Volnobezne otacky 1,8


Autor tématu
Anakin
hvězdička
Příspěvky: 32
Registrován: ned 18.11.2012, 12:39
Auto: MB 190E

Re: Volnobezne otacky 1,8

Příspěvek od Anakin »

*thumbs up* klobuk dole ... ujo je stara skola ktora tvrdi ze na takychto forach je strasne vela premudrelcov a skutocnost je ina ... presne pri : vyčisti šoupě dodatečnýho vzduchu...je pod airboxem v gumovým bazmeku na sacím paroží - toto ked sme davali dole z vrchu motora mi povedal ze to musi byt ciste a to moje bolo akokeby od prachu ...

kable , palec rozdelovaca , vicko a sviecky som pozeral co by stalo a vcelku este znesitelne ceny ... robil som si len predstavu a rozmyslal ako sa kable daju premerat respektive ako vsetko nejako zistit ci brani spravnemu chodu motora a ked by uplne nie tak nove by som nekupoval ... uvahy pri kavicke a cigaretke ktore som ukoncil tym ze skuseny mechanik si to premera skor ako cas co som tymto uvaham vobec len ja venoval ale v ramci toho aby som co najviac pochopil autu to bol dobre straveny cas :)

no tak ci onak dnes vecer som volal s ujom a ze auto uz ide ako ma a ze odstranil aj ten problem s otackami ... nechcel mi to povedat do telefonu tak dufam ze len pocistil veci ked tak vymenil nejaky ten kablik ale ze nemusel nic drahe kupovat ... zajtra dufam ze sa k nemu dostanem a pojde ako hodinky ... napisem samozrejme potom aj tu ze ci je vsetko ok a co mu vlastne pomohlo ak by nejaky laik ako ja mal problem ze si to tu najde na fore :stern:

Alex.2.6
hvězdička
Příspěvky: 282
Registrován: sob 16.08.2008, 14:14

Re: Volnobezne otacky 1,8

Příspěvek od Alex.2.6 »

No jo, stát u auta a řešit problém na místě je něco jiného, než když někdo něco chce poradit, hlavně na internetu a ani nedokáže daný problém popsat. Kluci Ti chtěli jen poradit . Tak příště volej první Ujovi. Ahoj

Autor tématu
Anakin
hvězdička
Příspěvky: 32
Registrován: ned 18.11.2012, 12:39
Auto: MB 190E

Re: Volnobezne otacky 1,8

Příspěvek od Anakin »

Alex ved ja som toto forum a ludi co mi radili obhajoval a dakujem za kazdu konstruktivnu radu ... ujo je dobry mechanik ale nieje dokanaly a s mercedesmi ma skoro nulove skusenosti a preco mam a s nim napriklad dve hodiny nieco vymontovavat a riesit ked je tu toto forum a je mam zatial pocit ze su tu ludia co maju skusenosti s tymto modelom a su aj ochotny poradit a tak namiesto toho aby som nieco skusal hodiny to mozem mat preskusane za 10 minut. Ja som sa snazil vsetko odsledovat a popisat najlepsie ako som vedel. Niesom automechanik ale zauijma ma to ako co presne v mojom aute funguje, co bude treba menit kolko to bude stat a podobne informacie.
................................................................................

No tak autickom zas jazdim. Vymena startera a ten cudny chod motora ze malo nasledok aj nejake povolene cidlo vzduchu. Aspon tak mi to bolo vysvetlene. Startuje pekne auticko aj to pohynanie z jednotky je uz normalne len to klesanie tlaku mazania sa mi stale nepaci ... zlepsilo sa to o nieco ale stale to robi ked auto stoji na semafore na volnobeh tak ukazovatel klesne skoro na jednotku ... samozrejme je to sposobene tym ze klesnu trosku otacky motora , trosku sa dvihnu a zas to ide hore az po 3 ... niekedy stoji na volnobeh motor a drzi si tlak na 3 ... nenasiel som ziadnu spoitost s teplotou motora ... jedine co som zistil je ze ked zapnem svetla tak motor tak ten tlak klesne ....

ako funguje presnejsie alternator ? vyraba stale rovnaky pridel el. energie ? to co nepotrebuju svetla , radio , motor a zvysok sa nabija baterka nie ?

olej ma podla nalepky najazdenych cca 5000km

ronin67
hvězdička
Příspěvky: 15
Registrován: ned 28.12.2014, 23:35
Auto: mercedes benz 190E 1,8

Re: Volnobezne otacky 1,8

Příspěvek od ronin67 »

Zdravím.nechcem zakladať nový topic a kedže môj problém sa týka volnobežných otáčok tak skúsim požiadať o nejaké info tunajšieho guru,jedná sa o 1,8 ,je momentálne v servise kde majú problém zoštelovať voľnobeh či studený a či teplý...buď ide na studeno a na teplo nie a naopak,vaša rada na čo by sa mal mechanik sústrediť? budem vám velmi vďačný za každú poznámku...ďakujem
Odpovědět