Renovace W124 - kde a u koho?


sádrák
vycházející hvězda
Příspěvky: 756
Registrován: sob 16.08.2008, 20:20
Auto: MB W115 a mnoho dalších starých strojů
Bydliště: Boleslavsko

Re: Renovace W124 - kde a u koho?

Příspěvek od sádrák »

To co jsi napsal, že na tom autě chceš udělat ještě neznamená, že je vše, co to auto bude potřebovat, až ho někdo rozdělá. Jak asi budou vypadat díly podvozku, silenbloky, brzdové trubky a dalších asi 1000 věcí. A vařit korozi dnes nikdo moc nechce, je to pakárna a blbá práce. A když už, tak za hodně.
Jak již tady psali jiní, najdi si na jihu Itálie pěkný auto, nešetři na něm a máš to rozhodně lepší.
Nebo si kup za kilo vojetou fábii ]:->

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Renovace W124 - kde a u koho?

Příspěvek od kejb »

Když se vyvaření udělá poctivě a použijou se patřičné postupy, technologie a materiály, není důvod aby to dál hnilo. Každopádně se o to člověk prostě musí pravidelně starat, to je jasný...
Blbý je, že takový vyvaření je hodně pracný a trvá dlouho = nikdo normální to u takovýho auta nezaplatí. Jediný řešení je fakt sehnat pěknou kastli. Sám jsem to řešil u kombíka a dotáhnout Itala byla jasná a ta nejlevnější volba... a to už jsem pár aut vařil (právě proto *jokingly* )

Ji-rka
vycházející hvězda
Příspěvky: 762
Registrován: ned 21.06.2009, 22:52
Auto: Němčour
Bydliště: Sudety
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace W124 - kde a u koho?

Příspěvek od Ji-rka »

Laja: Přesně tak,taky jsem si užil.A vdolkova hláška se mi taky potvrdila.

fokume
hvězda
Příspěvky: 1751
Registrován: úte 25.10.2016, 14:19
Bydliště: Kolin

Re: Renovace W124 - kde a u koho?

Příspěvek od fokume »

Muze to bejt sebepoctivejsi, ale driv nebo pozdejc to veme za svy, zvlast u mercedesu z prelomu tisicileti pouzivanych denne vcetne zimy.

Autor tématu
Martin Kostka
hvězdička
Příspěvky: 162
Registrován: stř 24.12.2008, 13:15
Auto: W220 320CDI, O2 1.9TDI, Golf4 1.9TDI
Bydliště: Děčín
Věk: 33
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace W124 - kde a u koho?

Příspěvek od Martin Kostka »

Díky všem za rady a názory.

Tím pádem přehodnoceno, udělá se jen to nejnutnější, aby to příští rok prošlo technickou a neprovokovalo to policajty. Dojezdí se to do konce a během té doby se bude hledat jiný pěkný kousek :stern:

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace W124 - kde a u koho?

Příspěvek od Přemek Doležal »

Když se vyvaření udělá poctivě a použijou se patřičné postupy, technologie a materiály,

Jakmile se do toho sáhne, je to vždy špatně. Ošetření mezi dvěma plechy = špatně,
a vše co ohřeješ, je ku korozi 5x náchylnější než ostatní.
Pak je to pouze auto na léto a do sucha, a to eště musí bejt prolitý několika litry vosku.
Dobrá kastle v origo stavu po oštření vydrží 10x dýl.
Jih Itálie je opravdu nej volba. Odtud vozí auta kamarád Franty Vaňury, Domažlice. @}->--

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Renovace W124 - kde a u koho?

Příspěvek od kejb »

Tak nemáme rok 1960 a i na 2 plechy přes sebe se používá k tomu určenej přípravek.
V roce 2008? jsem po vyvaření prodal známýmu svoje Subaru Legacy první generace. Kdo tyhle auta zná, tak ví jak na tom s korozí jsou. Nyní, po 10 letech to auto není rezavý - lemy, prahy, podběhy.
Jezdí s tím celou zimu do práce Semily - Tanvald.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace W124 - kde a u koho?

Příspěvek od Přemek Doležal »

=-o
Dokážeš bodovat plechy krz nanesenej platizol ?
@= @}->--

fokume
hvězda
Příspěvky: 1751
Registrován: úte 25.10.2016, 14:19
Bydliště: Kolin

Re: Renovace W124 - kde a u koho?

Příspěvek od fokume »

zrezne to, vsechny ty zazracny pripravky jsou jenom jedno velky placebo a max kratkodobe posunou cas nevyhnutelny zkazy

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Renovace W124 - kde a u koho?

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Jo Přemku Itálie," dolce vita " a slušný káry.Moje SL je z Itálie,kastle bez koroze,vše ostatní postupně................. Inu kadeřník Domenico když skončila záruka to nechal servisovat u .... někde.Motor OK,Převodovka OK,leč ABC na výměnu,SBC na výměnu,přední tlumiče na výměnu,klimatizace komplet na výměnu,nyní se odporoučel alarm,který vybíjí baterku.Pitomý kousek plastu u střechy,moc peněz,levý vyměněn,pravý následuje o 8 měsíců později.Podvozek vše OK,ta kára jezdí jak čert,má paní ho miluje,já také,ráno Ústí,večer Řím.
Ale takový " Hjondééé " 7 let záruka......................

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Renovace W124 - kde a u koho?

Příspěvek od Přemek Doležal »

Mechanika se dá vždy opravit, vím, stojí to bankovky, ale opravíš, a je to. *thumbs up*
Karoserii už nikdy neuděláš pěknou, natož novou. :'(
Dolce vita, italiano, makarono, kafeterio, = bordeláři. *kissing*

Ladislav.Lapáček
legenda hvězd
Příspěvky: 2512
Registrován: pon 26.10.2009, 15:32
Auto: w140 600SEL,W126 300SEL

Re: Renovace W124 - kde a u koho?

Příspěvek od Ladislav.Lapáček »

Re fokume Moje letitá zkušenost od Škody 120 po Mercedesy,přes Ford a jiné.Pokud sáhneš do kastle a vaříš,je to špatně.Nebo ne špatně,ale musíš pravidelně oblézat vařená místa,kontrolovat,udržovat,natírat.Pravidelně,každý rok a staré vrány nebrat do solné,zimní břečky.Dále nikdy ne teplá garáž,dutiny každý rok kontrolovat a pro jistotu přestříkat,pokud to jezdí v zimě.Já s mercedesy v zimě nejezdím,v zimě medvědi,všichni krom ledních spí.Auta zimní jsou před sezónou kontrolována a ošetřena,Patrol stáří 10 let,Honda 8 let a bez koroze.Dutiny každé 2 roky,každý rok plasty pryč,kontrola,odrbat natřít,je -li třeba.Honda je zlatá,tam nic není,Patrol vnitřní části zadních podběhů,fakt malý kousek kastle co rezne.Nissan Pick -Up ošetřen technologií made in USA ( M.Saunders -Fet ) před 8 lety nerezne,bláto,sníh,břečka solná,no nejezdí každý den,zas myl jsem ho před 2 lety,jinak stojí v stodole,fakt je,že na Šumavé se moc nesolí a já jezdím v terénu.Ale je to kára z roku 1980.
Když jsem renovoval mamuta ročník 1992,tak jsme našli pouhá 2 místa v předním podběhu co vyžadovala opravu.Oba mercedesy jsou ošetřeny dle firem. návodů a technologií,nereznou,nedej bože korodují,lak je původní 2x ročně prof. ošetřen.Já jsem tu za blázna,opilého dentistu,nebo jsem zkouřen ( povídání od metrák 66) ale furt,stále, " immer " říkám,že stav" starých vrán " je jen o údržbě.A díly z vrakáče a Venca stodola servis,jsou tu lidi,co umí a ví,tady na foru.Přemek,Zadek další a nedělají za 1320 plus DPH jako servis.

Laja22

Re: Renovace W124 - kde a u koho?

Příspěvek od Laja22 »

fokume píše:zrezne to, vsechny ty zazracny pripravky jsou jenom jedno velky placebo a max kratkodobe posunou cas nevyhnutelny zkazy
*thumbs up*

vidim to naprosto stejne...ale at si kazdej tvrdi co chce... casem na to treba taky prijde :P

metrák66
kometa
Příspěvky: 2280
Registrován: pát 07.01.2011, 14:55
Auto: MB W110
Bydliště: Kfely
Věk: 57

Re: Renovace W124 - kde a u koho?

Příspěvek od metrák66 »

Ladislav.Lapáček píše:Jo Přemku Itálie," dolce vita " a slušný káry.Moje SL je z Itálie,kastle bez koroze,vše ostatní postupně................. Inu kadeřník Domenico když skončila záruka to nechal servisovat u .... někde.Motor OK,Převodovka OK,leč ABC na výměnu,SBC na výměnu,přední tlumiče na výměnu,klimatizace komplet na výměnu,nyní se odporoučel alarm,který vybíjí baterku.Pitomý kousek plastu u střechy,moc peněz,levý vyměněn,pravý následuje o 8 měsíců později.Podvozek vše OK,ta kára jezdí jak čert,má paní ho miluje,já také,ráno Ústí,večer Řím.
Ale takový " Hjondééé " 7 let záruka......................
Není náhodou ABC podvozek?Nebo se jedná o ošahaný časopis mého mládí?S tou opravou hniloby to je jak píšou ostatní.Nikdy to nebude dobrý.Jedině všechno poctivě vycínovat a zatřít.I tak to nebode 100%.Je to stejná utopie jako aby sežranej zub po čištění zázračnou pastou znovu dorostl.

metrák66
kometa
Příspěvky: 2280
Registrován: pát 07.01.2011, 14:55
Auto: MB W110
Bydliště: Kfely
Věk: 57

Re: Renovace W124 - kde a u koho?

Příspěvek od metrák66 »

Přemek Doležal píše:Mechanika se dá vždy opravit, vím, stojí to bankovky, ale opravíš, a je to. *thumbs up*
Karoserii už nikdy neuděláš pěknou, natož novou. :'(
Dolce vita, italiano, makarono, kafeterio, = bordeláři. *kissing*
Přesně.To jsou takoví lepší cigoši ]:->
Odpovědět