300 td visko spojka spínání

Odpovědět

Autor tématu
krepsot
hvězdička
Příspěvky: 37
Registrován: pát 06.06.2014, 23:30

300 td visko spojka spínání

Příspěvek od krepsot »

Ahojte, koupil jsem auto s tím ze vrtule po otevření termostatu jela jak blázen..nuže koupil jsem novou visko spojku a situace je stejná.Ví někdo jestli je to u tohodle motoru normální, nebo mam štěstí na vadný kus? Teplota motoru je v normě, dělá to i když je vypnutá klima.. =-o

Autor tématu
krepsot
hvězdička
Příspěvky: 37
Registrován: pát 06.06.2014, 23:30

Re: 300 td visko spojka spínání

Příspěvek od krepsot »

Ještě dodám že po studeném startu je sepnutá a po chvilce se jenom volně unáší, takže takhle je o.k., ale jak otevře termostat tak hned jede naplno,což znamená pořád..teplota nevyleze víc jak na 80.To pak ta visko postrádá smysl ne? Je mne ale divný že ta původní fungovala stejně.. :-/ Jsem z toho vedle, tak prosím zdejší zkušenější o ujasnění situace :-$

zadek524
král hvězd
Příspěvky: 4495
Registrován: čtv 31.07.2008, 13:59
Auto: 124 - to je krásný číslo co mám rád
Bydliště: Nehvizdy, Praha - východ
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: 300 td visko spojka spínání

Příspěvek od zadek524 »

Správná funkce viskospojky je taková, že při studeném startu vrtule chvíli jede, podle výrobku pak unáší třeba 100 metrů jízdy, někdy 500 metrů jízdy, pak zaručeně musí dát pokoj. Sepnout se má až tehdy, když už je motor zhicovanej a je potřeba odvětrávat vodní chladič.
Pokud je to jakkoliv jinak, je to špatně.
Levný druhoškový viskospojky unášej často pořád, říkám jim "furtotočky" ;)
Jakou značku jsi zakoupil? Co mohu doporučit a co funguje jsou výrobky Sachs nebo Behr. Jiný, zejména levný výrobky často nefungujou dobře. A taky ty levný mají velice často takovou funkci, že se v točkách dovedou rozlítnout vejpůl a roztočená vrtule na kře z viskozky pak krásně umí rozsekat chladič!!! :D

Autor tématu
krepsot
hvězdička
Příspěvky: 37
Registrován: pát 06.06.2014, 23:30

Re: 300 td visko spojka spínání

Příspěvek od krepsot »

Díky za odpověd *thumbs up* Dával jsem tam Febi a bylo na ni napsané "borg warner shenglong" , takže asi typická furtotočka *jokingly* Zkusím se poptat ještě v :stern: co za to budou chtít, případně objednám ten sachs..

popelnice
kometa
Příspěvky: 2208
Registrován: čtv 26.12.2013, 13:32
Auto: Žigul
Bydliště: Hradec Králové 737 547 237

Re: 300 td visko spojka spínání

Příspěvek od popelnice »

Já mám teda zkusenost ze ted kdyz je celejch 20°C a jezdi se normalne a bez plata tak je tam ta vrtule k hovnu 😆

zadek524
král hvězd
Příspěvky: 4495
Registrován: čtv 31.07.2008, 13:59
Auto: 124 - to je krásný číslo co mám rád
Bydliště: Nehvizdy, Praha - východ
Věk: 49
Kontaktovat uživatele:

Re: 300 td visko spojka spínání

Příspěvek od zadek524 »

Originál viskozka bude stát asi pěknej nesmysl.. ;)
Odpovědět