Znáte tuto 190?


Dayveek
vycházející hvězda
Příspěvky: 607
Registrován: úte 09.08.2011, 13:05
Auto: 190E 2.0 90kw 84'', S211 320 CDI R6 03"
Bydliště: Vyšní Lhoty u F-M
Věk: 30

Re: Znáte tuto 190?

Příspěvek od Dayveek »

To Verde jednu dobu stálo i 35... Avantgarde Verde je moc hezké - to se jim opravdu povedlo. :)

A co tato 190D ? Před chvílí to vykouklo, tak se na to můžete mrknout.

http://auto.bazos.cz/inzerat/61522153/M ... -190-D.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Autor tématu
jerabekma
hvězdička
Příspěvky: 285
Registrován: pon 28.09.2015, 21:47
Auto: W124 300E-24; S124 250TD TURBO
Bydliště: Praha
Věk: 53

Re: Znáte tuto 190?

Příspěvek od jerabekma »

Tak jsem se před chvilkou vrátil z Dobříše. Avantgarde Verde. Hezká zelená. Majitel jedná slušně, nic nelakuje na růžovo. Zkušební jízda asi 45 minut, už mi to stačilo, žádné omezení. Vůz sloužil jako taxi a přes noc byl v garáži. Lak má drobné oděrky na řadě míst a lehký ťukanec na zadní levé části (nárazník, koncová svítilna a horní část blatníku). Jinak je karoserie bez koroze. Ke cti majitele je v kufru zcelá nová L konc. svítilna. Motor by šel (únik oleje skoro žádný), řazení volné, v kulise vůle, ale řazení nahoru a dolu OK. Vůle v řízení. Spojka jde ztuha, trošku drhne. Visí volnoběh, asi podtlaková krabice na čerpadle. Vůle v podvozku, rázy na nerovnostech by mohly být lépe utlumeny. Brzdy OK, ruční by potřebovala seřídit. Šíbr funguje, el. zrcátko také. Vyměněna spínací skříňka (tzn. dva různé klíče k autu). Drobnosti jako nefunkčí kontrolka ruční brzdy přehlížím. Jako největší dílčí problém vidím v rázech (nevím odkud) při razení nahoru a pod plynem (převodovka, kardan, dif?). Jinak vše bliká, svítí troubí... I teploměr funguje.
Pneumatiky letní i zimní včetně ráfků, nesedí ale s rozměry uvedenými v TP.
To je všechno mechanika se kterou by šlo s investicí do 30 tis. vše vyřešit. Většina věcí je původní a nikdo se v autě evidentně nehrabal, což je asi dobře.
Z mého pohledu je nejhoší stav interiéru, a to zejména předních sedaček a dveřních výplní. Prosezené a pod potahem prodřené až na molitan. Hold taxi. Ten interiér byl opravdu hezký, když auto sjelo z pásu. Ale nikdy ho asi nedostanu do původního stavu. Takže zatím je to 50/50. Asi budu hledat dál.
Ještě jednou oceňuji přístup majitele, nelze srovnat s bazary. Tam to bylo zatím v každém případě Monte Carlo.

Dayveek
vycházející hvězda
Příspěvky: 607
Registrován: úte 09.08.2011, 13:05
Auto: 190E 2.0 90kw 84'', S211 320 CDI R6 03"
Bydliště: Vyšní Lhoty u F-M
Věk: 30

Re: Znáte tuto 190?

Příspěvek od Dayveek »

Tak to není zas taková hrůza...

Dnes ještě vykouklo toto
http://www.sbazar.cz/ladasi2/detail/170 ... benz-190-d" onclick="window.open(this.href);return false;

schicklgruber

Re: Znáte tuto 190?

Příspěvek od schicklgruber »

Tahle poslední by nemusela být zlá, vypadá to na 1993, airbag i trochu výbavy.

Kolikrát s prodávajícím i kupcem je to těžko.

Tuhle se byly podívat nějací lidé na mou W124 a olezený lem PP blatníku pro ně byla smrtelná překážka pro nákup vozu. :-D Že exterier je naprosto hrozný.

Autor tématu
jerabekma
hvězdička
Příspěvky: 285
Registrován: pon 28.09.2015, 21:47
Auto: W124 300E-24; S124 250TD TURBO
Bydliště: Praha
Věk: 53

Re: Znáte tuto 190?

Příspěvek od jerabekma »

Je to 93, airbag a přední el. okna. To auto určitě ještě službu udělá, ale já bych chtěl i interiér v pořádku. Zejména kvůli případné testaci. S děravou sedačkou by to šlo přeci jen těžko.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Znáte tuto 190?

Příspěvek od kejb »

jerabekma píše:Je to 93, airbag a přední el. okna. To auto určitě ještě službu udělá, ale já bych chtěl i interiér v pořádku. Zejména kvůli případné testaci. S děravou sedačkou by to šlo přeci jen těžko.
Testaci kvůli čemu, povinnýmu ručení nebo?
Nemyslim, že pro případ testace musí být auto v neporušeném originálu...
Osobně to vidím na koupi někde venku za 5tis a ještě budeš hledat...
Chce to ale čas, tak rok alespoň a ono se něco objeví :)

Schickel:
no tak lidi se podívají na bazos a tvoje tříkilo je nejdražší, no a když viděj, že ještě cena stoupá tak si myslej, že je to auto fakt cajk...

Autor tématu
jerabekma
hvězdička
Příspěvky: 285
Registrován: pon 28.09.2015, 21:47
Auto: W124 300E-24; S124 250TD TURBO
Bydliště: Praha
Věk: 53

Re: Znáte tuto 190?

Příspěvek od jerabekma »

Je to jak píšeš. Budu hledat dál. Čas mě netlačí, mám v čem jezdit. A tu 190 bych chtěl pro radost.
S 5 tisíci euro už jsem smířen. Většina aut v Nemecku je až u Rýna :(
Mercedes a vybydlený interiér mi prostě nejde dohromady.

schicklgruber

Re: Znáte tuto 190?

Příspěvek od schicklgruber »

Když bude naprosto cajk, tak cena bude kolem 100 tis Kč a ne za 80. Já nejsem lidumil abych prodával stejný auto o 50 tis Kč levněji než je tomu jinde. :-)

A vím, že třeba za 60 stejný auto nekoupím, tak proč bych ji za 60 prodával, že jo.

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Znáte tuto 190?

Příspěvek od kejb »

schicklgruber píše:Když bude naprosto cajk, tak cena bude kolem 100 tis Kč a ne za 80. Já nejsem lidumil abych prodával stejný auto o 50 tis Kč levněji než je tomu jinde. :-)

A vím, že třeba za 60 stejný auto nekoupím, tak proč bych ji za 60 prodával, že jo.
Já nepsal, že ta cena je nesmysl...jenom jsem uvedl takovou analýzu přemýšlení běžného kupce..
Tak kdyby to bylo takový terno, tak už je fuč a neleží to tam takovou dobu. (Chce to ale čas...on se někdo objeví...)
Problém je v tom, že ty auta prostě už moc nejsou.
Já když jsem sháněl stodevade, tak za kilo - kilo pade prostě pěkná nebyla, resp. nepodařilo se mi jí sehnat...
měl jsem akorát 4 podmínky - nevybydlenej pelech, turbo, klima, manual.

schicklgruber

Re: Znáte tuto 190?

Příspěvek od schicklgruber »

Oni lidi na to auto ani moc nevolají. A podívat se byly tři lidi. Jeden nevěděl co chce a ti další dva žili v době naftových w123 za 5,5 a tankování z nádražních vagonů.

fíkus
král hvězd
Příspěvky: 6069
Registrován: sob 16.06.2012, 19:55
Auto: W124 300 TD, Range Rover '76

Re: Znáte tuto 190?

Příspěvek od fíkus »

kejb píše:
jerabekma píše:Ještě jsem našel tuto 190ku.

http://autobazar.hyperinzerce.cz/merced ... a-pribram/" onclick="window.open(this.href);return false;

Co myslíte, jaká je reálná další životnost 190 s udaným nájezdem skoro 500.000 Km? S majitelem jsem mluvil, nutné investice silentbloky na předních ramenech, hučí dif, koroze údajně není, všechny náplně. Servisní historie je s otazníkem. Podle další antény v pravém blatníku to mohlo klidně taxikařit. Kdo ví.
Tohle se prodává už dlouho, nejel jsem se na to tenkrát podívat, protože to nemá klimu ...
500tkm? no tak to má dneska skorem každý takový auto...
Musíš počítat s tím, když to nebude od fandy, tak na tom stejně budeš muset skorem všechno časem udělat.

btw, co tohle?:
http://auto.bazos.cz/inzerat/59328592/M ... 24-25D.php" onclick="window.open(this.href);return false;
...protože nemá klimu :D a která W201 klimu má? Jedna ze stovky nabízených. Nebo se pletu?

Dayveek
vycházející hvězda
Příspěvky: 607
Registrován: úte 09.08.2011, 13:05
Auto: 190E 2.0 90kw 84'', S211 320 CDI R6 03"
Bydliště: Vyšní Lhoty u F-M
Věk: 30

Re: Znáte tuto 190?

Příspěvek od Dayveek »

fikus : Máš recht. Je jich jako šafránu a zrovna jedna je moje. :P

Laja22

Re: Znáte tuto 190?

Příspěvek od Laja22 »

jj, s klimou je jich malo... v lete jsem jednu kuchnul, mela klimu... dalsi mam na dily, ma klimu... posledni je na prestavbu, ma klimu... az me to samotnyho prekvapilo *jokingly*

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Znáte tuto 190?

Příspěvek od kejb »

Tak proto jsem to asi sháněl, že je klimá vzácná..., to dá rozum *jokingly*
1.8 holobyt mě fakt neinteresuje ;)

kejb
král hvězd
Příspěvky: 6519
Registrován: pon 01.09.2008, 15:05
Auto: D, J, SWE, CZ...
Bydliště: Praha - východ

Re: Znáte tuto 190?

Příspěvek od kejb »

190 s airbagem?
http://auto.bazos.cz/inzerat/61661652/M ... 0d-25D.php" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět