Prerezana trubka chladenia oleja na automate 722.3

Odpovědět

Autor tématu
anticore
hvězdička
Příspěvky: 148
Registrován: sob 11.08.2012, 13:24
Auto: c140 600 SEC
Kontaktovat uživatele:

Prerezana trubka chladenia oleja na automate 722.3

Příspěvek od anticore »

Zdravim,
asi budem za debila ale vzhladom na to ze som sa ponahlal (nevsimol som si zdanlivo jasnu vec aj ked sam i vsetky sroby zdali byt rovnake - za dalsie neveim ci to tak uz aj predtym nebolo len to lepsie tesnilo) sa mi podarilo prerezat ked som dotahoval sroby na olejovej vani trubku oleja (netusim jak je mozne ze ten sk***** srob tam bol tak dlhy a ta sk***** trubka bola tak blizko (na spolujazdcovej strane). Ano mozno som to poriadne pototo ja ale stalo sa a hotovo a musim neako to potrubie opravit lebo sa nedostanem z dielne tecie to ako svina. Prihadzujem foto:

http://anticore.rajce.idnes.cz/trubka_722.362" onclick="window.open(this.href);return false;

Prosim neake napady, co najjednoduchsej a co najlacnejsej napravy, budem velmi vdacny.

Autor tématu
anticore
hvězdička
Příspěvky: 148
Registrován: sob 11.08.2012, 13:24
Auto: c140 600 SEC
Kontaktovat uživatele:

Re: Prerezana trubka chladenia oleja na automate 722.3

Příspěvek od anticore »

No nezdalo sa mi ze by som to utahoval neako nad ramec, kazdopadne zacinam mat pocit, ze to tak bolo aj pred tym len to netieklo.

Z akeho materialu je ta trubka, keby som volal niekoho, kto to ma zvarit? Ako komplikovane sa to meni na 600, ked som to vcera pozeral som nevidel konca tej trubky, lebo bol niekde hlboko smerom do motoroveho priestoru. Za dalsie mi napadlo este to ze z nej vyrezem poskodeny kus a nasadim tam hadicu a utiahnem ju na stranach, ale to neviem aku a ci by to malo vobec zivotnost. Alebo potom niekde v zeleziarstve najdem neake tesnenie, ktore sa da utahovat a je urcene na utesnenie deravych trubiek, lenze to neveim ci tam vpracem, no skratka totalne pri****** miesto, clovek si opravi prevodovku nato, aby zistil ze sa mu stane taka zvratenost :D.

Autor tématu
anticore
hvězdička
Příspěvky: 148
Registrován: sob 11.08.2012, 13:24
Auto: c140 600 SEC
Kontaktovat uživatele:

Re: Prerezana trubka chladenia oleja na automate 722.3

Příspěvek od anticore »

to mi je jasne, ze ked to vytecie automat ide papa, ale zrejme budem musiet urobit provizorne riesenie pokial nezozeniem trubku. Dalsia vec mi napadla, ze tam dam gumu z trubky rozrezanu a 2-3 kovove sk pasky a utiahnem a nebude pritom z trubky nic vyrezavat a mozno to bude tesnit, samozrejme to budem sledovat aspon 2 hodiny ze ci to netecie...

Autor tématu
anticore
hvězdička
Příspěvky: 148
Registrován: sob 11.08.2012, 13:24
Auto: c140 600 SEC
Kontaktovat uživatele:

Re: Prerezana trubka chladenia oleja na automate 722.3

Příspěvek od anticore »

No budem sa snazit trubku zohnat, lenze musim to neako dostat z tej dielne lebo to je u kamarata a ma toho tam uz vela a nechcem mu tam zavadzat na dlho. Za dalsie ma trosku vystrasilo aka vlastne je ta trubka dlha, pretoze som vobec nevidel kam to az vedie a ako by som to odtial dostal, resp. vpratal tam novu, ale to uz som bol z nervami inde ako som chcel byt, lebo som sa tam s tym zapodieval z polorozohriatym autom v 35 stupnoch a potom ked som zbadal ten srob tak uz to bola demotivacia ]:->

Autor tématu
anticore
hvězdička
Příspěvky: 148
Registrován: sob 11.08.2012, 13:24
Auto: c140 600 SEC
Kontaktovat uživatele:

Re: Prerezana trubka chladenia oleja na automate 722.3

Příspěvek od anticore »

Mam celu druhu prevodovku z ktorej som prehadzoval vetilovy mozocek, a tesnenie je rok stare a v celkom slusnej kondicii, ale kto vie co s nim narobil posledny incident...

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Prerezana trubka chladenia oleja na automate 722.3

Příspěvek od Přemek Doležal »

Vidím důvod otvoru v trubce :
Páníček dotáhnul šroub natolik silně = má sílu,
až špička šroubu vytvořila v trubce otvor !
@= :-!
Tady trubka nemůže proreznout, neb je zde stále mastno.
To u chladiče : jakoprt.

Paul
hvězdička
Příspěvky: 55
Registrován: pát 08.08.2008, 17:33
Auto: W116 280SEL, W211 E320
Bydliště: Dobříš

Re: Prerezana trubka chladenia oleja na automate 722.3

Příspěvek od Paul »

Naprosto správná připomínka od Čendy. Utahovací moment je velice důležitý, jinak kolem vany teče. Já sám jsem si pořídil na utahování speciální momentový klíč do 22 Nm. Ještě bych řekl, že šroub, kterým jsi zničil nalévací trubku je asi příliš dlouhý a nepatří tam. Někdo před tím ho tam asi dal z nouze.

Autor tématu
anticore
hvězdička
Příspěvky: 148
Registrován: sob 11.08.2012, 13:24
Auto: c140 600 SEC
Kontaktovat uživatele:

Re: Prerezana trubka chladenia oleja na automate 722.3

Příspěvek od anticore »

tak ja som tam bol osobne a videl som to zblizka a srob bol ovela viac ako centimeter skor tak 2cm mozno 2,5 cm nad a keby sme sa chceli nad tym zamysliet tak, ze je to preborene, tak dajme tomu je to minus 0,7 cm a stale to mam +- skoro v 1/3 tej trbuky zavrtane... ale to su len moje dojmy z toho mozno si to zle pamatam...

Autor tématu
anticore
hvězdička
Příspěvky: 148
Registrován: sob 11.08.2012, 13:24
Auto: c140 600 SEC
Kontaktovat uživatele:

Re: Prerezana trubka chladenia oleja na automate 722.3

Příspěvek od anticore »

ten srob mal okolo 5+ cm (od oka kludne aj 6cm) ak si spravne nan spominam

Autor tématu
anticore
hvězdička
Příspěvky: 148
Registrován: sob 11.08.2012, 13:24
Auto: c140 600 SEC
Kontaktovat uživatele:

Re: Prerezana trubka chladenia oleja na automate 722.3

Příspěvek od anticore »

len pre porovnanie ten velky srob co drzi celu tu trubku na boku je 19ka ak si dobre spominam...

Autor tématu
anticore
hvězdička
Příspěvky: 148
Registrován: sob 11.08.2012, 13:24
Auto: c140 600 SEC
Kontaktovat uživatele:

Re: Prerezana trubka chladenia oleja na automate 722.3

Příspěvek od anticore »

Ano ja som ju prerazil :x , a prevodovka uz je mnou opravena.
Odpovědět