Tak jsem si po delsi dobe trochu zaservisoval....

Odpovědět

Autor tématu
konyRF
vycházející hvězda
Příspěvky: 773
Registrován: čtv 08.01.2009, 16:30
Auto: W201 2,0D + W124 300TD + S211 320CDI R6
Bydliště: Bayern - Germany
Věk: 45

Tak jsem si po delsi dobe trochu zaservisoval....

Příspěvek od konyRF »

Posledni den, kdyz vezla moje sestra mamku na rehabilitaci kotniku po autonehode, prasklo prave predni pero na nasi zalozni W201 190D. Dojeli opatrne domu a ja nakazal at to odstavi. No jeste ze tak. Kdyz jsem pak o vikendu dorazil malem na me praskle pero vyskocilo. Prasklo v druhem zavitu, smerem dopredu a sklouzlo se po zbytku a jen tak tak tam bylo zaklineno.
Objednal jsem patricna pera, promazal talirovy stahovak a sel na to. Ne levem jsem se to naucil a prave bylo pak raz dva hotove. Ven slo samo s pomoci montpaky. I kdyz jsem byl schovan v jame pod autem, to pero se odrazelo odzdi ke zdi az me kouslo do ruky ]:-> . Jeste ze jsem byl radne ozbrojen ochranymi pomuckami.
Kdyz uz jsem byl v nasazeni, vymenil jsem lehce rosici chladic ve spojeni plastovy bok a vostiny za novy.A tim ze jsem jiz malinko zkuseny, rovnou jsem u toho vymenil termostat. To co jsem nasel predcilo me ocekavani. Pred 5 lety bylo auto v servisu u :stern: na vymenu chladice po kolizi se srnou. Proc se nekdo jal menit termostat nevim, ale nechapu jak ho mohl otocit o 180°. Tzn. ten vystupek na viku nebyl v zarezu termostatu, ale opacne. Presto to nekdo dotahl a ono to tak nejak tesnilo a fungovalo. Ocistil jsem to, nasadil novy, zalil chladici kapalinou, odvzdusnil jizdou, dolil, skontroloval a tesil se jak teplota konecne drzi jak pribita a nikde zadny unik vody.
Jeste vymenim zadni ztvrdlou, sem tam vlakna poustici hardyspojku a bude nas poklad opet v tom nejlepsim stavu.
Chladic DANSIS 2100,-Kc, Termostar Behr 270,-Kc, Hardyna 820,-Kc a 2x pera celekm za 1385,-Kc. Talirovy stahovak na pera (2000,-Kc) se mi tudis jiz timto prvnim nasazenim zapaltil a je to doma.
Krasne straveny nedelni den v garazi....

KonyRF

Fridrich

Re: Tak jsem si po delsi dobe trochu zaservisoval....

Příspěvek od Fridrich »

Kdes koupil talirak za dva litry, MAs foto ?
Diky

Autor tématu
konyRF
vycházející hvězda
Příspěvky: 773
Registrován: čtv 08.01.2009, 16:30
Auto: W201 2,0D + W124 300TD + S211 320CDI R6
Bydliště: Bayern - Germany
Věk: 45

Re: Tak jsem si po delsi dobe trochu zaservisoval....

Příspěvek od konyRF »

Tady v Bavorsku kde bydlim....
Nabizel jsem je tu docela dlouhou dobu a vyuzili toho dva kolegove.
Kdyby jsi mel zajem asi bych se mohl podivat zda jeste budou. Nevim kdo to vyrabi, ale material je to perfektni. Zeptej se Forresta tady na foru. Ten je ma v permanenci stale...

Foto bude az budu v CR, ale mozna najdu nekde obrazek.

KonyRF
Odpovědět