Turbo u e290td

Odpovědět

Autor tématu
dookess
hvězdička
Příspěvky: 5
Registrován: sob 10.11.2018, 13:35
Auto: E290td w210

Turbo u e290td

Příspěvek od dookess »

Zdravím po uspěšné vyměně altíku jsem se zamyslel a rozhodl zeptat zda li měl někdo podobný problém nebo o něm alespoň něco ví. De o to že nefunguje turbo během výměny altu jsem kontroloval vůli na turbu a zdá se že se pěkně otáčí a necvaká ale netahne a auto je tím pádem neustále v nouzovém režimu. Od předešlého majitele jsem se dozvěděl že je špatný podtlak na otevírání přepoštěáku a proto turbo netlakuje! I můj kamarád který sice automechanik není ale vyzná se tuto teorii přímá. Nejsem skeptický přece jen už tam je 22 let a to je mrak času takže se chci zeptat zda li by to mohlo být tím a popřípadě kde sehnat náhradní díly na opravu nebo jestly se dá tento kus opravit doma/u odborníka? děkuji každému kdo přidá svůj názor :) :)

zadek524
král hvězd
Příspěvky: 4495
Registrován: čtv 31.07.2008, 13:59
Auto: 124 - to je krásný číslo co mám rád
Bydliště: Nehvizdy, Praha - východ
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: Turbo u e290td

Příspěvek od zadek524 »

V turbu jako takovém obvykle problém není.
Většinou někde v podtlacích. Buď někde netěsnost systému, nebo elektromagnetickej ventil na trase podtlaku, kterej turbo ovládá. Stejně tak ventil EGR ventilu. Všechno je to provázaný dohromady.

cacek
hvězdička
Příspěvky: 16
Registrován: sob 02.07.2011, 22:10
Auto: mercedes

Re: Turbo u e290td

Příspěvek od cacek »

Moze mat riadiaci vstrek prerusenu cievku,co ma za nasledok ,ze ECU neda napatie na podtlakovy ventil na turbo.. mozne riesenie.... dat napatie napevno,ale najprv sprav diagnostiku
Odpovědět