Těsnění pod hlavou


Autor tématu
Cyril
hvězdička
Příspěvky: 78
Registrován: úte 25.03.2014, 9:26
Auto: toyota avensis d-cat,Mercedes w123 200d,fiat punto
Bydliště: Praha
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Těsnění pod hlavou

Příspěvek od Cyril »

Mám menší dotaz,musí se při výměně těsnění pod hlavou u motoru 250CE sundat či rozpojit řetěz?V servisu mě říkali že se musí dát novej,motor má najeto pouze 125tis Km.Děkuju

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnění pod hlavou

Příspěvek od Přemek Doležal »

Motor se před demontáží hlavy postaví do HÚ, sundá se kolo z vačky, demontuje se napínací a vodící lišta řetězu, řetěz se sprostě hodí do motoru, a před montáží se drátěným háčkem vyndá
a nasadí na kolo, které se přišroubuje na vačku.....zase v pozici HÚ.
Novým řetězem nic nezkazíš, ale ten se mění tak, že starý se rozpojí, spojí se s novým, a otáčením motoru...pomocník drží oba konce řetězů,.... se nový řetěz protáhne motorem.
Nastavení čerpadla a vačky zůstává neposkvrněno.
PS. kdysi v dřevních dobách jsme se báli, aby se nám nerozhodily rozvody,
a řetěz nespadl někam kamsi, tak jsme měli od stropu drát, a na něm řetěz visel.... :D
To jsme o :stern: ještě věděli kulový....

Autor tématu
Cyril
hvězdička
Příspěvky: 78
Registrován: úte 25.03.2014, 9:26
Auto: toyota avensis d-cat,Mercedes w123 200d,fiat punto
Bydliště: Praha
Věk: 50
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnění pod hlavou

Příspěvek od Cyril »

Děkuju za odpověď. *thumbs up*

Robin114
hvězdička
Příspěvky: 5
Registrován: stř 06.08.2014, 17:24
Auto: W 114

Re: Těsnění pod hlavou

Příspěvek od Robin114 »

Zdravím, prosakuje mě olej ven v místě těsnění pod hlavou a na zemi se objevila malá loužička vody pod motorem. Pravděpodobně to má souvislost. Došlo k přehřátí motoru. :(
Můžete mě doporučit dostupnější servis než origo, ale hlavně osvědčený a v Praze + západ ?
S jakou částkou mám kromě těsnění cca za 3 tis. kč asi počítat?
Děkuji

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Těsnění pod hlavou

Příspěvek od kejb »

Robin114 píše:Zdravím, prosakuje mě olej ven v místě těsnění pod hlavou a na zemi se objevila malá loužička vody pod motorem. Pravděpodobně to má souvislost. Došlo k přehřátí motoru. :(
Můžete mě doporučit dostupnější servis než origo, ale hlavně osvědčený a v Praze + západ ?
S jakou částkou mám kromě těsnění cca za 3 tis. kč asi počítat?
Děkuji
těžko říct kolik to bude stát, jestli bude hlava v pohodě atd ale 3tis to vidim jako hraniční částku pouze za materiál, když tomu nic nebude a člověk si to bude dělat sám... :-$

Fiend
hvězdička
Příspěvky: 183
Registrován: sob 02.08.2008, 8:58
Auto: S211 E270 cdi, W123 230ce, W114 250CE, R171
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnění pod hlavou

Příspěvek od Fiend »

Přidám se do vlákna: Budu měnit těsnění pod hlavou u M130, nevíte někdo jaké je pořadí dotahování šroubů hlavy a s jakým momentem? Na origo těsnění to uvedené není... Díky moc!

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Těsnění pod hlavou

Příspěvek od fíkus »

Robin114 píše:Zdravím, prosakuje mě olej ven v místě těsnění pod hlavou a na zemi se objevila malá loužička vody pod motorem. Pravděpodobně to má souvislost. Došlo k přehřátí motoru. :(
Můžete mě doporučit dostupnější servis než origo, ale hlavně osvědčený a v Praze + západ ?
S jakou částkou mám kromě těsnění cca za 3 tis. kč asi počítat?
Děkuji
Do 10000 kč by jsi se měl vejít, pokud se budou dělat ventily atd. Díly :stern: ? To tak vychází, okolo 3000 kč za sadu na hlavu. Ten motor se přehřál proč? Chladič a vodní pumpa je ok?

Robin114
hvězdička
Příspěvky: 5
Registrován: stř 06.08.2014, 17:24
Auto: W 114

Re: Těsnění pod hlavou

Příspěvek od Robin114 »

Fíkus: Zdravím po dlouhé době, nebyl čas řešit auto, ale pokud nabídka stále platí a jste schopen mě vyměnit těsnění, po zimě se domluvíme.
Měnil jsem chladicí kapalinu a nepodařilo se mě to odvzdušnit. Při krátké projíždce se motor přehřál kvůli nedostatku vodu. Nejdříve jsem nechal motor dlouho běžet a voda v chladiči byla. Termostat to nepustil dál. :-( Od té doby mě prosakuje olej ven.
Můj mechanik neumí řetězový rozvod, tak zajedu k vám, jen bych se rád zeptal na aktuální cenu
práce a materiálu. Nevím, zda musí / nemusí brousit hlava, nové šrouby, atd. ?
Samotné těsnění není laciné, ale dnes je to hlavně o práci.. peněz není na zbyt, ale rád bych dal rodinný poklad do pořádku.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Těsnění pod hlavou

Příspěvek od fíkus »

Zdravím, asi největším problémem je to těsnění vůbec koupit. Není. Vyrobit a nebo USA. Upřesním že 10000 je pouze práce. Já to po sobě teď čtu. Na novějším motoru vychází výměna těsnění okolo 18000 včetně udělání hlavy (nejen rovnání ale ventily atd.) a materiálu. Tady to bude velmi podobné. Dřív jak zjara to stejně nepůjde už mám beznadějně plno. Březen/duben nejdříve.

Robin114
hvězdička
Příspěvky: 5
Registrován: stř 06.08.2014, 17:24
Auto: W 114

Re: Těsnění pod hlavou

Příspěvek od Robin114 »

Těsnění by snad mohlo být, nedávno jsem ho zahlédl např. zde: http://autodily.mjauto.cz/mercedes-benz ... 31230.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Prověřím dostupnost a pak se domluvíme na to jaro.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Těsnění pod hlavou

Příspěvek od Přemek Doležal »

Fiend píše:Přidám se do vlákna: Budu měnit těsnění pod hlavou u M130, nevíte někdo jaké je pořadí dotahování šroubů hlavy a s jakým momentem? Na origo těsnění to uvedené není... Díky moc!
Začneš uprostřed a postupuješ v kruhu stále více a více ke kraji hlavy.
Při povolování opačně !!!

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Těsnění pod hlavou

Příspěvek od fíkus »

Robin114 píše:Těsnění by snad mohlo být, nedávno jsem ho zahlédl např. zde: http://autodily.mjauto.cz/mercedes-benz ... 31230.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Prověřím dostupnost a pak se domluvíme na to jaro.
Není. V celé Evropě. Na 280 občas někde. Ale 250 ani prd. :( ono jim svítí cena, ale nedodají to.

Robin114
hvězdička
Příspěvky: 5
Registrován: stř 06.08.2014, 17:24
Auto: W 114

Re: Těsnění pod hlavou

Příspěvek od Robin114 »

Tak to je spatny. Myslis, ze nebude ani original? V Mercedesu jsem zatim vse sehnal a ziju v domeni, ze co nemaji, vyrobi.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Těsnění pod hlavou

Příspěvek od fíkus »

Nemají, ani na 280. Ale není vyloučeno že v Německu koupit půjde. X dílů už je staženo z běžného prodeje "komukoliv" po světě - Němci si zřejmě chrání zbytky dílů pro své sběratele. Ale to je jen domněnka.

Robin114
hvězdička
Příspěvky: 5
Registrován: stř 06.08.2014, 17:24
Auto: W 114

Re: Těsnění pod hlavou

Příspěvek od Robin114 »

Pokud ho neseženu ani v autorizovaném servise, nechám ho vyrobit. Mám chtít nějakou konkrétní tloušťku těsnění, nebo zachovat původní ? ( případné broušení hlavy )
Odpovědět