SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní

Zamčeno

kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní

Příspěvek od kesu »

Ahoj,
až to přivezu, založím novej topic, ať to nezasíráme Aloisovi..

Jinak auto je Evropská specifikace, byť mi na tom moc nezáleží. V béčkách jsem byl a tu 600 "AMG" viděl a není to ono. Nelícuje čumák, navíc jejich chování je hrozný. Krom toho ta koncovka vejfuku mě vysloveně dráždí.. Na cenu mi řekl, že to ještě zdraží. Navíc nechci to AMG, nevím jaký díly jsou jiný, ale mám z toho strach. Ta V12 už je tak strojovna. Krom toho jsem si prohlídl další dvě v Čechách a já na to jednání bazarů nemám. Dozvěděl jsem se, že červenej blatník nelícuje a má jinej odstín než kastle proto, že červená jinak vyšisovává atd. Nemám rád, když ze mě dělají blbce...

To pro který si pojedu je Německý. Dveře jdou zavřít úplně normálně (bez vynaložení větší síly) a navíc se při bouchnutí neozve zvuk jak když člověk nakopne popelnici plnou šrotu. Za jízdy v autě vůbec nic nevrže (proč to nejde u novýho koncernu..). Což se o těch Českejch říct nedá. Vlezl pod to kamarád co auta dělá a zespodu je to jak nový, žádný známky uníku oleje ani nic podobnýho. Akorát pravej blatník vypadá, že byl v minulosti stříkanej a chce to seřídit pravý okno (ne že by tam táhlo, ale wapka by se tomu asi nelíbila). A možná seřídit ty dveře, ale to jsou fakt milimetry (1-2). Prahy vypadaj super a co je vidět kastle tak taky. A po technický stránce je to bez jediný chyby.

Když čtu vaše názory, tak to řízení je prostě asi vlastnost. Snad si zvyknu. Já jsem zvyklej, že koleje na dálnici na volantu skoro necítím..

Co se motoru týká, s 320 jsem se svezl a na normální ježdění by mi to stačilo, jede to celkem slušně. Ale čas od času na to šlápnu a aby mě ujela oktávka s 1,8tsi jedoucí s rodinou na chalupu, to by mě fakt mrzelo. 500 jsem si abych řekl pravdu pořádně neprojel, nenarazil jsem v ČR na žádnou, jaká by stála za námahu "nastartovat". No a V12 mě vždycky lákalo, vím, že je to na to težký, ale o lítání na okreskách mi nejde. Má to super zvuk plus ten chod je pro mě neuvěřitelnej. Navíc mě láká ten hydraulickej podovzek (toho budu časem hodně litovat:-) ). Krom toho todle konkrétní auto předlo jak kočička, žádný nevyrovnanosti, super přechody na to stáří a fakt, že to auto jezdí 2tis ročně nechápu, že se to nijak nehádalo ani studený. Když nastartuju po tejdnu stání 3,0tdi 4roky starou a6 tak si vždycky myslím, že to musí chcípnout jaký to vydává zvuky.

Vím, že to není sportovní auto a nechci to po tom. Nemám s tím v plánu dělat blbosti, ale když na to šlápnu, chci aby to šlo za plynem. Krom toho, todle auto jsem sešlápl, když jsem najížděl na dálnici a za mnou jedoucí Pežo 407 mě chtěl skřípnout za kamion, podle mýho má otevřenou pusu ještě těď... Navíc to mám jen na pár km ročně, to auto vůbec nepotřebuju.

Jen tak mimochodem, 17 amg kola z masařky (zbývají mi) na to asi nepůjdou kvůli rozdílnýmu et co?

díky za rady pánové..
Martin

kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní

Příspěvek od kesu »

prixi, jenom taková drobnost, pokud s eodbřepamatuju, mělo to vedle světel knoflík na nastavení ads ale mělo to jen jednu červenou diodu, ne takový ty dvě s tím červeným čudlem na přezouvání. Nevíš, jak má tohle ty polohy vejšek?

savle
hvězdička
Příspěvky: 42
Registrován: sob 20.09.2008, 15:25
Auto: R129 SL320
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní

Příspěvek od savle »

kesu: drzim palce at to dopadne a privezes to. Nevim jake ET maji ty kola co mas. Ale 17ky patri na zehlu tusim 8,25 siroke s ET34. Jinak souhlas s tim, ze je to uplne zbytecne auto, ale pokud s tim pocitas uz kdyz to kupujes, rozhodne nebudes nakonec zklamanej. Hned jak bude tepleji, stahnes strechu a vyjedes, nebudes niceho litovat :)

kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní

Příspěvek od kesu »

snad to bude jezdit bez větších problémů no, těším se..

Pirx
hvězdička
Příspěvky: 383
Registrován: sob 09.11.2013, 21:49
Auto: R129 SL600 W140 S600

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní

Příspěvek od Pirx »

savle píše: Hned jak bude tepleji, stahnes strechu a vyjedes, nebudes niceho litovat :)
Vcera svitilo slunce, byl 1 nad nulou, sucho, zadna sul, tak jsem stahnul strechu a vyjel... protoze jsem uz od rijna jezdil jen z hardtopem, vcera jsem si to bez strechy uzil jak kdyby to bylo poprvy 007

Akorat mam ted asi zapal plic a zanet stredniho ucha a omrzliny na nose... 007 007 007

kesu: Ja mam bohuzel manual pouze od ADS2, tam jsou 4 ruzny vysky a 4 ruzny tvrdosti perovani, nejaky srozumitelny info k ADS1 nemuzu najit... :-/ Mrkni kdyztak sem http://bayhas.com/mercedes/cl215/conten ... chmain.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
tam jsou alespon zakladni rozdily vysvetleny... na tom tvym tlacitku u svetel je auticko se sipkou, nebo ten tlumic namalovanej?
Jinak taky samozrejme drzim palce, dej vedet jak dorazis.... nebudes litovat V12, nebo teda asi budes, ale ne hned... 009
Vsak to nebudes mit na veky, ja treba si myslim, mozna se pletu, ale treba za deset let porad pujde koupit slusny piano, ale V12 uz nebudou, a bylo by skoda to nezazit, dokud to jde....

kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní

Příspěvek od kesu »

Tak jsem to trochu procházel a řekl bych:
1) modely pro USA a Japonsko do faceliftu mají ADS 1 a pouze nastavení tuhosti tlumičů a knoflík vedle světel nemají. Možná se umí snížit nad 90km/h o 15mm

2) modely pro evropu do faceliftu maji ADS 1 s nastavitelnou tuhostí tlumičů (u řadící páky) a pak jednopolohový nastavení výšky u světel. Na tomhle videjku je to zřejmý, při nastavení na vyšší polohu to vyjede o 3cm nahoru, ale sníží se to až při zvýšení rychlosti. Tipnul bych si že při cca 60 na nulu a pak při 90 na mínus 15.
" onclick="window.open(this.href);return false;

3) všechny modely po faceliftu mají ads 2, který má nastavení tuhosti tlumičů a pak normal, level1 a level 2 nastavení výšky. Kde při normálu je nula do 90km/h a pak mínus 15 a v úrovni 1 a 2 je auto v ruzných rychlostech různě vysoký.

kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní

Příspěvek od kesu »

Jen tak mimochodem, mají sjet okénka cca o centimetr, když se vezme za kliku?

děkuji

Aloisi, jestli ti to tu vadí tak založím jiné téma..

Pirx
hvězdička
Příspěvky: 383
Registrován: sob 09.11.2013, 21:49
Auto: R129 SL600 W140 S600

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní

Příspěvek od Pirx »

kesu: Od roku 95 by okna mela sjizdet, po zavreni dveri zase dojet nahoru.

Ty vysky ADS1 by mely byt +35mm cudlikem, zpatky na 0 pri prekroceni 56km/h, potom pri prekroceni 122km/h snizeni -15mm, pri zpomaleni pod 118km/h zpatky na nulu.

kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní

Příspěvek od kesu »

Prixi, děkuju moc. Jedu pro to v úterý, tak jsem zvědavej. Jinak díky, bez tvých komentářů bych do v12 asi nešel.

Autor tématu
Alois
hvězdička
Příspěvky: 215
Registrován: stř 29.12.2010, 18:19
Věk: 38

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní

Příspěvek od Alois »

Nevadi.. Jen to vypada divne v topicu o konkretni SL320.. Kdyz to bude chtit nekdo cist a zblaznil by se taky, tady ty informace asi hledat nebude..

Zaloz, az to dovezes.. :)

Drzim palce, tesim se na fotky a rozsireni staje mistnich r129...

kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní

Příspěvek od kesu »

Díky Aloisi, založím..
Po tom autě koukám snad už 15 let, teď si to konečně můžu dovolit tak doufám, že nebudu litovat.

Pirx
hvězdička
Příspěvky: 383
Registrován: sob 09.11.2013, 21:49
Auto: R129 SL600 W140 S600

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní

Příspěvek od Pirx »

kesu: Nemas vubec zac dekovat... myslim ze casem me budes proklinat... 009 009 Na druhou stranu, za par let, az ti v tvym normalnim aute v 50000km potreti odejde jedno ze sesti turb na pullitrovem naftovem dvojvalci, vyrobenem ze staniolu a recyklovanejch novin, ale splnujicim normu Euro 765, na to budes vzpominat, jaka to byla fajn doba, kdyz jeste sla koupit a provozovat auta s klasickym V12, kralem vsech motoru... a budes rad, ze jsi mel tu cest, byt toho soucasti... 8)

Tak stastnou cestu, at vyjde na cestu slusne pocasi a vsechno klapne... *thumbs up*

Autor tématu
Alois
hvězdička
Příspěvky: 215
Registrován: stř 29.12.2010, 18:19
Věk: 38

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní

Příspěvek od Alois »

Tak uz dnes je raritni klasicky nepreturbeny sestivalec.. A myslim ze dalsi modely 600 uz jsou oturbene osmivalce. Takze uz ted je to fajnsmekrovina, v dobe kdyz uz je na svete tretim rokem vec, ktera se jmenuje S250 cdi a je to motor 2.1cdi 4 valec se 150kw v S-klasse..

Setrit je potreba, ale myslim ze by to slo jinde. Svet se v prdel obraci...

Pirx
hvězdička
Příspěvky: 383
Registrován: sob 09.11.2013, 21:49
Auto: R129 SL600 W140 S600

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní

Příspěvek od Pirx »

Kesu: Tak jak jsi dopadl? Uz zehlis? Jsem napnutej... :-)

kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: SL 320 rv97 v upgrade na stav perfektní

Příspěvek od kesu »

mmt, akorát píšu článek..
Zamčeno