Vodni pumpa W124 3.2


eMBéčko
vycházející hvězda
Příspěvky: 970
Registrován: stř 01.07.2020, 14:52
Auto: W124 E320 Coupé 1994, Getrag
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí
Věk: 65

Re: Vodni pumpa W124 3.2

Příspěvek od eMBéčko »

Ahojte! V mezidobí se z motoru stal průtokový ohřívač a včera pumpa úspěšně vyměněna. Práce docela opruz - nebýt toho, že jsem celou dobu koukal kamošům pod ruce, bych tomu snad ani nevěřil... :?
P.S. Ta vymontovaná byla s velmi velkou pravděpodobností ještě původní, orig. MB vyrobena 5/94 :)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Vodni pumpa W124 3.2

Příspěvek od Volhovič »

Tak já měnil v nedělu večer mezi osmou a druhou ráno pumpu a termostat na masařce 3,2 V6 .... termostat děkuju páni kolegové za postřehy - sice funkční byl ale po demontáži se ukázalo, že byl zdrojem poblití motoru - vyhnilá příruba na kaši a těsnění na kaši ... pumpa vylágrovná a hlučná, ale skoro žádný únik! Nooo ale co trvalo věčnost ? Zalomené šrouby ... navařování - neúspěšné... odvrtávání pakárna ... jen povolit proudový kabel altíku bez urvání pakárna... rezaté jak pes a altík šel na repas, tak jsem ho odpojit musel, bo měl mizerná ložiska... Masařka zase konečně jen ševelí :-)

eMBéčko
vycházející hvězda
Příspěvky: 970
Registrován: stř 01.07.2020, 14:52
Auto: W124 E320 Coupé 1994, Getrag
Bydliště: kutnohorskokolínské pohraničí
Věk: 65

Re: Vodni pumpa W124 3.2

Příspěvek od eMBéčko »

Na to, že pumpa byla původní, šly klukům povolit šrouby všechny. Některý normálně, některý trochu hůř, neurvali však, zaplaťpánbu, ani jeden. Auta dělají už pomalu třicet let, nejsou to žádní mladí zajíci, pumpu na E320 však měnili poprvé. Museli tedy koukat a přemýšlet, co a jak, co dřív a co potom, popasovali se s tím hoši zlatí nakonec dobře. Sice jim to trvalo taky čtyři hodinky, halt, kdyby to dělali každý týden, mohlo to být dřív. Ale nikam jsme nespěchali, tož si kluci dávali záležet ("jako bychom to dělali pro sebe")... @}->--

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Vodni pumpa W124 3.2

Příspěvek od Volhovič »

Ona ta masařková pumpa vypadá podstatně jinak a se šrobama je na tom trochu hůř, bo je přišroubovaná do hliníku na takový nástavec mezi hlavama... m8 šrouby v pohodě, krátké M6 taky, ale dlouhé M6 konečná - ty jsou asi 3 nebo 4ks a pak zvlášť mimo je termostat s hrdlem a tam jsem též navařoval a pak stejně odvrtával :-(
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět