Rozměry disků, manuál VS techničák

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.
Odpovědět

Autor tématu
Lord Iffy
hvězdička
Příspěvky: 466
Registrován: stř 13.05.2009, 22:46
Věk: 102

Rozměry disků, manuál VS techničák

Příspěvek od Lord Iffy »

Zdravím,

měl bych jeden drobný dotaz. Řeším to konkrétně u W217, ale předpokládám, že to je obecně relevantní i pro jiné modely. Vybírám zimní disky a narazil jsem na jednu drobnost - rozměry kol, které jsou zapsané v manuálu, nejsou zapsané v techničáku (a na Chodově tvrdí, že tam jsou všechny).

Konkrétně jde o rozměry 8.5J x 19 ET 38 - podle manuálu by tohle mělo sedět jak na přední, tak na zadní nápravu (a výslovně je u toho napsané, zimní pneu). Dle techničáku ovšem mám tento rozměr jen na přední nápravě, na zadní ne (ALE na zadní je nejbližší varianta 9.5J x 19 ET 38, tedy jen jiná šíře disku a k tomu odpovídající širší pneu, pak tam ale je na zadní rovněž u jiné varianty rozměr pneu 245/45/19, což je úplně stejná, jako u toho disku na přední nápravu).

V manuálu je ovšem taky napsané: "V některých zemích nejsou z výroby k dispozici všechny kombinace pneumatik a kol." Zajímavé je, že na německém ebay jsem našel X nabídek v daném rozměru (tedy obě nápravy stejné), u kterých je výslovně uvedeno, že to je na příslušný model auta. Vykládám si to tak, že prostě v ČR se to tak nenabízí a neprodává, ale technicky to tam je možné dát. Nerad bych tam samozejmě dal něco, co tam technicky nepatří (nutnost zápisu do techničáku nechávám stranou, to bych samozřejmě provedl). Co zkušení mercedesáři na to? :) Díky.

All-koholik
hvězdička
Příspěvky: 470
Registrován: úte 06.08.2013, 20:39
Auto: W213,W140 S500, C126 SEC560 (ex C123)
Věk: 37

Re: Rozměry disků, manuál VS techničák

Příspěvek od All-koholik »

Řešil jsem to samé na W212.. Podle manuálu jsem koupil největší rozměr co tam šel,takže 19”.. Samozřejmě jsem neprošel technickou, protože to nebylo v techničáku.. Musel jsem jí udělat s druhou sadou kol a pak 19” dopsat do techničáku.
Předpokládám že máš takovou tu online aplikaci od MB a je tam krásná přehledná tabulka..
vybral bych si tu nejhezčí sadu rozměrů a možná si to jen pak ověřil v MB..
jen taková rada: E coupe a S coupe mají poměrně velký “blatníky”( nevím jak to nazvat) to znamená že ten prostor je potřeba vyplnit pořádnýna kolama.. Jsem na kola hodně ujetej a jsem schopen měsíc vybírat než se trefim🤗 Je to velká investice a neumím si představit, že se mi auto přestane líbit, protože jsem mu dal ošklivá kola🙈

Autor tématu
Lord Iffy
hvězdička
Příspěvky: 466
Registrován: stř 13.05.2009, 22:46
Věk: 102

Re: Rozměry disků, manuál VS techničák

Příspěvek od Lord Iffy »

Přesně tak, vycházím z těch manuálů v aplikaci (ale mám i PDF manuál a tam je to samé). Kola sem si vybral, ale pak sem narazil na ten problém s rozměrem:) Celkově těch kol (AMG) zase tolik není, vlastně překvapivě málo.

All-koholik
hvězdička
Příspěvky: 470
Registrován: úte 06.08.2013, 20:39
Auto: W213,W140 S500, C126 SEC560 (ex C123)
Věk: 37

Re: Rozměry disků, manuál VS techničák

Příspěvek od All-koholik »

Ono to má svůj důvod, ty kola navrhují profíci a udělají to přesně na míru k autu a většinou to k tomu autu krásně sedí.. Potom se najdou blázni co na to nasadí nakej tuning alá Kočka a vypadá to hrozně🙊 Vždycky je potřeba dodržet aspoň podobnost těch kol👌

Autor tématu
Lord Iffy
hvězdička
Příspěvky: 466
Registrován: stř 13.05.2009, 22:46
Věk: 102

Re: Rozměry disků, manuál VS techničák

Příspěvek od Lord Iffy »

Jasný, žádný divočiny, rád bych se držel originálu. Jen prostě nechápu, proč je některý rozměr dle manuálu OK a dle techničáku ne (samozřejmě mě napadlo, že na jeden zapomněli, ale údajně ne). Sem z toho jelen

Autor tématu
Lord Iffy
hvězdička
Příspěvky: 466
Registrován: stř 13.05.2009, 22:46
Věk: 102

Re: Rozměry disků, manuál VS techničák

Příspěvek od Lord Iffy »

Poslední hlášení, mě to nedalo spát - na stránkách německého MB jsem našel povolené kombinace, a samozřejmě tam ten rozměr je! Takže tím považuji problém za vyřešený, ještě přesvědčit pána na Chodově, aby to zapsal do techničáku.

Kdyby to někoho zajímalo, tak je to zde:

https://www.mercedes-benz.de/passengerc ... 17_AMG.pdf

A pěkné je, že takovýto přehled se tam dá dohledat i třeba na mamuta nebo čínu. Holt minimálně v tomto je ta podpora německého mercedesu jinde.

prcek
vycházející hvězda
Příspěvky: 878
Registrován: čtv 31.07.2008, 14:51
Auto: W123 280CE
Bydliště: Most / Teplice

Re: Rozměry disků, manuál VS techničák

Příspěvek od prcek »

díky za tip, tady je link přímo na rozcestník pro hledání, jen škoda že AMG je jen na ty novější:

https://www.mercedes-benz.de/passengerc ... ionen.html

Dan Rohanský
hvězda
Příspěvky: 1018
Registrován: pát 14.10.2011, 20:29
Bydliště: Šumava

Re: Rozměry disků, manuál VS techničák

Příspěvek od Dan Rohanský »

Otázka je, co s tímto dokumentem udělat? Kam s tím jít?

All-koholik
hvězdička
Příspěvky: 470
Registrován: úte 06.08.2013, 20:39
Auto: W213,W140 S500, C126 SEC560 (ex C123)
Věk: 37

Re: Rozměry disků, manuál VS techničák

Příspěvek od All-koholik »

Když jsem to řešil já, proč je to v manuálu a ne v techničáku, bylo mi řečeno že ten kdo zakládá techničák pro dané vozidlo, tak všechny údaje bere z jakési obecné databáze a co se týče kol, tak tam jsou prostě jen základní rozměry a čus.. Zbytek rozměrů si za prachy nech dopsat sám.. 🤗

Autor tématu
Lord Iffy
hvězdička
Příspěvky: 466
Registrován: stř 13.05.2009, 22:46
Věk: 102

Re: Rozměry disků, manuál VS techničák

Příspěvek od Lord Iffy »

Vyřešeno, potvrzení je na světě (tedy připravuje se). Tedy sice potřeba pár e-mailu apod. ale nakonec přístup Chodova za mě naprosto v pořádku.

Autor tématu
Lord Iffy
hvězdička
Příspěvky: 466
Registrován: stř 13.05.2009, 22:46
Věk: 102

Re: Rozměry disků, manuál VS techničák

Příspěvek od Lord Iffy »

Akce dokončena, kola na autě i v techničáku. Potvrzení z MB sem nakonec dostal zadarmo:)

http://resize.like.cz/images/86_49_241_ ... nikola.jpg

kolouch
legenda hvězd
Příspěvky: 3464
Registrován: čtv 21.08.2008, 15:21
Auto: modrý,stříbrný,vínový,černý,bílý a 2 zelený
Bydliště: Bihanken - Eichwald

Re: Rozměry disků, manuál VS techničák

Příspěvek od kolouch »

já to pořádně nevidím.
zaclání tam ten mercedes.

Neny
Administrátor
Příspěvky: 1241
Registrován: ned 27.07.2008, 20:24
Auto: W460 300GD, W463 G500,560SEC,560SL,SL60AMG, W205
Bydliště: Nádražní ulice 3740, Mělník, tel.777 126 560
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozměry disků, manuál VS techničák

Příspěvek od Neny »

pěkný kola jsi si vybral :-)
Odpovědět