Zákon o cyklistech.

Vše o srazech, zajímavé odkazy, vtipy atd.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákon o cyklistech.

Příspěvek od scout76 »

Přemek Doležal píše: stř 14.04.2021, 22:22 Já jako bývalý cyklista závodník - 1967 - bych dnes po silnici nejel, ani kdyby mi platili.
Dnes jedině do lesa, na pole,..... *thumbs up*
Minulý týden jsem si pořídil elektrokolo a hodlám ho využívat jen na předražené cyklostezce. Šlapky co jezdí uprostřed silnice,aby si vjezdem do díry nezničily kolo v hodnotě osobáku bytostně nesnáším,protože žijí v bludu,že jim ta silnice snad patří. Když jsem občasně jezdil s náklaďákem,tak bylo strašně příjemný tyhle kkty předjíždět s naloženým autem. Zakázal bych jezdit mimo cyklostezky a na silnici jen v případě,že žádná cyklostezka v místě není.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákon o cyklistech.

Příspěvek od Přemek Doležal »

Je to dnešní móda, kolo a lyže. :hop:
Takže většina těchto takyšportovců jsou bezmozci, stejně jako v autech. :-!
Vědí o tom hovno, ale milujou to.

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Zákon o cyklistech.

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Nesnáším cyklošlapy,na silnici nepatří.Ohrožují sebe i ostatní.A nejvíc mladé páry,co za největších veder,kdy se vzduch nehne připřáhnou chatrný vozík s dítětem a vyrazí za zdravým pohybem,takže dítě polyká prach a výf. plyny.

ekvb
vycházející hvězda
Příspěvky: 912
Registrován: pát 09.10.2009, 10:50
Auto: E220 CDI W211, ex C220D W202, ex C220TD W202
Bydliště: Pezinok
Věk: 49

Re: Zákon o cyklistech.

Příspěvek od ekvb »

tak kto patrí na cestu, určuje vyhláška, nie odborníci na fórach, našťastie :-) Tak ak je písané vyššie, všetko je o luďoch a rovnako ako sú vagínusi medzi cyklistami, tak sú aj medzi šoférmi. Šanca, že natrafíš na blbca za volantom je omnoho vyššia, keďže aut je na cestách násobne viac ako bicyklov...

PS: nie som cyklista :-)

robik4
hvězda
Příspěvky: 1761
Registrován: pát 01.08.2008, 21:45
Auto: Osobní,nákladní,obytné

Re: Zákon o cyklistech.

Příspěvek od robik4 »

Na cestě,jsou každýmu u prdele,ale na silnici nepatří ! 007

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Zákon o cyklistech.

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Tak mě napadlo motorkáři mají zrcátka,cyklošlapi ne ale mají uši.Tedy většinou,tak zajet ke krajnici,nechat se předjet a šlapu dál.Stejně nechápu,co je to za požitek šlapat po silnici plné prachu,aut,výfuků.Jo venku mimo silnici,máme cyklostezky,značené cesty v přírodě.S motorkama nemám jako bývalý jezdec jedné stopy problém,často dávám znamení předjeď můžeš nebo za nimi dám blinkr,vidí mě a předjedu já.Ta výše popsaná cesta na Šumavě je v létě velký problém,znám to často tam jezdím.Nyní to bude masakr.Jen mě zajímá,jak v případě kolize se bude měřit ona vzdálenost a zda platí,že když to není možné dodržet tak se potáhnu xy km za bicyklem.Pokud ten zákon projde,vidím kameru jako nutnost.Dnes jsem si to ověřil,na silnicích III. třídy věc zcela nemožná (pro mě možná mám off-road) klíďo pangejtem :-/ Inu páni úředníci zas ukázali svoji potřebnost pro občany.

scout76
král hvězd
Příspěvky: 9237
Registrován: pon 01.09.2008, 21:31
Auto: Už se mi to sem nevejde
Bydliště: Sokolov
Věk: 47
Kontaktovat uživatele:

Re: Zákon o cyklistech.

Příspěvek od scout76 »

Ladislav.Lapáček píše: pát 16.04.2021, 8:13 Nesnáším cyklošlapy,na silnici nepatří.Ohrožují sebe i ostatní.A nejvíc mladé páry,co za největších veder,kdy se vzduch nehne připřáhnou chatrný vozík s dítětem a vyrazí za zdravým pohybem,takže dítě polyká prach a výf. plyny.
Přesně! Tihle si neuvědomují,že v tom vozíku dítě není nijak chráněno a spoléhají na to,že je každý uvidí a objede. Nehledě na to,že žijeme v době,kdy jezdí spousty lidí pod vlivem a riziko je o to větší. Opravdu si myslím,že v době,kdy máme tři prdele cyklostezek za nesmyslé peníze by se tito "sportovci" měli odsunout na ně. Spousty silnic nebude vyhovovat tomuto nesmyslu a už vidim videa z helem šlapomrdů,kteří se budou cítit ukřivděně a budou zasypávat média a policajty :-! .

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Zákon o cyklistech.

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Re Scout Neptej se co stála cyklostezka z Ústí směrem na Svádov.Nevěřil bys.A stejně ti idioti jedou po silnici i když můžou bezpečně po stezce.Takže nechám instalovat kameru se zvukem a každé předjetí cyklistů budu evidovat.Nějak to nechápu,mám stroj do terénu,potkáváme cyklisty,ti buď jedou nebo zastaví,nebo zastavíme my,to samé lidi se psy,vše v přírodě,v klidu,nikdy nebyl konflikt.Vezli jsme zraněného cyklošlapa,pejska co si namohl nebo vyvrtkl kloub,hajným vozíme v zimě krmení pro zvěř,klid a pochopení,vstřícnost,no někteří jsou idioti,tak další kamera na ter. stroj.

Petr H.
Administrátor
Příspěvky: 2329
Registrován: sob 11.10.2008, 19:45
Auto: W164 320CDI,r129 320sl, R230 SL55AMG, w221 350cdi
Bydliště: Praha
Věk: 48

Re: Zákon o cyklistech.

Příspěvek od Petr H. »

U nás jezděj i na chodníku, já to prostě nechápu.... A ještě používají zvonek aby člověk uhnul, když se blíží zezadu. Tak nějak citím, že brzo nějakýmu cyklozmrdovi rozbiju hubu. Jinak na silnici se vyhýbám jak daleko to vůbec jde, ne že by mi šlo o bezpečnost cyklistů, ale nechci mít doživotní problém, když by nějakej zavrávoral zrovna když ho míjím. Výše zmíněný trend rodiny s malými dětmi na kolech (vozíku) na silnicích jaksi už vůbec nepobírám. Není snad rizikovější místo než je právě ta silnice, malé dítě a kolo.... No a co se týče toho zasrana Dolínka, to je snad škoda slov. Doufám, že ta jeho partaj pod vedením hrobníka leváka Hamáčka si vyklidí skříňku.

adam w140
hvězda
Příspěvky: 1586
Registrován: čtv 29.04.2010, 13:50

Re: Zákon o cyklistech.

Příspěvek od adam w140 »

Zakon je debilita nicmene cyklisti mi na silnici vubec nevadi ty vetsinou normalne jedou pri kraji a zakon nezakon chovam se stejne - nikoho neohrozuju ale nenimram se. K zlosti jsou debilove s malym kramem ktery nevedi ze se vejdou a ted slyseli o zakonu a uz se nimraji a zdrzuji. Tyhle jsou v kombinaci s debilnima chodcema neprekonatelna bariera a kvuli takovejm travim na ceste dene o hodiny vic nez bych musel. Cyklostezky jsou fakt pretizeny takze kdo jezdi kondicne trenovat tak po stezce si fakt moc nezajezdi nebo je nebezpecnej zas tam. Kopice lidi ted nema co delat a tak vyrazi na stezky a oni fakt nejsou tak siroky.
Teply elastacky jsem vzdy odsuzoval no ale kdyz z toho kola boli pekelne prdel cloveku je fuk jak teple vypada hlavne ze se to nezhorsuje.

metrák66
kometa
Příspěvky: 2280
Registrován: pát 07.01.2011, 14:55
Auto: MB W110
Bydliště: Kfely
Věk: 58

Re: Zákon o cyklistech.

Příspěvek od metrák66 »

Jakej význam má ten harapes úbor při sezení na sedačce?Rozumím,že v tom někteří úchylové jezdí na kole a Robínek v tom provozuje erotický hrátky,ale možná je tu další výhoda o které nevím....

mareli
hvězdička
Příspěvky: 426
Registrován: pát 14.02.2014, 18:53
Auto: A124,TM3LR,RAM
Bydliště: Bohem zapomenutá země

Re: Zákon o cyklistech.

Příspěvek od mareli »

Tyhle úbory mají výstelku koule/prdel.

robik4
hvězda
Příspěvky: 1761
Registrován: pát 01.08.2008, 21:45
Auto: Osobní,nákladní,obytné

Re: Zákon o cyklistech.

Příspěvek od robik4 »

Doufám,že ti bukevníci,budou mit taky povinnost objíždět auta stejným obloukem,aby to bylo spravedlivý a aby byli v bezpečí.
Dolínek je klasickej socanskej vypíč.

Teddy_NB
hvězdička
Příspěvky: 98
Registrován: stř 29.06.2016, 14:30
Auto: W210 320Cdi ; W211 320Cdi
Bydliště: H.K.
Věk: 33

Re: Zákon o cyklistech.

Příspěvek od Teddy_NB »

robik4 píše: úte 27.04.2021, 21:47 Doufám,že ti bukevníci,budou mit taky povinnost objíždět auta stejným obloukem,aby to bylo spravedlivý a aby byli v bezpečí.
Dolínek je klasickej socanskej vypíč.
Cestou z práce jsem si na tohle hned vzpomněl, když jsem čekal na železničním přejezdu a nějakej debil mi beranem na řídítku ťuknul do pravýho zrcatka, jak se snažil prodrat dopředu :x
Naštěstí to bylo u pracanta P406, tak jsem neřešil, jinak by mi ten kolista asi pěkně hnul s nervama :?
Kde byl jeho metr a půl...

K2
vycházející hvězda
Příspěvky: 992
Registrován: úte 12.08.2008, 16:09
Věk: 50

Re: Zákon o cyklistech.

Příspěvek od K2 »

Jen pro pochopeni celeho cyklonesmyslu si tipnete, kdo je hlavnim iniciatorem jednani Hospodářského výboru, který na dnešním jednání, jehož hlavním bodem byl návrh nového stavebního zákona, doporučil přijetí pozměňovacího návrhu poslance Jana Bauera (ODS), který od okamžiku účinnosti zákona přesouvá kompetence orgánu ochrany přírody na nové stavební úřady, a to v zastavěných územích a zastavitelných plochách všech zvláště chráněných území. Tedy mj. všech národních parků i chráněných krajinných oblastí.

V praxi to bude znamenat, že se k výstavbě v našich přírodně nejcennějších územích nebudou moci Správy národních parků nebo Agentura ochrany přírody a krajiny závazně vyjádřit, a navíc budou stavební úřady rozhodovat o otázkách ochrany přírody jako je například ochrana druhů nebo kácení dřevin. Tedy v otázkách u nichž si lze těžko představit, že stavební úřady dokážou ochránit naši nejcennější přírodu a zajistit, aby se z našich přírodně i historicky zachovalých oblastí nestaly developerské ráje.
Hospodářský výbor návrh odsouhlasil i přes zásadní nesouhlas MŽP i předkladatele stavebního zákona, tedy MMR. Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) dnes v úvodu jednání Hospodářského výboru vystoupil s jednoznačným apelem na neomezování kompetencí orgánů ochrany přírody ve zvláště chráněných územích.
„Považuji tuto snahu omezit kompetence správ národních parků a Agentury ochrany přírody a krajiny za naprosto nepřijatelnou a vyzývám všechny poslance napříč politickým spektrem, aby přestali ohrožovat existenci nejcennějších částí přírody po celé České republice. Za ochranu naší unikátní přírody budu nadále bojovat," upozornil dnes ministr životního prostředí Richard Brabec.

Takže hoši hlavně se držte metr a půl od cyklisty :-)
Odpovědět