Blokovaná spínací skříňka - infra klíč (reset)


Fridrich

Re: Blokovaná spínací skříňka - infra klíč (reset)

Příspěvek od Fridrich »

Mystik_ imobilizer k.o časem to nepůjde vůbec...

Mystik4l
vycházející hvězda
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 17.09.2009, 18:17
Auto: W210 E200CDI ~200kW, W203 C30 AMG ~220kW 660Nm

Re: Blokovaná spínací skříňka - infra klíč (reset)

Příspěvek od Mystik4l »

A imobilizér je teda spojenej i s centrálem? Co to pro mě bude znamenat? Díky za radu

Autor tématu
Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: Blokovaná spínací skříňka - infra klíč (reset)

Příspěvek od Fusion »

Mika: Myslím, že se ti lehce plete DAS 2b (rádiofrekvenční, nemá IR, vystřelovák) a DAS 3 (pouze IR, rádiofrekvence tam je pokud vím jen na tlačitko dálk. spustění zvukuové výstrahy).
2b má kroužek jako transpondér, ne napájení, klíč má "červa" jako i třeba Škodovky mívaly, odpojuje palivo
3 má kroužek, kterej napájí, dělá víc "problémů", klíč má mikroprocesor

RF klíče nepotřebujou mířit, proto nemají (není potřeba) viditelnej přijímač. V té buňce na zrcátku bývají 3 nebo 4 přijímače IrDa natočený na 4 strany.

Mika
kometa
Příspěvky: 2209
Registrován: čtv 31.07.2008, 22:11
Auto: W210 E 300 Turbodiesel
Bydliště: Brno
Věk: 40

Re: Blokovaná spínací skříňka - infra klíč (reset)

Příspěvek od Mika »

to chceš říct že vystřelovák nemá IR ??? a DAS 3 je pro elektronický klíček ??? protože at hledám jak hledám tak ve schématech DAS už od roku 98 není a vystřelovák je kreslen jako IR =-o

Autor tématu
Fusion
legenda hvězd
Příspěvky: 2931
Registrován: čtv 31.07.2008, 11:16
Auto: C280 '94, BMW e30 m50b25 '87, pežit prdner
Bydliště: Brno

Re: Blokovaná spínací skříňka - infra klíč (reset)

Příspěvek od Fusion »

DAS = Drive Authorization System, jako název celku
(většinou do 98) 2b - N10/1-n1, EAM N10/1
(většinou po 98) 3 - N73 (spínačka), N26/5 zámek volantu, N3 jednotka

Jestli je pak ještě vystřelovák s IR tak to IR je jen na dálkáč, zbytek 2b bude stejnej.
Pozná se jednoduše podle červenýho okýnka nebo "ledky", když nemá, pak je čistě RF.

Pak jsou výjimky třeba ML a w215/220.

Jestli to hledáš v SDS tak je ještě možný že je tam novější systém označenej EIS.

Mika
kometa
Příspěvky: 2209
Registrován: čtv 31.07.2008, 22:11
Auto: W210 E 300 Turbodiesel
Bydliště: Brno
Věk: 40

Re: Blokovaná spínací skříňka - infra klíč (reset)

Příspěvek od Mika »

já nikde nemůžu najít na vystřelováku radio signal ;) všude je jen IR Receiver ???

Mika
kometa
Příspěvky: 2209
Registrován: čtv 31.07.2008, 22:11
Auto: W210 E 300 Turbodiesel
Bydliště: Brno
Věk: 40

Re: Blokovaná spínací skříňka - infra klíč (reset)

Příspěvek od Mika »

1998 a novější
+ dalších 20 stranek textu a obrázku :-$

Mystik4l
vycházející hvězda
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 17.09.2009, 18:17
Auto: W210 E200CDI ~200kW, W203 C30 AMG ~220kW 660Nm

Re: Blokovaná spínací skříňka - infra klíč (reset)

Příspěvek od Mystik4l »

Pěkný..ale jak mám vyřešit ten problém? Díky :)

Mika
kometa
Příspěvky: 2209
Registrován: čtv 31.07.2008, 22:11
Auto: W210 E 300 Turbodiesel
Bydliště: Brno
Věk: 40

Re: Blokovaná spínací skříňka - infra klíč (reset)

Příspěvek od Mika »

Mystik4l píše:Pěkný..ale jak mám vyřešit ten problém? Díky :)
já vždy rozdělal klíč a zkontroloval kontakty na tlačítkách,někdy jsou odpadený

Mystik4l
vycházející hvězda
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 17.09.2009, 18:17
Auto: W210 E200CDI ~200kW, W203 C30 AMG ~220kW 660Nm

Re: Blokovaná spínací skříňka - infra klíč (reset)

Příspěvek od Mystik4l »

Mika píše:
Mystik4l píše:Pěkný..ale jak mám vyřešit ten problém? Díky :)
já vždy rozdělal klíč a zkontroloval kontakty na tlačítkách,někdy jsou odpadený
Jenže ono i když mám auto otevřené a dám klíč do spínačky, tak to prostě necvakne...

Mystik4l
vycházející hvězda
Příspěvky: 915
Registrován: čtv 17.09.2009, 18:17
Auto: W210 E200CDI ~200kW, W203 C30 AMG ~220kW 660Nm

Re: Blokovaná spínací skříňka - infra klíč (reset)

Příspěvek od Mystik4l »

Kluci, poraďte mi prosím co s tím..minule jsem stál u pošty pět minut, než se spínačka rozhodla odemknout mi volant. :(
Vůbec najednou pak nereaguje auto na klíček. Po chvíli to začne zase fungovat, ale je to strašný..nechci takhle zůstat trčet třeba v myčce jak idiot.

makak
hvězdička
Příspěvky: 3
Registrován: úte 15.05.2012, 12:33
Auto: Viano 3.0 CDI

Re: Blokovaná spínací skříňka - infra klíč (reset)

Příspěvek od makak »

Zdravim panove,

Mam Viano 3litr CDI a prave me zacla zlobit spinaci skrinka.. obcas nejde otocit klicem, kdyz si s tim clovek chvilku hraje, klic vyndava a zase zandava, tak to nakonec jde, ale nekdy to trva dost dlouho..
Procet jsem si vse tady - infra klice to nejsou, baterky nebyly meneny a vse funguje, zkousel jsem i ruzne postupy sparovani kdyby nahodou, ale nic..

Ted to bylo na diagnostice v MB 3000 a je to udajne zamkem volantu - musi se vymenit kus za kus, je to bezp. dil takze s tecnicakem atd. a asi se bude kodovat.. chteji za to 7 tis. plus praci, ma cenu se pokouset to shanet jinde a jinak, nebo to vzhledem k tomu, ze jde o zabezpeceni nikdo neudela?? Trochu me zarazi, ze takova prkotina jako spinacka a zamek volantu dela zrovna u MB takove psi kusy a tolik stoji - evidentne nejsem sam, komu se to stalo..

No a na diagnostice vyjely taky zhavici svicky - dve jsou spatne, pry se musi vymenit vsech sest, taky docela drahota - nevite nekdo o dobrem servisu v Praze ktery ma zkusenosti s MB a neni nutne znackovy...

Az na tyhle dva problemky Medved drzi absolutne, mam ho od 40 tis, ted ma 120 a byl jen na pravidelnych servisech plus brzd. desticky, takze spokojenost, ale pristup znackovych servisu se mi moc nelibi, radsi bych fandu, co do toho vidi a nemeni jen kus za kus..

Diky za nazory jestli to nekdo uz resil..
M

Fajmy
hvězdička
Příspěvky: 5
Registrován: ned 14.07.2013, 2:00
Auto: W202 250 Turbodiesel

Re: Blokovaná spínací skříňka - infra klíč (reset)

Příspěvek od Fajmy »

Zdravím, měl jsem problém u svého céčka s klíčem. Nevyměnil jsem baterky v ovladači do minuty a auto nešlo otevřít. Udělal jsem to přesně jak napsal Fusion a ovladač zase šlape. Mám ještě starej vystřelovák, rv.96. Takže díky za radu. :stern: .

vanous11111
hvězdička
Příspěvky: 1
Registrován: pát 10.08.2018, 20:21
Auto: w202

Re: Blokovaná spínací skříňka - infra klíč (reset)

Příspěvek od vanous11111 »

Fusion píše:Máš nějakou vadu na klávesnici? Některý slova se z ničeho nic napíšou velkýma.

Samozřejmě, že nejde spárovat jakejkoliv klíč s jakýmkoliv autem. Psal sem to snad?
Jde o reset v případě zdechnutí/výměny baterek nebo zakopení novýho klíče (dle vin).

Přijímač je v zrcátku (na 90% autech to tak je u infra), některý modely a ročníky ho měly ve vnější klice. Infračervenej signál je nutný mít namířenej, narozdíl od rádiových dálkových ovladačů.
Přijímač je ten poštěvák.

http://i9.photobucket.com/albums/a68/Ri ... oto-70.jpg

Já sem nepsal, že se resetuje spínací skříňka. Úkon otevření zámků a nastartování jsou dva různý procesy. Proto jde někdy otevřít ale ne nastartovat. Infra klíč a Fabka mají pramálo společnýho, snad krom směru otáčení, Asi myslíš cylindrickou vložku, Fab ale nikdy do Mercedesů nedodával vložky. Cyl. vložka ve spínačce a EIS spínačka jsou různý světy.

Přesto si myslím, a nechci zaklínat, že podle průběhu událostí jak byly popsány se ti tento problém vrátí a vůbec nešlo o nutnost spárovat klíč.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

premdavole
hvězdička
Příspěvky: 1
Registrován: pon 23.11.2020, 7:57
Auto: W210 290td '98

Re: Blokovaná spínací skříňka - infra klíč (reset)

Příspěvek od premdavole »

Ahoj všichni, rád bych přispěl se svou zkušeností.

Auto mi z ničehož nic přestalo brát klíček. Klíčkem nešlo v zapalování otočit... Auto zaparkované v garáži se zařazeným P.... Auto šlo odemknout dálkovým a zapalování i klíček signál posílal (zkontrolováno kamerou v telefonu). Po kontrole pojistek, baterek v klíčku, veškeré kabeláže jsem zkusil trik co psal @Fusion. Jenže! Moje 210 nemá pod zrcátkem žádný přijímač, ale nějaká fialová ploška je hned vedle zámku u předních dveří a světe div se.. další den jsem přišel k autu a klíček se otočil! Auto jede!

Moc díky za radu a snad to někomu také pomůže.
Odpovědět