Skřípající brzdy CLK320 W209

Odpovědět

Autor tématu
Saluky
hvězdička
Příspěvky: 12
Registrován: ned 21.05.2017, 19:18
Auto: Mercedes-Benz CLK 320 W209
Bydliště: Beroun

Skřípající brzdy CLK320 W209

Příspěvek od Saluky »

Ahoj všem,
mám MB CLK320 W209 r.v. 2003 a posledních pár měsíců mě trápí problém s brzdami. Asi před dvěma měsíci jsem zaslechl od předních kol hlasité skřípání, zvláště v zátáčkách a při couvání. Při sešplápnutí brzdového pedálu to přestane. Šáhl jsem si tedy po jízdě na kotouče a neudržel jsem na nich ruku déle jak vteřinu. To samé platí i o zadních kotoučích. Kotouče jsou schopny takto se rozpálit i po čtyřech kilometrech běžné jízdy po městě. Po sundání předních kol a točení nábojem lze slyšet, že destička nepatrně drhne o kotouč.Při zařazení Déčka na automatu mi však nepřijde, že by brzdy přibržďovaly, jedná se skutečně o nepatrný kontakt. Zadní kotouče a destičky jsou rok a půl staré, přední půl roku. Brzdová kapalina je též měněná před půl rokem. Měl jsem to ve třech servisech kde to vždy rozebrali, vyčistili, v jednom přišli na zarezlé vodící čepy, ale problém stále přetrvává. Pouze při ranní cestě do práce (30km) jsou kotouče vždy vlažné jak by asi měly být a skřípání taky ustane, možná to má nějakou souvislost s teplotou ovzduší? Máte prosím někdo tušení čím by to mohlo být?

Díky Tomáš.
Naposledy upravil(a) Saluky dne pát 19.07.2019, 0:05, celkem upraveno 1 x.

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: Skřípající brzdy CLK320 W209

Příspěvek od popelnice »

Treba hadice

gombo
legenda hvězd
Příspěvky: 3128
Registrován: pon 23.07.2012, 21:00
Auto: Geländewagen,W212 200CDI
Bydliště: Bratislava
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: Skřípající brzdy CLK320 W209

Příspěvek od gombo »

Mne ked skripu brzdy,tak mi vzdy pomoze vazelina(presne na to urcena tepelne odolna),ale problem so skripanim som mal len,ked neboli medzi platnickami a valcekom tie pliesky.
Odpovědět