Vibracie z prednej napravy


supervin
hvězdička
Příspěvky: 91
Registrován: úte 24.08.2010, 9:03
Auto: 600SEC

Re: Vibracie z prednej napravy

Příspěvek od supervin »

Zdravím, nechci mudrovat, hoši, ale i kdyby jste měli křivé kotouče, za jízdy bez brždění a v při dobrých brzdách( nezatvrdlých ) by nebylo nic poznat, kotouč si akorát rozhodí čelisti dál od sebe a je to, to při brždění je to jiná. Takže pokud se projevují vibrace i za normální jízdy, je chyba jinde. Kromě toho pouhé vyvážení na mašině ještě neznamená že jsou kola v pořádku, vyváží se dynamicky, ale házivost zůstane, kolikrát i velká. Takže pěkně zvednout na hever, dát něco na přiměření a zkontrolovat, jestli nekopou, nebo zkusit jiné. U mamuta vzhledem ¨k velkým kolům a lehkému zavěšení, převodce řízení je použit tlumič řízení, ten je prakticky vždy ve středové poloze vychozen a netlumí. No a ramena a jejich silentbloky taky bývají na první pohled dobré, jenže uvntř jsou v pi.. a váha je rozhodí. Sup

tengi
hvězdička
Příspěvky: 79
Registrován: ned 06.03.2011, 19:54
Auto: S124 300D+W115 220D+TDI ,ale určitě ne Škoda
Bydliště: Čestice

Re: Vibracie z prednej napravy

Příspěvek od tengi »

Souhlas,kola umí kopat radiálně,ale když je měnil a bylo to podobné?Když je ale trochu křivě kotouč a kolo je na něm našroubované,tak se ta házivost na tom průměru kola násobí.Jasně,že si kotouč destičky rozhodí,...ale pak by byl trochu větší krok na brzdě.Tlumič řízení tam není od toho,aby tlumil toto.Kdyby nikde nic neházelo....Jedině zkusit přezout u někoho jiného.Teď jsem přezouval jinde a kolo,co bylo předtím dobré mi známý hodil na zadek s tím,že je nakoplé.A já furt proč při každé výměně letní-zimní se to chovalo jinak.Protože jsem ty kola točil.Přední na zadek a obráceně.Ale vyvažovačka byla spokojená. :-/

Autor tématu
bernard
hvězdička
Příspěvky: 104
Registrován: stř 10.08.2011, 20:52
Auto: CL 420 C140 LPG

Re: Vibracie z prednej napravy

Příspěvek od bernard »

Bol som v nemeckom MB a vysledok je nasledovny:

Nove spodne ramena na prednej naprave. Pocas jazdy je auto kludne. Pri brzdeni, velke trasenie zostalo bezo zmeny.

Vravia mi, ze dovodom su 17" segin disky z rady w220, ktore jazdim v zime a neoriginalne sroby na diskoch. Ked som jazdil cez leto 18" original w140 cl disky, tak trasenie bolo priblizne rovnake.

Zda sa mi to trosku divny dovod. Koleso drzi pevne a auto sa zacne chviet uz pri lahkom dotyku brzdoveho pedalu. Toto je pre mna nekonecna saga.

Bernard

Autor tématu
bernard
hvězdička
Příspěvky: 104
Registrován: stř 10.08.2011, 20:52
Auto: CL 420 C140 LPG

Re: Vibracie z prednej napravy

Příspěvek od bernard »

Spodne ramena a capy vymenene, problem zostava. Mozno skusim znova kotuce vymenit a miesto zimmermannov dam originaly.

Bernard

Autor tématu
bernard
hvězdička
Příspěvky: 104
Registrován: stř 10.08.2011, 20:52
Auto: CL 420 C140 LPG

Re: Vibracie z prednej napravy

Příspěvek od bernard »

Kolko je cenovy odhad vymeny hornych ramien? Zhruba to rovnako ako aj spodne?

Dik. Bernard

Ráďa
hvězdička
Příspěvky: 141
Registrován: pon 28.07.2008, 14:08
Auto: LC100 4.2TD w140 500sel
Bydliště: Ostrava
Věk: 41

Re: Vibracie z prednej napravy

Příspěvek od Ráďa »

bernard Spodní čepy zázrak neudělají njn. Byť na w212 to po 200tkm v AutoBildu doporučují. A na V12uberalles (nebo kde to bylo) se pro w140 o spodních čepech taky píše. Je pravda, že na třasadlech se zdají dobré vždy i ty staré. Aby to nebylo jak na w201-124, dobré, dobré a cvak kolo urvané. Tak poškodit to nepoškodí. U té nápravy asi není jedna věc která to dělá, vůle se sčítají.

Horní hliníkové ramena umí hezky Zadek524 - mohu jen doporučit. Do 2x4000,- se za kvalitní značku vlezeš. Charakter řízení se dost změní, od takového plavného odtažitého rozplizlého něco jak w126 se to po výměně chová jak novější BMW, takové agilnější přesnější jistějšíí. Na vibrace to má daleko větší vliv než spodní čepy, ale všemocné to není.


PS: foto - konečně pořádný podvozek :D
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Kanal-K1
hvězdička
Příspěvky: 157
Registrován: pon 03.10.2011, 22:40
Auto: W140 S320 L, ex W124 230E, Golf VI Variant 1,6 TDI
Bydliště: České Budějovice
Věk: 43

Re: Vibracie z prednej napravy

Příspěvek od Kanal-K1 »

TADY JE HISTORIE, SMAZANÁ Z MBCC. PRO TY, KDO NESLEDOVALI VÝVOJ - NENY NEJPRVE SMÁZL TÉMA, V NĚMŽ JEHO ZÁKAZNÍK ROZPOROVAL JEHO PŘÍSTUP POTÉ, CO MU DODAL VADNÝ AUTOMAT. PŮVODNĚ JSEM HO HÁJIL, ALE VE SVĚTLE NÁSLEDNÉHO DĚNÍ TO VYPADÁ CELÉ JINAK. DNES DOSTAL BANÁN ENOUGHER, A SICE PRO SPORY KOLEM INZERCE. NA JEHO VĚCNÉ DOTAZY NENY OPĚT SMÁZL CELÉ TÉMA, NÁSLEDNĚ I DALŠÍ DVĚ KTERÁ ZALOŽILI JINÍ, A PAK ZAČAL TŘETÍ PROMAZÁVAT SELEKTIVNĚ.

radek
hvězdička

Registrován: 09 kvě 2012 21:00
Příspěvky: 1

Re: Nejsme charita - obchodníci a kšeftaři, apod na MBCC
Dobry den

Presne Vam povim o co jde...

By jsem osloven panem Ondrejem Nenadalem pres SZ , ze jsem povinnen mu zaplatit nejaky obnos za inzerci...
Odepsal jsem mu aby mi sdelil kolik chce penez, a jasne podminky za co mam platit. A samozrejmne o vystaveni faktury vc DPH.

Na to konto mi pan Nenadal odepsal jestli by nestacilo cislo uctu a castka??? Co jste kdo asi cekal ze mu odpovim???? Odpovedel jsem mu ze jsme v roce 2012 a ze na SBAZARU, kde moje firma komercne inzeruje platim 2000-3000 rocne podle miry inzerce. Moje stranky ziskavaji silny zpetny odkaz a moje inzerce ma navstevnost kolem 100 lidi denne... a prodava se tam.....

Jenze jakmile slysi pan Nenadal slovo faktura, tak je to asi jako kdyby slysel rakovina.
Nekolikrat jsem na nej nalehal aby srovnal inzerci a dal jasne podminky inzerce...
nekolikrat jsem pana Nenadala vyzval aby, paklize chce penize za inzerci , jasne dolozil , ktera firma je provozovatel inzerce na MBCC a hlavne jake jsou podminky pro komercni inzerci a to hlavne z toho duvodu jestli mi ty podminky vubec vyhovuji....

Kazdy muze projit celou inzerci a podivat se co a v jake frekvenci tady inzeruju


Dneska jsem dostal BAN.... samozrejmne si z toho nic nedelam je mi to uplne jedno nicim zasadnim neprispivam...

Napisu jen jedine

DODNES MI PAN NENADAL NESDELIL KOLIK CHCE PLATIT
DODNES MI PAN NENADAL NESDELIL ZA CO CHCE PLATIT
DODNES MI PAN NENADAL NESDELIL ICO PROVOZOVATELE KOMETCNI INZERCE NA MBCC
DODNES MI PAN NENADAL NESDELIL PODMINKY PRO INZERCI

PAN NENADAL CHCE PENIZE JEN ZA TO PROTOZE VI ZE JSEM MAJITELEM FIRMY KTERA PROVOZUJE OBCHOD S NAHRADNIMI DILY NA MERCEDES BENZ


Proto Vam pane DUCHOVNI OTCE doporucuji precist si tento odkaz
http://www.bazos.cz/podminky.php" onclick="window.open(this.href);return false;
a tento
bmwklub.cz/modules.php?name=Foru ... forum&f=59

a hlavne tento
aktualne.centrum.cz/finance/podn ... ?id=660728

A ban uz jsem nekolik let mel a prezil jsem to, takze preziju i tento, spis mne sere ze tady mam par internetovych pratel


Proto ted verejne pozaduji aby v souvislosti s BANEM podle zakona na ochranu osobnich informaci... byly vymazany z fora veskere moje prispevky, paklize tak nebude ucineno obratim se se stiznosti na Úřad pro ochranu osobnich informaci


S pozdravem

Radek Rudolf
ENOUGHER

Mam ulozene sms protoze píšu z Nokia OVV
Moje prvni 30-4-2012
Vážený pane Nenadále. Chápu Vaše rozčarování nad tím , že Vám odmítám platit nevím za co na Vašem internetovém foru. Vlastne ani jste mi nedokazal sdelit kolik by jste si opovazil rict, dokonce jste mi nedokazal zaslat ani fakturu. Nejdřív sám dodržte Obchodní zakonnik, veřejně vystavte pravidla pro inzerci nejen nekomerční ale i komerční, vystavte take ICO a DIC tak jak to zakon vyžaduje. A pak se můžeme bavit o tom jestli moji existenci na Vašem foru zpoplatnite a jak??? Začněte jednat jako obchodník a ne jako malý kluk....
Nejsem 15 lety pubescent abych dělal naschvaly a Vy předpokládám také ne.
tudíž Váš zásah do mého profilu na MBCC můžeme považovat jako chvilkovou anamnezu. Ze o nicem nevite mi rikat nemusite, internet ma mnoho pametovych pák abychom oba věděli kdo jak a proč...Jestli mne hodláte vyhostit z fora populárním bananem tak dneska uz si z toho nic nedelam. Mejte hezky den Radek Rudolf aka Enougher

Odpoved
Me je uz vsechno jedno , klidne dam BAN uplne vsem kseftakum

ENOUGHER
FAKTURA BUDE??

Odpoved...
Posilal jsem castku a cislo uctu- coz je lez nic mi neposlal

ENOUGHER
A ZA CO MAM PLATIT??

Odpoved neprisla

ENOUGHER
POzaduji odpoved... ZA CO MAM PLATIT?????

Odpoved...neprisla

DNES MOJE SMS
Kdyby jsi nebyl linej a nenazranej mohlo ti MBCC vynaset ze by jsi doma lezel a hral by jsi si na duchovniho otce. Obcanske sdruzeni BMWklub ma prinos ze stranek 500 000kc rocne. Ted kdyz jsi do toho za posledni 2 roky nedal ani korunu se MBCC staly absolutne bezcennym diskuznim forem...Zpetny odkaz z MBCC nema zadnou hodnotu stejne jako ty stranky... Zajimave je ze ti to tady v tom tvym ubrecenym topicu o placeni lidi i sami pisou... NIkde neni pravidlo o komercni inzerci..... Nikde neni kdo to provozuje ... protoze jsi vyklepanej z financniho uradu a nechces davat faktury jako kazdej normalni podnikatel... U mne jsi linej vyzirka co chce jen profitovat ze schopnosti jinejch... Je ti 32 a jediny na co se zmuzes je vyžírat ..... Ja s tvyma moznostma, ktery uz davno skoncili ,a tvym tatinkem za zadkem uz bych dneska davno prodaval novy Mercedesy...Jedinej XXX /Umyslne mazu jmeno/ je ti vdecnej za svuj byznys... ale ja ne... protoze v dobe kdy jsem stavel firmu jsem mel na MBCC BAN....Ted se sam sebe ptam…proc te resim

ODPOVED Klidne ti MBCC prodam stejne to chci prodat
Autor Zpráva






feketos
kometa


Registrován: 04 srp 2008 06:27
Příspěvky: 1809
Bydliště: Český Krumlov a okolí
Auto: W123 280CE,W115 240D 3.0,W115 200D,W124 250D,Smart

Pravidla inzerce
...no vida, už je topic fuč...bez reakce, vysvětlení....za mě souhlas s Kanalem...vrhá to jasný signál i na tu kauzu s převodovkou...palec dolu...
...jinak já osobně bych za členství v klubu s takovýmto přístupem rozhodně stováčka nedal.....a rozhodně mi nejde o tu částku.... členem MBK ČR jsem cca 10 let a rád každoročně příspěvek zaplatím...

_________________
W123 280CE, W115 240D 3.0, W115 200D, W124 250D, Smart CDI... a další a další......

10 kvě 2012 07:30


FiRan
hvězdička

Registrován: 01 srp 2008 15:09
Příspěvky: 322
Auto: shanim w201

Re: Pravidla inzerce
Tak to bylo rychle... Divne se toto forum zvrtava.

_________________
Co shoří, neshnije..

10 kvě 2012 07:34


Kanal-K1

vycházející hvězda


Registrován: 03 říj 2011 21:40
Příspěvky: 791
Bydliště: České Budějovice
Auto: W140 S320 L, ex W124 230E, Golf VI Variant 1,6 TDI

Re: Pravidla inzerce
Topic je pryč, a já musím jen podotknout, že admin je ZBABĚLÝ SRÁČ. Na svém fóru toleruji i velmi ostrou kritiku vůči mě coby adminovi, protože se z ní leckdy mohu poučit, a protože každé fórum nestojí na adminovi, nýbrž na dobré partě uživatelů.

Víc k tomu nemá cenu dodávat.


10 kvě 2012 07:36
Naposledy upravil(a) Kanal-K1 dne čtv 10.05.2012, 21:50, celkem upraveno 1 x.

Ráďa
hvězdička
Příspěvky: 141
Registrován: pon 28.07.2008, 14:08
Auto: LC100 4.2TD w140 500sel
Bydliště: Ostrava
Věk: 41

Re: Vibracie z prednej napravy

Příspěvek od Ráďa »

Kanal-K1 mi všichni taky začli radit gumama, pořadí: převážení, prohození celých kol přední za zadní, nové gumy. Výsledek ve finále, nula nula nic. Výměna kotoučů, trochu pomohlo ale kořenová příčina ani řeči. Horní ramena největší efekt. Spodní čepy nic moc. Resumé, ze 3/4 lepší, ale ne 100%. U mě při 85-90km/h. ...STK a MB servis je ztráta času, v prvním nic nenajdou, v druhém ti max kysele nabídnou koupi nového vozu

Autor tématu
bernard
hvězdička
Příspěvky: 104
Registrován: stř 10.08.2011, 20:52
Auto: CL 420 C140 LPG

Re: Vibracie z prednej napravy

Příspěvek od bernard »

Takze cez vikend som nahodil nove horne ramena.

Auto bolo pocas jazdy kludne, pri brzdeni silne vibracie do celej karoserie, ale s volantom mi netrhalo (zmena oproti starym ramenam). Po 600 km dialnicnej jazdy bolo citit slabe vibracie aj pri jazde, nielen pri brzdeni. Takisto, co je nove je to, ze do 100-120 su vibracie slabo badatelne pocas jazdy, pri 200 uz su celkom neprijemne.

Grrrr :(

Mozno ma zmysel to tu na jednom mieste aj trochu zosumarizovat:
- prvy krat sa vibracie objavili ked som prehodil pred rokom zimne za letne gumy (200 tkm na tacho)
- menil som loziska a komplet brzdy (205 tkm na tacho)
- spodne ramena (260 tkm)
- horne ramena (263 tkm)

Co dalej? Mozem nejak vylucit, ze by to robila zadna naprava? Mam pozriet na brzdy, alebo tyc riadenia?

Bernard

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibracie z prednej napravy

Příspěvek od Přemek Doležal »

Asi vyměň auto, jinak se toho nezbavíš.
To už je jak Octávka.
Při brzdění : tak Z brzdy, jak vypadaj, co ? Fuj, vorezlý kotouče.

ekvb
vycházející hvězda
Příspěvky: 912
Registrován: pát 09.10.2009, 10:50
Auto: E220 CDI W211, ex C220D W202, ex C220TD W202
Bydliště: Pezinok
Věk: 49

Re: Vibracie z prednej napravy

Příspěvek od ekvb »

Zadné brzdy dokážu pekne vibrovať, na tie by som jednoznačne pozrel ;)

zadek524
král hvězd
Příspěvky: 4495
Registrován: čtv 31.07.2008, 13:59
Auto: 124 - to je krásný číslo co mám rád
Bydliště: Nehvizdy, Praha - východ
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibracie z prednej napravy

Příspěvek od zadek524 »

Všechno možný vyměněný, možná špatně čtu, ale nikde nevidím, že bys napsal, že jsi zkusil úplně jiný kola..?
A jsou ty spodní ramena fakt nový?? Sice mi nový rameno přijde jako nesmysl, stačí přeci dát nový uložení na starý a nový máš za zlomek ceny z toho svýho...;)

ekvb
vycházející hvězda
Příspěvky: 912
Registrován: pát 09.10.2009, 10:50
Auto: E220 CDI W211, ex C220D W202, ex C220TD W202
Bydliště: Pezinok
Věk: 49

Re: Vibracie z prednej napravy

Příspěvek od ekvb »

že vymenil kolesá je napísané hneď v prvom príspevku ;)

"Co pomohlo najviac, bola vymena za druhe kolesa (245mm 18" --> 235mm 17"). Musim povedat, ze po tomto zasahu uz vibracie su takmer nebadatelne pri priamej jazde. Avsak stale sa vracaju pomerne silne pri brzdeni."

zadek524
král hvězd
Příspěvky: 4495
Registrován: čtv 31.07.2008, 13:59
Auto: 124 - to je krásný číslo co mám rád
Bydliště: Nehvizdy, Praha - východ
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: Vibracie z prednej napravy

Příspěvek od zadek524 »

Aha, já četl pořádně až další příspěvky, kde se o kolech mluvilo znovu...;)
No, tka já bych osobně zkusil kola číslo tři, pro jistotu. A raději nějaký co nejvíc normální. Jako, že nějaký zaručeně neházivý a optimálně šestnáctky. Nebude to nic stát, nebo maximálně flašku někomu za zapůjčení a za ochotu...

Ráďa
hvězdička
Příspěvky: 141
Registrován: pon 28.07.2008, 14:08
Auto: LC100 4.2TD w140 500sel
Bydliště: Ostrava
Věk: 41

Re: Vibracie z prednej napravy

Příspěvek od Ráďa »

Zadek524: ty Dane, žeby měli všecky mamuty blbé kola na předku se mi nezdá :-$ ...pominu že všecko souvisí se vším, ale nemůžou to dělat spíš spodní čepy? + táhla řízení (poté co se udělalo: horní ramena, kotouče, nové gumy, následně celé kola prohozené zezadu)
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Odpovědět