Imobilizér a 1. klíč

Odpovědět

Autor tématu
bozak
hvězdička
Příspěvky: 10
Registrován: úte 17.01.2017, 7:27
Auto: MB w201 (190D), MB w202 2.5TD
Bydliště: Kolín
Věk: 34

Imobilizér a 1. klíč

Příspěvek od bozak »

Zdravím,

Stal jsem se vlastníkem MB W202 250TD.

Bohužel jsem k autu dostal jen jeden klíč a mám obavu, že ho můžu ztratit (je to vystřelovací klíč). Nejraději bych vyřadil imobilizér a nechal si udělat náhradní klíč bez dálkového ovládání.

1. možnost - vyndat z dálkového ovladače "čip" a ten přidělat ke spínací skřínce. Tím by se obešel imobilizér a už bych mohl mít jen klíček bez toho čipu.

2. možnost - sehnat si podobný klíč s čipem, udělat kopii a nakodovat ho podle původního.

Pak bych musel udělat kalibraci (synchronizaci) infra portu. Návod co je v manuálu: nasměrujte vysílač (DO) na přijímač (na dveřích) a krátce stiskněte vysílací tlačítko. Během 30 sekund odemkněte nebo uzamkněte klíčkem zámek spolujezdce nebo zavazadlového prostoru.

Bohužel nemám přijímač na dveřích, ale v zrcátku a nemám díru na klíček u spolujezdce a zámek kufru mi nefunguje.

Tak jak to reálně děláte?

Děkuji předem za Vaše informace.

Bigtooth
hvězdička
Příspěvky: 7
Registrován: čtv 25.01.2018, 16:33
Auto: w202
Bydliště: Liberec

Re: Imobilizér a 1. klíč

Příspěvek od Bigtooth »

Ja si nechal poslat chipovanou jednotku rovnou s vypnutym imobilizerem a funguje takze urcite to jde. Mam stejny infra klic jako ty(rv 96). V cesku netusim kdo to dela, kazdopadne je nutny rozebrat jednotku a paji se primo do jednotky. Jestli to zvladnes sam to je na tobe ale nejspis staci CR1 deimmobiliser a zjistit si kam to zapojit.

Autor tématu
bozak
hvězdička
Příspěvky: 10
Registrován: úte 17.01.2017, 7:27
Auto: MB w201 (190D), MB w202 2.5TD
Bydliště: Kolín
Věk: 34

Re: Imobilizér a 1. klíč

Příspěvek od bozak »

Poslat si chipovanou jednotku s vypnutým imobilizérem je také zajímavé řešení. Díky za další variantu.

Autor tématu
bozak
hvězdička
Příspěvky: 10
Registrován: úte 17.01.2017, 7:27
Auto: MB w201 (190D), MB w202 2.5TD
Bydliště: Kolín
Věk: 34

Re: Imobilizér a 1. klíč

Příspěvek od bozak »

Zdravím,

v pátek jsem šel nastartovat auto, nažhavím, otočím klíčkem a nic se neděje!! Zkoušel jsem otočit klíč, zamknout a odemknout auto - mnohokrát a startér stále nereagoval. Tak jsem rozebral klíč, abych se ujistil, že chip tam je a byl. Tak jsem ho vyndal, očistil jsem ho (byl od prachu jak nosím klíče v kapse) a přiložil sem ho ke spínací skřínce, druhou rukou jsem zkusil nastartovat a auto mi konečně chytlo. Tak jsem chip černou páskou omotal kolem spínací skřínky (jak vystupuje z palubovky) a zatím jezdím (měl jsem zatím deset startů a pohoda). Po omotání jsem nemohl odemknout volant, tak jsem musel otočit tím "výstupem z palubovky" trochu zpátky a OK. Kde mohl být problém?

Jak jsem rozdělal klíč, tak jsem musel zamykat auto ze zadních sedaček - neví někdo jak by se to dalo vyřešit abych mohl zamykat od řidiče?

Naštěstí se mi povedlo rozchodit dálkové ovládání. Můj postup: auto bylo zamčené, namířil jsem DO na zrcátko a zmáčknul jsem odemknout, odemknul jsem auto klíčem (od řidiče) a vložil jsem klíč do spínací skřínky a otočil jsem do polohy 1, po chvíli jsem začal mačkat tlačítko na DO (cca 3x) a po pul minutě jsem vytáhl klíč a funguje mi DO. Zkoušel jsem takto rozchodit druhé DO a nepovedlo se mi to (přečetl jsem forum w202 a ted jsem na straně 40 ve foru w210 a hledám postupy a zkušenosti a zatím jsem nic moc nenašel). Jak to děláte vy?

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Imobilizér a 1. klíč

Příspěvek od popelnice »

Já uz ty auta ani nezamykám 😆

Humungus
hvězda
Příspěvky: 1067
Registrován: pát 28.10.2011, 21:22
Auto: MB
Bydliště: Kolin

Re: Imobilizér a 1. klíč

Příspěvek od Humungus »

ja jo, co kdyby mi nekdo lohnul brejle

Autor tématu
bozak
hvězdička
Příspěvky: 10
Registrován: úte 17.01.2017, 7:27
Auto: MB w201 (190D), MB w202 2.5TD
Bydliště: Kolín
Věk: 34

Re: Imobilizér a 1. klíč

Příspěvek od bozak »

Zdravím,

tento pátek se mi stala stejná věc jako minule. Jedu z práce, po 15 min a 15 km zastavím u kauflandu, nakoupím, sednu do auta, nažhavím a když otočím klíčkem, tak startér vůbec nereaguje (nevím jestli je to náhoda, ale jak jsem psal příspěvek minule, tak to byl taky pátek kolem 16:00). Zkoušel jsem odpojit baterku, vyndal jsem a zandal jsem pojistky, zkoušel jsem zamykat, odemykat a očistit chip v klíči a nic nepomohlo.

Tak sem zamknul auto a odjel jsem domu. Večer Přijedu, že auto odtáhneme, sednu do auta a bez problému chytne. Tak nechápu kde by mohla být chyba.

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Imobilizér a 1. klíč

Příspěvek od popelnice »

Treba rele

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Imobilizér a 1. klíč

Příspěvek od Přemek Doležal »

bozak píše: pon 03.06.2019, 6:05 Zdravím,

tento pátek se mi stala stejná věc jako minule. Jedu z práce, po 15 min a 15 km zastavím u kauflandu, nakoupím, sednu do auta, nažhavím a když otočím klíčkem, tak startér vůbec nereaguje (nevím jestli je to náhoda, ale jak jsem psal příspěvek minule, tak to byl taky pátek kolem 16:00). Zkoušel jsem odpojit baterku, vyndal jsem a zandal jsem pojistky, zkoušel jsem zamykat, odemykat a očistit chip v klíči a nic nepomohlo.

Tak sem zamknul auto a odjel jsem domu. Večer Přijedu, že auto odtáhneme, sednu do auta a bez problému chytne. Tak nechápu kde by mohla být chyba.
Se stejnou závadou jsem před 4 lety auto koupil, a není na světě ten, kterej to umí vyléčit. :'(
Zřejmě nejaká závada v řídící jednotce, ale kopil jsem jinou, a tu neumí nikdo rozchodit v tomto voze. 220 CDi
Pod volantem mám mikrotlačítko + relé, které spíná starter.
Starter netočí ? ... podržím klíč v poloze Start, a stisnu tlačítko. Stisk prsk a jedu.
Stává se to úplně v nepodobnejch teplotách i počasí.
Než jsem tohle za 13,- Kč namontoval, stálo mě to tak asi 10.000,- ..... a výsledek NULA:
@}->--

Autor tématu
bozak
hvězdička
Příspěvky: 10
Registrován: úte 17.01.2017, 7:27
Auto: MB w201 (190D), MB w202 2.5TD
Bydliště: Kolín
Věk: 34

Re: Imobilizér a 1. klíč

Příspěvek od bozak »

Super, díky moc za informace a zkušenosti,

včera jsem zrovna četl, že to tímto způsobem někdo řešil také.

Autor tématu
bozak
hvězdička
Příspěvky: 10
Registrován: úte 17.01.2017, 7:27
Auto: MB w201 (190D), MB w202 2.5TD
Bydliště: Kolín
Věk: 34

Re: Imobilizér a 1. klíč

Příspěvek od bozak »

Zdravím pánové,

startování se stále zhoršovalo až jsem nakonec nenastartoval vůbec. Tak jsem vyndal startér a když jsem ho rozebral, tak byl celej vnitřek od oleje, vyčistil jsem ho a vrátil jsem ho zpátky a zatím funguje. Uvidím jak dlouho, u kauflandu jsem zatím nezastavil :D.
Odpovědět