Snížení hluku diferenciálu


Finky W124
hvězdička
Příspěvky: 76
Registrován: pát 01.08.2008, 17:25
Auto: MB a BMW
Bydliště: Praha a Střední Čechy
Věk: 41
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení hluku diferenciálu

Příspěvek od Finky W124 »

TO Andre:ty si delal generalku diferaku??Pochlub se,co si menil,co a jak stalo,FOTO!!!!Sup....jsem moc zvedavej.Jinak napis jak se ten pripravek jmenuje a kolik kostoval???To jsou uzitecny informace...........diky =-o

luky-hroch
hvězdička
Příspěvky: 6
Registrován: stř 27.02.2019, 15:28

Re: Snížení hluku diferenciálu

Příspěvek od luky-hroch »

Čau, trochu mimo mísu ale potřebuji poradit ohledně odhlučnění kufru. Mám starší mercedes a už mě ten hluk nebaví. Díval jsem se tady - https://www.2din.cz/odhlucneni-podlaha-a-kufr/ale nevím co z toho vybrat. Dopředu díký!

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1503
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Snížení hluku diferenciálu

Příspěvek od Volhovič »

Na vodorovné části které se pak překryjou kobercem bych dal tlustou ipu - nesmí před jejím položením být ani puchýřek na plechu bo to pak pod ní prohnije skrz jinak. Ipu nahřívat let lampou a přitlačovat postupně na povrch a až vystydne, musí perfektně držet i kdyby to bylo vzhůru nohama. Starý auta mívají takový nějaký asfalt běžně. Jen je to celkem hořlavé no :-( ale zase se to nenacucá vodou jako všechny ty debilní tlaniny a netkané textilie a není to drahý. Na bazošu stojí balík 300 ale bacha ať to není jen slabá lepenka bez pořádné vrstvy asfaltu. Musí to něco vážit aby to dobře tlumilo rezonanci větších plechových ploch.

Humungus
hvězda
Příspěvky: 1067
Registrován: pát 28.10.2011, 21:22
Auto: MB
Bydliště: Kolin

Re: Snížení hluku diferenciálu

Příspěvek od Humungus »

Volhovič píše: pon 08.06.2020, 11:41 Na vodorovné části které se pak překryjou kobercem bych dal tlustou ipu - nesmí před jejím položením být ani puchýřek na plechu bo to pak pod ní prohnije skrz jinak. Ipu nahřívat let lampou a přitlačovat postupně na povrch a až vystydne, musí perfektně držet i kdyby to bylo vzhůru nohama. Starý auta mívají takový nějaký asfalt běžně. Jen je to celkem hořlavé no :-( ale zase se to nenacucá vodou jako všechny ty debilní tlaniny a netkané textilie a není to drahý. Na bazošu stojí balík 300 ale bacha ať to není jen slabá lepenka bez pořádné vrstvy asfaltu. Musí to něco vážit aby to dobře tlumilo rezonanci větších plechových ploch.
Smradlavou ipu do auta, to je rada panecku 🤣

Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1503
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Snížení hluku diferenciálu

Příspěvek od Volhovič »

Některý auta měly asfaltový tlumící pláty na podlahách. A mě teda na ipě nic nesmrdí.. a co jsi poradil ty chytřejšího? Takový přiblblý příspěvky mám nejradši. Jen rejpání k hovnu a rada žádná ! Jsi borec ! Uži si to :-D

h@vran
hvězdička
Příspěvky: 446
Registrován: úte 02.02.2016, 9:01
Auto: W203 longbi 200cdi
Bydliště: Prešov

Re: Snížení hluku diferenciálu

Příspěvek od h@vran »

A co toto?
https://www.hornbach.sk/shop/Bitumenovy ... tikel.html
Kamarat si to daval do sprintera bus ked vozil opatrovaletky a velmi si to pochvaloval
Do 190 sme to tiez lepili na podbehy a nad dif
Aj na kapotu ale tam uz tu vahu bolo citit a a trebalo pomost vzperam pri otvarani

Humungus
hvězda
Příspěvky: 1067
Registrován: pát 28.10.2011, 21:22
Auto: MB
Bydliště: Kolin

Re: Snížení hluku diferenciálu

Příspěvek od Humungus »

Volhovič píše: úte 09.06.2020, 14:59 Některý auta měly asfaltový tlumící pláty na podlahách. A mě teda na ipě nic nesmrdí.. a co jsi poradil ty chytřejšího? Takový přiblblý příspěvky mám nejradši. Jen rejpání k hovnu a rada žádná ! Jsi borec ! Uži si to :-D
Jeste si tu ipu prilep eprozinem 😂 kutil Tim hadr.
Ipa patri na kulnu a ne do Mercedesu. Navic smrdi, zvlast za tepla a to co bylo v autech nebyla ipa. Dneska se vyrabej tlumici vyplne primo na to urceny, staci zagooglit, pripadne na hifi foru na to tema jiste neco bude.

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6238
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Snížení hluku diferenciálu

Příspěvek od Merc124 »

luky-hroch píše: pon 08.06.2020, 8:40 Čau, trochu mimo mísu ale potřebuji poradit ohledně odhlučnění kufru. Mám starší mercedes a už mě ten hluk nebaví. Díval jsem se tady - https://www.2din.cz/odhlucneni-podlaha-a-kufr/ale nevím co z toho vybrat. Dopředu díký!
nebylo by lepší vyměnit diferák nebo udělat ty ložiska na hrušce ? [:-}

Frankmaniator
hvězdička
Příspěvky: 335
Registrován: pát 01.06.2012, 19:13
Auto: w115 300D US spec a jiné.

Re: Snížení hluku diferenciálu

Příspěvek od Frankmaniator »

luky-hroch píše: pon 08.06.2020, 8:40 Čau, trochu mimo mísu ale potřebuji poradit ohledně odhlučnění kufru. Mám starší mercedes a už mě ten hluk nebaví. Díval jsem se tady - https://www.2din.cz/odhlucneni-podlaha-a-kufr/ale nevím co z toho vybrat. Dopředu díký!
DOPORUČUJI! nejlépe sundat interiér a tapecy a dát do celýho auta. Rozdíl je jasně slyšet!
upozorňuji, nevynechat ani píď, pak to funguje nejlíp.
https://www.ahifi.cz/3vrstvy-tlumici-ma ... multi.html

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení hluku diferenciálu

Příspěvek od Přemek Doležal »

Mohu potvrdit, jízda ve Frantovym odhlučněnym USA 300D Žraloku je vskutku tichá. *thumbs up*

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení hluku diferenciálu

Příspěvek od Přemek Doležal »

Jen mi stále není jasný, proč někdo řeší řvoucí diferák vylepováním IPY po celym autě.
Nebylo by opravdu účinější, rychlejší, méně pracné a levnější vyměnit diferák za tichý ?
Možná mám jen mylnou stařeckou představu.... :vino:

Merc124
Administrátor
Příspěvky: 6238
Registrován: pon 28.07.2008, 14:42
Auto: W210 + 3 x W201 + B 200 CDI + Stardiag C3 + C5
Bydliště: Mělník
Věk: 61

Re: Snížení hluku diferenciálu

Příspěvek od Merc124 »

Přemek Doležal píše: stř 17.06.2020, 21:45 Jen mi stále není jasný, proč někdo řeší řvoucí diferák vylepováním IPY po celym autě.
Nebylo by opravdu účinější, rychlejší, méně pracné a levnější vyměnit diferák za tichý ?
Možná mám jen mylnou stařeckou představu.... :vino:
no, dědku je to taky jedna z cest, vedoucí k úspěchu ;) ale tichých diferáků je pramálo a těch s tím správným poměrem ještě méně ]:-> a bude hůř [:-}

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení hluku diferenciálu

Příspěvek od Přemek Doležal »

Tak seženeš ten hned vedle, no.

Frankmaniator
hvězdička
Příspěvky: 335
Registrován: pát 01.06.2012, 19:13
Auto: w115 300D US spec a jiné.

Re: Snížení hluku diferenciálu

Příspěvek od Frankmaniator »

Tak naštěstí mě dělal diferák tady Přemek, takže já rozhodně neodhlučňoval kuli diferáku. Jen tak pro to cestování je to prostě lepší.

F.

Ps: ta Ipa je koňskej nápad a zeovna na tomhle bych teda nešetřil a vzal to nejlepší.

Neny
Administrátor
Příspěvky: 1241
Registrován: ned 27.07.2008, 20:24
Auto: W460 300GD, W463 G500,560SEC,560SL,SL60AMG, W205
Bydliště: Nádražní ulice 3740, Mělník, tel.777 126 560
Věk: 44
Kontaktovat uživatele:

Re: Snížení hluku diferenciálu

Příspěvek od Neny »

Tak to mě zajímá, jak Ti to dopadlo André ? Mě na Géčku dělá diferák to samý, ale bohužel neznám nikoho kdo by mi udělal do něj nový ložiska, gufera a seřídil zubové vůle na barvu... Dal jsem olej Castrol 75W-140 a je to lepší.
Odpovědět