Problém

Odpovědět

Autor tématu
ronin67
hvězdička
Příspěvky: 15
Registrován: ned 28.12.2014, 23:35
Auto: mercedes benz 190E 1,8

Problém

Příspěvek od ronin67 »

Jedná sa o w201 1,8 benzín.Prvá závada bola nenaskočenie teplého motora a následné klesanie otáčok a zhasínanie na voľnobeh,jazda ale normálna,pri prvej návšteve servisu bolo vymenené volnobežný ventil,palivové relé ,rozdelovač s káblami no pri odovzdaní vozu bol chod motora nepravidelný a teplý mal velmi kolísavé otáčky,kolísali od tisíc po šesto a zas naspät na tisíc,bolo mi povedané že je to nastavené a je to v poriadku,no nezdalo sa mi to pretože to kolísanie motora mi robilo pri studenom motore a v tomto rozsahu jedine keď boli teploty hlboko pod nulou a ako zohriaty na prevádzkovú teplotu držal 800 otáčok ako pribitý.Po týždni jazdenia mi motor zhasol počas jazdy a viac nenaskočil,odtiahol som ho naspät a reklamoval,bolo mi povedané že ho odtiahnu kolegom ktorý sú na tieto staré vozy lepšie vybavený,dnes som bol pre auto ale bolo mi povedané že urobili čo bolo možné ale diagnostika ktorú previedli kolegovia neukázala žiadnu závadu ale po ceste späť k ním po vlastnej ose im pár krát zdochol takže mi dali kontakt na druhého mechanika.Poprosil by som váš názor,eventuálne nejakú radu záleží mi na tom aute je to moja srdcovka,má najazdené iba 230 tisíc km,som jeho druhý majiteľ a za deväť rokov čo ho mám bolo pravidelne servisované a nedalo mi žiaden technický problém.Ďakujem.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém

Příspěvek od Přemek Doležal »

Mě by zajímalo, jakou diagnostiku ti soudruzi používali ? *jokingly*
Normálně zkontrolovat a seřídit zapalování a KE.

Zdeno
hvězda
Příspěvky: 1478
Registrován: ned 07.03.2010, 21:57
Auto: W201 + W202 + W124 + e46
Bydliště: V Pelhrimove u krematoria
Věk: 36
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém

Příspěvek od Zdeno »

Hadicky, podtlaky, ovladani, netesnosti, a jak rika Premek

Autor tématu
ronin67
hvězdička
Příspěvky: 15
Registrován: ned 28.12.2014, 23:35
Auto: mercedes benz 190E 1,8

Re: Problém

Příspěvek od ronin67 »

Žiaľ zreferoval som len to čo mi bolo povedané,že vraj je tam nejaká zásuvka jednoduchá.Takže problém predpokladáte vo vami uvedených záležitostiach? Akosi nemôžem uveriť že by mali mechanici v Bratislave problém s tak jednoduchými úkonmi hm.V každom prípade vám ďakujem za radu.

Autor tématu
ronin67
hvězdička
Příspěvky: 15
Registrován: ned 28.12.2014, 23:35
Auto: mercedes benz 190E 1,8

Re: Problém

Příspěvek od ronin67 »

Zdeno píše:Hadicky, podtlaky, ovladani, netesnosti, a jak rika Premek

Ďakujem aj vám.

Zdeno
hvězda
Příspěvky: 1478
Registrován: ned 07.03.2010, 21:57
Auto: W201 + W202 + W124 + e46
Bydliště: V Pelhrimove u krematoria
Věk: 36
Kontaktovat uživatele:

Re: Problém

Příspěvek od Zdeno »

Neznalost systemu :'(

Autor tématu
ronin67
hvězdička
Příspěvky: 15
Registrován: ned 28.12.2014, 23:35
Auto: mercedes benz 190E 1,8

Re: Problém

Příspěvek od ronin67 »

Zdeno píše:Neznalost systemu :'(


Povedali mi že ten mechanik na ktorého mi dali kontakt,robí len staré vozy a medzi nimi aj mercedesi ,tak dúfam že bude schopný to skontrolovať a nastaviť.
Odpovědět