Renovace AKU made in Pakistan

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

Autor tématu
miluna
hvězda
Příspěvky: 1756
Registrován: ned 03.08.2008, 16:29
Auto: jo jo, mám
Bydliště: Košťany
Věk: 58
Kontaktovat uživatele:

Renovace AKU made in Pakistan

Příspěvek od miluna »

Je to dlouhý ale fakt poučný... https://www.youtube.com/watch?v=afwO_MZjRjA *jokingly*

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1505
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Renovace AKU made in Pakistan

Příspěvek od Volhovič »

To jsou kluci šikovný a nám ani značková 100Ah za 5000Kč třeba z MB nestojí ani za desulfataci a znovunaplnění ... v servise , kde jsem dělal brigády při škole byly nádoby s kyselinou do baterek, s tlumičovým olejem a já nevím co, aby se vše dalo opravit a započít druhý cyklus té dané věci a vydělat prací a ne točením zboží. Tím chci říct že před cca 50 lety jsme k borcům z videa asi neměli tak moc daleko a teď je vše tak snadné .... kde se zastavíme a jak zhýčkané a tedy zranitelné budou další generace?

tomaso
kometa
Příspěvky: 1963
Registrován: čtv 31.07.2008, 22:20
Auto: W124/300CE-24V, W126/500SE a 3x koncern
Bydliště: Zlín - otec měst
Věk: 39
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace AKU made in Pakistan

Příspěvek od tomaso »

Volhovič píše: stř 30.10.2019, 22:23 .... kde se zastavíme a jak zhýčkané a tedy zranitelné budou další generace?
Nejsem moc optimista *tired*
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

09medved
kometa
Příspěvky: 1803
Registrován: stř 13.04.2011, 19:33
Auto: málo místa na vše,tak W212/200CDI
Bydliště: v Praze u mě

Re: Renovace AKU made in Pakistan

Příspěvek od 09medved »

V dnešní době ajťáků kdy si za chvíli budou volat asistenčku i na utření zadku,bude umění řemesla docela vzácný.Rozhlédněte se kolem sebe kolik jedinců z té rádoby nastupující generace si umí vyměnit obyčejný brzdový destičky na tátový feldě? Bez návodu na youtube skoro nikdo.A tak to bude za chvíli se vším.Dnes se ajťák neušpiní a svý čistý ručičky má dobře zaplacený,jenže přijde doba kdy právě ty špinavý ruce,který umí řešit manuálně mechanický problémy, budou daleko vzácnější.

6bota
vycházející hvězda
Příspěvky: 929
Registrován: pát 01.08.2008, 16:00
Auto: Vitow210w108 w123w115bylo je w211 m113 e500

Re: Renovace AKU made in Pakistan

Příspěvek od 6bota »

Já jsem si začal spinit ručičky mechanici nemají už ani čas na blbý výměny olejů... Tak jsem musel začít už na ně nemám naladu

Mikesh
hvězdička
Příspěvky: 200
Registrován: sob 07.05.2011, 20:00
Auto: W126 500SE

Re: Renovace AKU made in Pakistan

Příspěvek od Mikesh »

Přesně tak. Taky mám pocit, že okolnosti nás znovu donutí si ty ručičky špinit. Nechci se nikoho dotknout a čest výjimkám, ale než čekat na řemeslníka měsíc, platit jak mourovatej a ještě riskovat nějakou fušeřinu nebo zlodějinu, tak to si určité věci radši udělám sám. Samozřejmě ne na všechno člověk sám stačí nebo má vybavení, ale alespoň se naučí něco nového. Beru to už tak... Bohužel situace ohledně kvalifikovaných řemeslníků je neúprosná a bude hůř. Řemeslo má dnes opravdu zlaté dno...

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1505
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Renovace AKU made in Pakistan

Příspěvek od Volhovič »

Ale je to složitější... dříve šlo úúúplně vše opravit- a jako děcko jsem koukal, jak tata opravuje pračku, sporák, televizi, škodovku, fén, žehličku, kohoutek, splachovák, odpad, magneťák, mixér, vysavač atd ... na vše byly díly, vše bylo trochu jednodušší a bez dnešní elektroniky... dnes už nejde sehnat pračka s mechanickým programátorem :-O Videorekordér, na kterém se občas musela seřídit hlava je (naštěstí) minulost , když bouchnete při převozu lcd televizí, nemusíte jí rozebrat a seřídit vychylovací cívky, aby obraz nebyl nakřivo a pokroucenej s "duchama" je to vytlačeno vyspělejší technikou, kterou ale nikdo neopraví (ty zoxidované řídící moduly praček se mění celé třeba) ... a takže na co se bude moje děcko koukat a pomáhat mi ? U aut jasný, ale jinak? Pro mě je vyměnit plotýnku ve sporáku banalita... pro příští generaci to bude triumfální fachmanský počin :-D :-D

09medved
kometa
Příspěvky: 1803
Registrován: stř 13.04.2011, 19:33
Auto: málo místa na vše,tak W212/200CDI
Bydliště: v Praze u mě

Re: Renovace AKU made in Pakistan

Příspěvek od 09medved »

Naprostej souhlas.Zrovna nedávno jsem sháněl přepínací ventil do pákový baterie co přepouští vodu do sprchy nebo do kohoutku.Byl už ochozenej a nechtěl držet sám přepnutej.Navštívil jsem celkem 4 prodejny vždy se stejným výsledkem - pane to nemáme,to nikdo nekupuje,si kupte novou dyť to už tolik nestojí.Říkám jim,nejde o peníze,ale mě se prostě líbí ta moje.Nakonec jsem v jednom nejmenovaném servisním středisku dostal od starého fachmana zdarma starší ventil z vyřazené nefunkční baterie.Byl hodně podobný tomu mýmu a hlavně měl více materiálu v místě,kde už se ten můj opotřeboval.Stačilo vzít doma pilník,trochu trpělivosti a za půl hodiny byl na světě díl shodný s originálem.Smontováno zpět,vyzkoušeno a funguje jak nová.A tak nějak mám z toho větší radost,než kdybych si koupil za 800,- novou. :hop:

feketos
hvězda
Příspěvky: 1084
Registrován: pon 04.08.2008, 7:27
Auto: W212,w123 280CE,W115 240D 3.0,W115 200D,R129,Smart
Bydliště: Český Krumlov a okolí
Věk: 44

Re: Renovace AKU made in Pakistan

Příspěvek od feketos »

miluna píše: stř 30.10.2019, 21:36 Je to dlouhý ale fakt poučný... https://www.youtube.com/watch?v=afwO_MZjRjA *jokingly*
JJ, jak leje tu sračku na zem....moc pěkný :-@ :'(

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1505
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Renovace AKU made in Pakistan

Příspěvek od Volhovič »

09MEDVED - přesně o tom to je - ono spousta lidí stejně ten čas , který ušetřej tím, že vše rovnou zahodí a koupí nové , nijak nevyužijou líp, než na chytání lelků...

Feketos - kyselina se v přírodě zneutralizuje, víc by mě zajímalo co dělají s tím sajrajtem co jim zbyde po lití olova- takovou tu strusku co v tom rendliku odhrnoval stranou ... to je sajrajt (asi sloučenina těžkého kovu a něčeho) co se v přírodě podle mě jen tak neodbourá, ale koluje ve vodě a potravním řetězci dlouho... no i když mi máme taky plné lesy broků a třeba takto u nás v devadesátkách zanechali borci permoníci v útrobách Děčínského Sněžníku své akumulátory ke svítilnám a akumulátorovnu při zavírání dolu...naštěstí pokud vím, už je to pryč, ale bylo to tam víc jak deset let...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zed
hvězdička
Příspěvky: 28
Registrován: pon 01.08.2016, 20:38

Re: Renovace AKU made in Pakistan

Příspěvek od Zed »

No po Olovu(Bateriích) jsou dnes lační ve výkupech. Cca 20 kč/kg - takže dnes by ten důl s olovem byl "Zlatý"... *jokingly*
Jinak v Pakistánu řeší vše možné jen ne ekologii... :-!

dako5
legenda hvězd
Příspěvky: 3788
Registrován: čtv 31.07.2008, 19:11
Auto: W210,S210,S124,MAN
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou
Věk: 52

Re: Renovace AKU made in Pakistan

Příspěvek od dako5 »

Zed píše: pát 01.11.2019, 13:21 No po Olovu(Bateriích) jsou dnes lační ve výkupech. Cca 20 kč/kg - takže dnes by ten důl s olovem byl "Zlatý"... *jokingly*
Jinak v Pakistánu řeší vše možné jen ne ekologii... :-!
Spíš kolem 13kč

dako5
legenda hvězd
Příspěvky: 3788
Registrován: čtv 31.07.2008, 19:11
Auto: W210,S210,S124,MAN
Bydliště: Jaroměřice nad Rokytnou
Věk: 52

Re: Renovace AKU made in Pakistan

Příspěvek od dako5 »

feketos píše: pát 01.11.2019, 5:54
miluna píše: stř 30.10.2019, 21:36 Je to dlouhý ale fakt poučný... https://www.youtube.com/watch?v=afwO_MZjRjA *jokingly*
JJ, jak leje tu sračku na zem....moc pěkný :-@ :'(
To by měli vidět Bruselští... :D

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace AKU made in Pakistan

Příspěvek od scout76 »

Ty baterky v tom dole mi přijdou jako louhovky a v těch olovo není. Ale z té fotky to je blbě vidět.

Sádelník1234
vycházející hvězda
Příspěvky: 512
Registrován: čtv 14.04.2016, 14:39
Věk: 34

Re: Renovace AKU made in Pakistan

Příspěvek od Sádelník1234 »

Ještě jsem se díval jak opravuje Šasí na kamionu. A pak, že to nejde *jokingly*
Odpovědět