrzbu a vubec je oktavka 1 66tdi 4 m ale to by byl spis krok zpet.
Nekdo se ptal proc ne ML? Tak treba proto ze kupni cena bude u slusnyho exemplare vyrazne prevysovat dany rozpocet a horsi kusy budou chtit zase investice do servisu ale tyhle obecny pravdy tady uz kazdej zna ne?

robik4
hvězda
Příspěvky: 1761
Registrován: pát 01.08.2008, 21:45
Auto: Osobní,nákladní,obytné

Re: typ na druhé auto

Příspěvek od robik4 »

Myslim si ,že koupit pěkný starý emelo kolem kila,nebude zas tak nadlidský úkol...Ale když ho nechce,tak ho holt nechce 😉

Humungus
hvězda
Příspěvky: 1067
Registrován: pát 28.10.2011, 21:22
Auto: MB
Bydliště: Kolin

Re: typ na druhé auto

Příspěvek od Humungus »

tak jsme na mercedes classic, takze oktavka vede 😂
Odpovědět