w114 klepání motoru - video

Odpovědět

sádrák
vycházející hvězda
Příspěvky: 756
Registrován: sob 16.08.2008, 20:20
Auto: MB W115 a mnoho dalších starých strojů
Bydliště: Boleslavsko

Re: w114 klepání motoru - video

Příspěvek od sádrák »

To chápu a něco na tom je, ale je to šestivál a ten bude slušně běžet i s většíma vůlema, měl jsem spousty čtyřválců kde byly vůle jak noty na buben, milimetr žádná míra a běželo to lépe než ten jeho. Je jasné, že ta vahadla jsou asi v řiti a možná na šestém válci zaklepané ventily do hlavy, ale zůstává otázkou, zda to je opravdu příčina toho děsnýho zvuku.

Autor tématu
Fiend
hvězdička
Příspěvky: 183
Registrován: sob 02.08.2008, 8:58
Auto: S211 E270 cdi, W123 230ce, W114 250CE, R171
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: w114 klepání motoru - video

Příspěvek od Fiend »

V každém případě bych chtěl teď vyndat to vahadlo a lehce ho nechat obrousit. Jinak je paradoxní, že zrovna na tom 6 válci ta vačka žádné znatelné lemy nemá, i vahadlo vypadá slušně... Takže teď vymyslet nějaký vehement na stlačení péra na ventilu a zkusit dostat ven to vahadlo, nic lepšího mě nenapadá. Jinak ty vůle mám nastavené dost přesně řekl bych... 0,4 se tam neudělá, jestli se můžeme bavit o nějaké měřitelné míře, tak v rozmezí max. +-0,02mm. Až budu mít 100% jistotu, že vůle jsou ok tak, tak se může pokračovat dál, ale sundavat hlavu se mi fakt nechce, origo těsnění je asi za 5 co jsem koukal :-/ do konce týdne bych to chtěl vyřešit, tak dám vědět.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: w114 klepání motoru - video

Příspěvek od fíkus »

Sádrák - není vůle jako vůle co se týká hlučnosti, tady je to fakt dost hlučný když jsou ty vahadla vymletý, přesně to stejný dělal Ford, třeba Taunus nebo Sierra.Seřídil jsi to a mělo to zvuk jak vylágrovaný. Šestiválec OHV měl velký vůle a hlučný to tak nebylo.

Autor tématu
Fiend
hvězdička
Příspěvky: 183
Registrován: sob 02.08.2008, 8:58
Auto: S211 E270 cdi, W123 230ce, W114 250CE, R171
Bydliště: Kolín
Kontaktovat uživatele:

Re: w114 klepání motoru - video

Příspěvek od Fiend »

vahadlo venku, vypadá tak nějak rovně, nahoře je už trochu ta hladká vrstva vymletá, ale na fotkách to vypadá dramatičtěji než to asi je... no nechám zbrousit sedýlko u ventilu o 0,1mm a uvidíme...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět