vibrace ? - zkontrolujte si silentbloky motoru


fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: vibrace ? - zkontrolujte si silentbloky motoru

Příspěvek od fíkus »

Některý tlumící věci na Volva letěly po namontování zase ven a do šmelcu. A namontovalo se něco z vraků s nápisem Volvo Sweden a je leckdy i dodnes klid. A podobně bych to udělal se silentbloky. Koupit originály a nebo sehnat starý dobrý originály. Co třeba uchycení výfuku? Nevím je to má dvoukilo, ale u tříkila je k převodovce chycená přes gumový futra taková hokejka. Je to skoro "natvrdo", ale jsou tam za motorem dva vlnovce. Jarda Kut má 190 2.0 D a motor se mu třese taky, ale uvnitř je klid.

Milosss
hvězdička
Příspěvky: 268
Registrován: ned 16.08.2015, 16:14
Auto: konkurenčné

Re: vibrace ? - zkontrolujte si silentbloky motoru

Příspěvek od Milosss »

V prevodovke to nebude, po stlačení spojky sa totiž nič nezmení.
200d vlnovec nemá, aspoň som si ho tam nikde nevšimol.
Avšak dnes som si všimol, že to auto na voľnobehu "pokuruje". Proste ako stará Avia, strašne jemný dym šedkastý. To pred vyčistením vstrekovačov nerobilo. Tiež odvtedy cítim úplne iný smrad z výfuku, taký klasický ako z Avie. Začínam mať podozrenie že tie vstreky sú proste zlé.
Vedeli by ste mi poradiť niekoho aj kľudne z Moravy, kto sa do starých MB vyzná a robí s nimi? Chcem tie vstreky poriadne skontrolovať na vlastné oči vidieť, že rozprašujú dobre. U nás pýtajú za skúšku vstreku 18 eur, čo mi príde dosť uletená cena za skúšku čapového vstrekovača. Proste by som bol rád, ak by sa na to pozrel človek, čo robí MB a vie skúsiť veci, čo by mohli to trasenie spôsobovať. Takže niekto z okolia Moravy, do nejakých 100 km od hraníc so SK?

gesam126
hvězdička
Příspěvky: 53
Registrován: stř 23.09.2009, 15:35
Auto: W126, S124, Peugeot 306
Bydliště: Česká Lípa
Věk: 41

Re: vibrace ? - zkontrolujte si silentbloky motoru

Příspěvek od gesam126 »

Lemforder ty silentbloky pořád dělá, akorát pod jinýma kódama a na krabičce je made in china *tired*

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: vibrace ? - zkontrolujte si silentbloky motoru

Příspěvek od fíkus »

Milosss píše:V prevodovke to nebude, po stlačení spojky sa totiž nič nezmení.
200d vlnovec nemá, aspoň som si ho tam nikde nevšimol.
Avšak dnes som si všimol, že to auto na voľnobehu "pokuruje". Proste ako stará Avia, strašne jemný dym šedkastý. To pred vyčistením vstrekovačov nerobilo. Tiež odvtedy cítim úplne iný smrad z výfuku, taký klasický ako z Avie. Začínam mať podozrenie že tie vstreky sú proste zlé.
Vedeli by ste mi poradiť niekoho aj kľudne z Moravy, kto sa do starých MB vyzná a robí s nimi? Chcem tie vstreky poriadne skontrolovať na vlastné oči vidieť, že rozprašujú dobre. U nás pýtajú za skúšku vstreku 18 eur, čo mi príde dosť uletená cena za skúšku čapového vstrekovača. Proste by som bol rád, ak by sa na to pozrel človek, čo robí MB a vie skúsiť veci, čo by mohli to trasenie spôsobovať. Takže niekto z okolia Moravy, do nejakých 100 km od hraníc so SK?
A montáž si neurobil zle? Nespadol Ti tam nejaký bordel? ( *jokingly* snad jsem to "po slovensky" napsal dobře) Jinak cena za vstřik je okolo 600 kč - demontáž, zkouška, seřízení, zkouška, montáž do vozu. Za kus. Takže za prostou zkoušku to vidím tak na 150 - 200 kč.

Ji-rka
vycházející hvězda
Příspěvky: 762
Registrován: ned 21.06.2009, 22:52
Auto: Němčour
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: vibrace ? - zkontrolujte si silentbloky motoru

Příspěvek od Ji-rka »

Jsi si koupil polskočínskou kopii.Já kupoval nedávno hromadu věci od LMI nědávno a na všem jsem měl BOGE a origo čísla.A bylo to na BMW,MB,VW.Taky se mi ještě povedlo sehnat poctivý siláče motoru od Febi a Corteco.ALe to byly zásoby X let staré :-) Po lidech toho je ještě hromada.Někdo měl obchod,někdo dělal auta a leži to v krabicích na půdě.

Dneska velkej problém s těma kopiema....

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: vibrace ? - zkontrolujte si silentbloky motoru

Příspěvek od fíkus »

Padělá se úplně vše, oleje, ložiska, tlumiče, vazelíny, tmely atd. A prodávají ty padělky i Kelly a podobné, to se už stalo.

Milosss
hvězdička
Příspěvky: 268
Registrován: ned 16.08.2015, 16:14
Auto: konkurenčné

Re: vibrace ? - zkontrolujte si silentbloky motoru

Příspěvek od Milosss »

fíkus píše:
Milosss píše:V prevodovke to nebude, po stlačení spojky sa totiž nič nezmení.
200d vlnovec nemá, aspoň som si ho tam nikde nevšimol.
Avšak dnes som si všimol, že to auto na voľnobehu "pokuruje". Proste ako stará Avia, strašne jemný dym šedkastý. To pred vyčistením vstrekovačov nerobilo. Tiež odvtedy cítim úplne iný smrad z výfuku, taký klasický ako z Avie. Začínam mať podozrenie že tie vstreky sú proste zlé.
Vedeli by ste mi poradiť niekoho aj kľudne z Moravy, kto sa do starých MB vyzná a robí s nimi? Chcem tie vstreky poriadne skontrolovať na vlastné oči vidieť, že rozprašujú dobre. U nás pýtajú za skúšku vstreku 18 eur, čo mi príde dosť uletená cena za skúšku čapového vstrekovača. Proste by som bol rád, ak by sa na to pozrel človek, čo robí MB a vie skúsiť veci, čo by mohli to trasenie spôsobovať. Takže niekto z okolia Moravy, do nejakých 100 km od hraníc so SK?
A montáž si neurobil zle? Nespadol Ti tam nejaký bordel? ( *jokingly* snad jsem to "po slovensky" napsal dobře) Jinak cena za vstřik je okolo 600 kč - demontáž, zkouška, seřízení, zkouška, montáž do vozu. Za kus. Takže za prostou zkoušku to vidím tak na 150 - 200 kč.
Ja som so vstrekmi ešte nič nerobil, vyberal ich mechanik, tak isto ich tam späť montoval.
Čo sa týka tých cien, tak nemám čo dodať. U nás je cena za skúšku 18 €. Vybratie sa nevedeli vyjadriť, normohodina v Bosch je 22 eur na hodinu, že si to mám vypočítať, koľko ma to vyjde. Takže musím akurát tak čakať, kým dostaviam a budem si môcť robiť veci v garáži sám. Takto to stále niekomu dávať je kontraproduktívne, ale nemám na výber lebo pred barákom sa to robiť nedá.
Ináč fikus ty si ďalej smerom na západ od Brna? Ty by si sa na to nevedel pozrieť?

gesam126
hvězdička
Příspěvky: 53
Registrován: stř 23.09.2009, 15:35
Auto: W126, S124, Peugeot 306
Bydliště: Česká Lípa
Věk: 41

Re: vibrace ? - zkontrolujte si silentbloky motoru

Příspěvek od gesam126 »

Koupil jsem tohle

https://autodily.automedik.cz/code/LEMF ... 38-3209718" onclick="window.open(this.href);return false;

Přesně podle čísla z katalogu ZF/LMI/Boge, možný to je, že je to kopie, ale taky je docela možný, že si to teď Lemforder v rámci úspor nechává dělat v Číně, dělaj to tak dneska už skoro všichni... :(

Waterfall
hvězda
Příspěvky: 1663
Registrován: pát 11.05.2012, 20:38
Auto: W124 300E-24, S204 180 Kompressor
Bydliště: Trenčín
Věk: 40

Re: vibrace ? - zkontrolujte si silentbloky motoru

Příspěvek od Waterfall »

Bohužel, na tyhle starý auta už ZF-Lemförder nedělá ve svých fabrikách téměř nic. Všechno se dělá v PRC a tady to pak většina jen krabičkuje. Ty setup-y strojů jsou drahý, na většinu těhle věcí už jak Lemfo, tak TRW a další už dávno odprodali formy do fabrik v PRC nebo Turecku a mastí se to tam. Na moc věcí se už takhle odlifrovaly celý výrobní linky. :(

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: vibrace ? - zkontrolujte si silentbloky motoru

Příspěvek od fíkus »

Milosss - jsem dost na západ - Vrané nad Vltavou, to je asi 7 km jihozápadně od Prahy. Se servisem starších (a vlastně asi všech) aut je to problém. Dělá to kdekdo a podle toho to vypadá.

gesam126: Jo za litr kus... no to se mi moc nezdá, přijde mi to dost levný.

gesam126
hvězdička
Příspěvky: 53
Registrován: stř 23.09.2009, 15:35
Auto: W126, S124, Peugeot 306
Bydliště: Česká Lípa
Věk: 41

Re: vibrace ? - zkontrolujte si silentbloky motoru

Příspěvek od gesam126 »

No já to do auta zatím nedal, takže nemůžu referovat, jak to s nima vypadá, ale když se můžou autobaterie :stern: dělat v Český Lípě, tak originál Lemforder made in china mi zas až tak nereálný nepřijde. Jinak je mi jasný, že s dílama je to dneska poděl, člověk už si nemůže být jistej ani v autorizovaným servisu, kde vysolí ranec, je to tak trochu loterie...

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: vibrace ? - zkontrolujte si silentbloky motoru

Příspěvek od fíkus »

Jenže firma v Český Lípě má ve výrobě akumulátorů přes 100 let dlouhou tradici... V Číně mají tradici mimo jiného v tom jak něco dobrýho ojebat a dobře prodat na trhu kde se prodávaly ty původní dobrý věci. A funguje jim to znamenitě.

gesam126
hvězdička
Příspěvky: 53
Registrován: stř 23.09.2009, 15:35
Auto: W126, S124, Peugeot 306
Bydliště: Česká Lípa
Věk: 41

Re: vibrace ? - zkontrolujte si silentbloky motoru

Příspěvek od gesam126 »

Tradici sice má, ale po zkušenostech s bateriema Varta dám radši přednost polský nebo čínský "nekvalitě" . Jedna 2 roky stará baterka mi za jízdy vybouchla a v jiným vozidle byla zas pro změnu baterka po roce mrtvá, reklamaci mi neuznali, že to prý bylo způsobeno závadou elektriky na vozidle, dal jsem tam polskou za poloviční cenu a už 4 roky bez problémů jezdim. A pak si vyber... dneska se snaží ojebávat každej

rubigs
hvězdička
Příspěvky: 319
Registrován: úte 01.02.2011, 15:55
Auto: W124 250Dt, CLK 430
Bydliště: Plzeň

Re: vibrace ? - zkontrolujte si silentbloky motoru

Příspěvek od rubigs »

Pánové kde se dají koupit Lemfoerdery?
A máte zkušenost s Meyle?

jarin
hvězdička
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 27.11.2008, 17:53
Auto: mercedes 123 240D

Re: vibrace ? - zkontrolujte si silentbloky motoru

Příspěvek od jarin »

Zdravim taky mi ted v zimě moje 4ka 250 turbo začala vybrovat při jizdě než se trohu ohřeje pak je klid mislit že by to mohli být taky ty silenbloky? jinač co se tyče dílu od MB take sem objednaval v mercedesu nejake díly na klimošku a byly nade in Estonija tak dneska si člověk asi nevybere.
Odpovědět