Tepelné čerpadla - nezabývá se někdo odsud?

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Tepelné čerpadla - nezabývá se někdo odsud?

Příspěvek od scout76 »

Je mi to fuk. Na značky nehraju. Funkční a nenáročná věc má před značkou přednost 009 .

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Tepelné čerpadla - nezabývá se někdo odsud?

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Re Scout k bazénu nevím,nechal jsem si po dvou letech udělat návrh na celoroč. provoz.Nesmysl,to by bazén od základu musel být postaven jinak,což nemáš Ty ani já.Znova vše odkopat,zaizolovat,jíné zastřešení,moc práce a peněz.Nebo postavit nový jako přístavbu k domu.Ne.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Tepelné čerpadla - nezabývá se někdo odsud?

Příspěvek od scout76 »

Já po bazénu netoužil,ale byl jsem přehlasován. Za jeho pořizovací cenu můžu jezdit 10 let na velice slušnou dovolenou třeba do Dubaje,ale byl jsem přehlasován. Za to si můžu koupit nějakou blbost na 4 kolech v podobné hodnotě ]:->. Je pravda,že jsme v tom bazénu byl minulý rok z celé rodiny nejvíc já a proto bych pořídil to čerpadlo. Jak to má míň jak 30,tak se mi do toho nechce *jokingly* .

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Tepelné čerpadla - nezabývá se někdo odsud?

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Re Scout máš hodnou paní,že Ti dovolila,u nás je to stejné.V bazénu nejvíc já a pes.Ale čerpadlo nepomůže na zimu,velké úniky tepla,prostě to nestačí.Leč prodlouží to koupací sezónu.A co jsi si koupil ? Já Polaris RZR 1000 XP Pro.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Tepelné čerpadla - nezabývá se někdo odsud?

Příspěvek od scout76 »

S čerpadlem by bylo jednodušší zahájení a prodloužení koupací sezony. Zatím jsem nic nekupoval,protože mě čekají ještě fasáda,pergola,zahradní domek,skleník a pak můžu přemýšlet nad nějakou zábavou. Taky mě čeká redukce vlastního vozového parku a pak můžu vymýšlet. Mezi kandidáty je Bentley GT,AMG GT. C Black Series nebo možná něco jiného. Musím se projet,vyzkoušet a hlavně mě to auto musí chytnout.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Tepelné čerpadla - nezabývá se někdo odsud?

Příspěvek od Přemek Doležal »

scout76 píše: pát 09.04.2021, 22:21 Je mi to fuk. Na značky nehraju. Funkční a nenáročná věc má před značkou přednost 009 .
Dobrá, zjistím, předám. @}->--

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Tepelné čerpadla - nezabývá se někdo odsud?

Příspěvek od Přemek Doležal »

Jedná se o AZURO 5kW, prodával Mounfield asi za 27,-
Ty posraný bazény, to je drahá kravina, co? *drink*

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Tepelné čerpadla - nezabývá se někdo odsud?

Příspěvek od scout76 »

Je to za nesmysl a popravdě jsme měli měsíc tichou domácnost. A ten Mountfield funguje? Přijde mi,že to je jen předražená Čína. Vlastně ono je dnes všechno z Číny *jokingly* .

robik4
hvězda
Příspěvky: 1761
Registrován: pát 01.08.2008, 21:45
Auto: Osobní,nákladní,obytné

Re: Tepelné čerpadla - nezabývá se někdo odsud?

Příspěvek od robik4 »

Vy jste si koupili bazén a pak jste spolu měsíc nemluvili ? :smich:

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Tepelné čerpadla - nezabývá se někdo odsud?

Příspěvek od Přemek Doležal »

scout76 píše: ned 11.04.2021, 22:53 Je to za nesmysl a popravdě jsme měli měsíc tichou domácnost. A ten Mountfield funguje? Přijde mi,že to je jen předražená Čína. Vlastně ono je dnes všechno z Číny *jokingly* .
Má to asi 3 roky, a jede to.
Existuje prej ohřev taky klidně za kilo, ale vodu na čaj stejně neuvaří. *jokingly*

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Tepelné čerpadla - nezabývá se někdo odsud?

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Jo bazén,to je vlastně další malý domeček.Já mám vše od Mountfieldu.Bazén měl nějakou cenu,pak přišel leták o snížení cen " na všechno " ptal jsem se,zda i na bazény a technologie.Odpověď zněla ano.Takže máme bazén 3x8m,hloubka 1,6m.Funguje to samo,jen se kontroluje voda testem 1x týdně a obrazovka hlásí,co je třeba doplnit.Co se týká servisu Mountf. naprostá spokojenost.Máme výměník vzduch-voda také nějaké Azuro.Firma ve středu bude bazén startovat,já jen doplním vodu.Sice tam plavu jak velryba v malém rybníku ale záda a koleno se obejdou bez operace již druhým rokem.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Tepelné čerpadla - nezabývá se někdo odsud?

Příspěvek od scout76 »

My jsme šli do Albixonu. Bude to + - to samé. Solnička,chlór,protiproud(to je skoro jako vířivka),robot na čištění a zastřešení. Do toho zemařina,základy,integrace do terasy a 600 + v tom zahučelo jak nic. Tak proto ta tichá domácnost pro méně chápavé dodám,že to bylo ještě před koupí. Za mě vyhozené peníze,když vezmu poměr cena/výkon. Jediná výhoda je,že je to 3 metry od obýváku.
Pro ty méně chápavé dodám,že tichá domácnost byla před koupí toho nesmyslu a protože děti za chvíli vypadnou z baráku,tak mi to přišlo jako vyhozené peníze a starost navíc(voda,čištění,chemie,zazimování/odzimování).

robik4
hvězda
Příspěvky: 1761
Registrován: pát 01.08.2008, 21:45
Auto: Osobní,nákladní,obytné

Re: Tepelné čerpadla - nezabývá se někdo odsud?

Příspěvek od robik4 »

Jako 2x méně chápavej jsem pochopil,že jste spolu měsíc nemluvili a pak jste si koupili bazén.To je úplně pochopitelný a tak už to chápu.007 *drink*

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Tepelné čerpadla - nezabývá se někdo odsud?

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Ano chápu,mě žena řekla,že vždy chtěla bazén.Jsme spolu 35 let,za komančů to nešlo,nemluvila o tom.Až před cca 4 lety začala,též byla chvíli tichá domácnost.Ale její argumenty byly pádné,vnouček,má záda a koleno,hubnutí atd.Tchyně a manželka má vždy pravdu,tak máme bazén,díky slevám (poprvé v životě jsem využil " akce ") vešli jsme se těsně pod milion.Už mám spočteny náklady na sezónu 17 000 za elektriku zazimování a odzimování po 3 000 a něco na sůl.Plus moje práce kolem,letos nátěr prken kolem bazénu,umytí střechy zevnitř i zvenku,vypuštění,neb ta malá potvůrka chlupatá se utopila,desinfekce,nové těsnění aby se to neopakovalo,napuštění.Ale musím po pravdě říci,že nelituji.Nyní řeším chemii,neb druhý vnuk je atopik.
Re robik jak dlouho jsi ženat? *jokingly*

robik4
hvězda
Příspěvky: 1761
Registrován: pát 01.08.2008, 21:45
Auto: Osobní,nákladní,obytné

Re: Tepelné čerpadla - nezabývá se někdo odsud?

Příspěvek od robik4 »

Ženat jsem byl 10 let a stačilo mi to bohatě.S mou současnou paní jsem 4 roky,máme spolu úžasnýho chlapečka a Ty ji znáš,jelikož jí pečuješ o chrup. *thumbs up* ;)
Tichou domácnost nepraktikujeme a malichernostem se smějeme. :)
Odpovědět