Jaký osud zvolit pro tuto W116?


Autor tématu
texo
hvězdička
Příspěvky: 42
Registrován: stř 18.04.2012, 21:52
Auto: W116 280SE D-Jet

Jaký osud zvolit pro tuto W116?

Příspěvek od texo »

Je to 280SE z 1974. Auto je kompletní, hezký interiér. Vše kromě laku se jeví původní podle datakarty.
Nemá originál odstín (původní byla klasika světle béžová). Současný tmavý lak je poměrně nekvalitně udělaný.

Nyní komplet vyvařeno (prahy, lemy, podlahy).

Jaký je váš názor? Udělat další věci jen na běžnější ježdění nebo dávat to rovnou do "původní krásy" a originality?

Děkuji
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) texo dne pát 04.10.2013, 1:36, celkem upraveno 1 x.

Laďa-K
vycházející hvězda
Příspěvky: 504
Registrován: ned 21.09.2008, 12:02
Auto: Mercedes-Benz 350SLC
Bydliště: Šumperk
Věk: 50

Re: Jaký osud zvolit pro tuto W116?

Příspěvek od Laďa-K »

Hm, těžká otázka, mě osobně se ta současná rubínová barva hodně líbí. V béžové bych asi W116 nechtěl i když to je na štítku a datakartě.

Kanal-K1
hvězdička
Příspěvky: 157
Registrován: pon 03.10.2011, 22:40
Auto: W140 S320 L, ex W124 230E, Golf VI Variant 1,6 TDI
Bydliště: České Budějovice
Věk: 43

Re: Jaký osud zvolit pro tuto W116?

Příspěvek od Kanal-K1 »

Také se mi více líbí ta rubínová, než béžová. Pokud je špatný lak, jak píšeš, udělal bych raději novou podobnou, než béžovou. Hlavní je, aby se to líbilo Tobě, historickou věrnost bych až tak neřešil.

falco
hvězdička
Příspěvky: 34
Registrován: sob 18.06.2011, 12:04
Auto: Mercedes

Re: Jaký osud zvolit pro tuto W116?

Příspěvek od falco »

W116 vypadá v původní béžové velmi dobře. Stejně tak světle žlutá nebo krémová, jak se dělali.
Osobně bych volil původní odstín, jen 25-30 tisíc je velmi optimistický odhad za lak.

CEGY
hvězdička
Příspěvky: 207
Registrován: ned 25.12.2011, 14:39
Bydliště: Brno

Re: Jaký osud zvolit pro tuto W116?

Příspěvek od CEGY »

falco píše:W116 vypadá v původní béžové velmi dobře. Stejně tak světle žlutá nebo krémová, jak se dělali.
Osobně bych volil původní odstín, jen 25-30 tisíc je velmi optimistický odhad za lak.
Mě včera lakýra zdělil cenu za 124 kupé kolem 70k. A W116 je ještě o dost větší.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký osud zvolit pro tuto W116?

Příspěvek od Přemek Doležal »

CEGY píše:
falco píše:W116 vypadá v původní béžové velmi dobře. Stejně tak světle žlutá nebo krémová, jak se dělali.
Osobně bych volil původní odstín, jen 25-30 tisíc je velmi optimistický odhad za lak.
Mě včera lakýra zdělil cenu za 124 kupé kolem 70k. A W116 je ještě o dost větší.
Hmmm, tak to v Jihlavě bys za tyhle prachy olakoval kupátka asi dvě. :'( .....metla zvenku.
Pokud ti na tom lakýrník nebude dělat ještě klempířinu a kytovat půl auta, tak je do docela dost.

TS_99
hvězdička
Příspěvky: 330
Registrován: stř 05.11.2008, 18:32

Re: Jaký osud zvolit pro tuto W116?

Příspěvek od TS_99 »

CEGY píše:
falco píše:W116 vypadá v původní béžové velmi dobře. Stejně tak světle žlutá nebo krémová, jak se dělali.
Osobně bych volil původní odstín, jen 25-30 tisíc je velmi optimistický odhad za lak.
Mě včera lakýra zdělil cenu za 124 kupé kolem 70k. A W116 je ještě o dost větší.
70tisic? taky lakyrnik musi byvat v obrovskej vile :-!

Autor tématu
texo
hvězdička
Příspěvky: 42
Registrován: stř 18.04.2012, 21:52
Auto: W116 280SE D-Jet

Re: Jaký osud zvolit pro tuto W116?

Příspěvek od texo »

Musím to postavit i do ekonomického pohledu (bohužel úděl dnešní doby). Dívám se na to následovně:
- pokud nechám vínovou, tak se udělají jen na laku poškozené díly (blatníky zadní, jeden přední blatník a prahy). A zbytek mechanicko estetických nedostatků pořeším do funkčnosti ne do orignality.
- nebo dát rovnou béžovou barvu a zbytek auta řešit směrem k originalitě a kvalitě. Tj. rozhodně dalších x desítek tis. Kč.

Osobně se mi také líbí vínová metalíza (na slunci vypadá dost luxusně i na dnešní poměry). Jen to auto nebude 100% provedené a nebude původnost dle datakarty, což pak velmi snižuje reálnou tržní hodnotu.

Autor tématu
texo
hvězdička
Příspěvky: 42
Registrován: stř 18.04.2012, 21:52
Auto: W116 280SE D-Jet

Re: Jaký osud zvolit pro tuto W116?

Příspěvek od texo »

A k té ceně za lak. Je to práce lakýrníka (připravit podklad pro lak a stříkání) + materiál. Auto bude předem odstrojené.

petrD
hvězdička
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 31.07.2008, 12:03

Re: Jaký osud zvolit pro tuto W116?

Příspěvek od petrD »

Jak vinova metla tak i bezova jsou luxusni na w116 (me osobne se vic libi bezova..). Trzni cena w116 je bohuzel prilis nizko, jit smerem k originalite je ekonomicky nesmysl. Ale zalezi jak jsi vnitrne nastaveny - pokud jsi puntickar tak bych sel cestou originality a kvality, s vedomim ze to tam brutalne zahuci a nikdo nikdy to nezaplati (jenom chromy, drevo a jiny detaily budou za tech par desitek tisic)

Pokud si chces jen uzivat te vune w116, pocitu trezoru na kolech a blystivych odlesku slunka na chromech a lesklym laku pri pohledu z dalky tak to dej do te vinove...

A jeste jedna vec pokud by jsi sel cestou puntickare: delany auto nebude uz nikdy jako original, a kdyz porovnas ty naklady tak te to bude stvat, orig stav s nizkym najezdem se bude blizit nakladum na renovaci ale s diametralne jinym celkovym feelingem

Kanal-K1
hvězdička
Příspěvky: 157
Registrován: pon 03.10.2011, 22:40
Auto: W140 S320 L, ex W124 230E, Golf VI Variant 1,6 TDI
Bydliště: České Budějovice
Věk: 43

Re: Jaký osud zvolit pro tuto W116?

Příspěvek od Kanal-K1 »

Když jsem se ptal na mou ex čtyřku ve slušné moderní místní lakovně, cena byla 2500,- za díl. Oprava orezlých boků kolem lišt a lakování by tehdy vyšlo na cca. 15.000,-. Celé auto by se vešlo do 40.000,-

schicklgruber

Re: Jaký osud zvolit pro tuto W116?

Příspěvek od schicklgruber »

texo píše:Musím to postavit i do ekonomického pohledu (bohužel úděl dnešní doby). Dívám se na to následovně:
- pokud nechám vínovou, tak se udělají jen na laku poškozené díly (blatníky zadní, jeden přední blatník a prahy). A zbytek mechanicko estetických nedostatků pořeším do funkčnosti ne do orignality.
- nebo dát rovnou béžovou barvu a zbytek auta řešit směrem k originalitě a kvalitě. Tj. rozhodně dalších x desítek tis. Kč.

Osobně se mi také líbí vínová metalíza (na slunci vypadá dost luxusně i na dnešní poměry). Jen to auto nebude 100% provedené a nebude původnost dle datakarty, což pak velmi snižuje reálnou tržní hodnotu.

Odpověděl sis sám. *thumbs up* Napsal bych to stejně, tím si mi ušetřil práci.

Za mě vínová.

Jen mimo soutěž, je to nějaká origo barva co se na MB dávala nebo na kterých autech se dělala?

petrD
hvězdička
Příspěvky: 47
Registrován: čtv 31.07.2008, 12:03

Re: Jaký osud zvolit pro tuto W116?

Příspěvek od petrD »

Nevim jestli je to ona nebo Milanbraun ve vecernim slunku, ale je hezka
w116b.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Laďa-K
vycházející hvězda
Příspěvky: 504
Registrován: ned 21.09.2008, 12:02
Auto: Mercedes-Benz 350SLC
Bydliště: Šumperk
Věk: 50

Re: Jaký osud zvolit pro tuto W116?

Příspěvek od Laďa-K »

http://meinbenz.de/" onclick="window.open(this.href);return false; - farbtabellen a když pak kliknete na ty odstíny v tabulce co jsou podtržený tak se ukáže auto v dáné barvě.

falco
hvězdička
Příspěvky: 34
Registrován: sob 18.06.2011, 12:04
Auto: Mercedes

Re: Jaký osud zvolit pro tuto W116?

Příspěvek od falco »

Přemek Doležal píše:
CEGY píše:
falco píše:W116 vypadá v původní béžové velmi dobře. Stejně tak světle žlutá nebo krémová, jak se dělali.
Osobně bych volil původní odstín, jen 25-30 tisíc je velmi optimistický odhad za lak.
Mě včera lakýra zdělil cenu za 124 kupé kolem 70k. A W116 je ještě o dost větší.
Hmmm, tak to v Jihlavě bys za tyhle prachy olakoval kupátka asi dvě. :'( .....metla zvenku.
Pokud ti na tom lakýrník nebude dělat ještě klempířinu a kytovat půl auta, tak je do docela dost.
Vidim to stějně, 70 tisíc za lak na c124 je asi normální cena. Težko někdo udělá kvalitní lak za 20 tisíc :(

Kamarád loni lakoval 1202 STW, do auta celkem nasypal už asi 90 tisíc a nechtelo se mu dávat nějaký ranec za lak. Objel proto dílny ve středních Čechách a dohodl se někde na 35 tisících. Výsledek je ale naprosto otřesnej a radost z auta veškerá žádná..
Odpovědět