Prasklé bnz čerpadlo-vodnatý benzin

Odpovědět

Autor tématu
Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Prasklé bnz čerpadlo-vodnatý benzin

Příspěvek od Volhovič »

S210 320E Zdravím páni kolegové - jen taková zajímavost- třeba to někomu pomůže se vyvarovat se problémům... kamarád si stěžoval na kapky v garáži vzadu pod autem... říkám tss každej olítanej zadek hnojí z diferáku :-) pohodaa ale pak jsem měnil prasklý držák stabiku a udělalo mi to a i na dílně loužičku a tak jsme koukli na čerpadýlko benzinu u nádrže... osušil jsem , on zapnul klíček, natočil a ejhle teklo pertlem mezi plastem a hliníkem. Bylo to origo čerpadlo, řádně upevněné, kryt přítomen, oxidace minimální. Objednáno nové Pierburg + origo držáky, kolínko a nové víčko nádrže (byla tam uniatrapa) při odpojení kolínka na mě netekl ale benzin :-O místo nej vodnatá tekutina bez barvy a bez zápachu :-O vypustil jsem asi 10-15l z poloplné nádrže! Až pak mělo palivo barvu a zápach. Kamarád tankuje N95... domnívám se, že biosložka navstřebávala tolik vzdušné vlhkosti, že klesla na dno ... možná přítomnost obsahu vody pomohla pumpě v nedávných nočních mrazících prasknout. Tedy benziňáci - víte, co máte za ANO pomstu na dně v nádržích? Setkal se s tím už někdo? Podotýkám, že auto najede za rok asi 5000km a pořád je natankované od půlky nahoru.

musketyr
vycházející hvězda
Příspěvky: 516
Registrován: pát 08.08.2008, 18:16

Re: Prasklé bnz čerpadlo-vodnatý benzin

Příspěvek od musketyr »

No a není problém v tom že navyjede nádrž do dna? Furt ředí starej benzín. Já bych to vyjížděl a do benzínu přidával velbofin či jinou přísadu vázající vodu.

Autor tématu
Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Prasklé bnz čerpadlo-vodnatý benzin

Příspěvek od Volhovič »

Přísadu , která váže vodu už přidává sudrug babizna. Ale jinak asi pravda :-) Nádrž podle mě nebyla pod půlkou tak 2 roky... Ale to má spousta z nás a proto jsem přízpěvek napsal aby benziňáci mohli včas zjistit, jestli taky nemají něco takového. Já třeba do Carevny dávám 100vku benál z tama kde ho tankuje víc lidí a tak mi žádný biolíh s navstřebávanou vodou v nádrži nesedá...doufám :-D

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklé bnz čerpadlo-vodnatý benzin

Příspěvek od Přemek Doležal »

Co se tam za 40let nashromáždí bych nesváděl na ONO, dnes si nikdo jakoukoliv odchylku od normy nedovolí,
a ONO to při jejich výtoči už vůbec nemá zapotřebí.

Autor tématu
Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Prasklé bnz čerpadlo-vodnatý benzin

Příspěvek od Volhovič »

Však na ONO tu nikdo neřekl křivého slova. Taky myslím, že nejsou špatný.

Přemek Doležal
král hvězd
Příspěvky: 21678
Registrován: pát 03.12.2010, 0:20
Auto: W 124, a jiná, a jiná...
Bydliště: Jihlava, Šafaříkova 28
Věk: 71
Kontaktovat uživatele:

Re: Prasklé bnz čerpadlo-vodnatý benzin

Příspěvek od Přemek Doležal »

Volhovič píše: pon 14.12.2020, 0:08 Však na ONO tu nikdo neřekl křivého slova. Taky myslím, že nejsou špatný.
Tedy benziňáci - víte, co máte za ANO
-------------------------
AHA, tak to jsem přehlíd, že se do benzínu zaméchala politika.... :'(

Autor tématu
Volhovič
hvězda
Příspěvky: 1495
Registrován: stř 14.03.2012, 21:53
Auto: W116, 2x W126, Волга 21, Audi 100
Bydliště: Bodenbach, Sudeten

Re: Prasklé bnz čerpadlo-vodnatý benzin

Příspěvek od Volhovič »

No bohužel už se do benzínu politika doslova míchá a přimíchává pár let :-(
Odpovědět