konečně jsem se dočkal-SL600

Odpovědět

Pirx
hvězdička
Příspěvky: 383
Registrován: sob 09.11.2013, 21:49
Auto: R129 SL600 W140 S600

Re: konečně jsem se dočkal-SL600

Příspěvek od Pirx »

Aha, tak to v té Vídni bylo asi nějak na zakázku... Tady je to vidět na fotce od Petra Šebesty v dálce ta hnědá:
2gtdtsh_20150811161440059.jpg
Těch 850 € za origo střechu je myslím jenom ten zadní díl s oknama, komplet je přes litr...
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

avepok
hvězdička
Příspěvky: 29
Registrován: pát 13.11.2015, 17:27
Auto: SL500 1992

Re: konečně jsem se dočkal-SL600

Příspěvek od avepok »

Ahoj,
prvně jsem si pořídil SL 500 - 129 r.v.1992 a teprve potom začal číst fórum a nevím jestli jsem to neměl udělat naopak :-@ .
Chtěl bych se zeptat, jelikož jsem se v tomto vláknu dozvěděl dost věcí.
1. Prcek psal o setu slídy do okna včetně šidla a nitě atd. To bylo prosím tě kupované kde?
2. Svítí mi ASR, takže bych zkusil tem konektor jednotky, ale nevímkde ji hledat.
3. Psalo se tu i o plastech pod motor, takže bych vás chtěl poprosit, kde je nakoupit.
4. Nejezdí mi nastavení volantu všemi směry, setkal se s tím někdo? Mohlo by to být tím ovladačem? případně, kde ho koupit nejlépe.

Díky za rady Broňa.

Pirx
hvězdička
Příspěvky: 383
Registrován: sob 09.11.2013, 21:49
Auto: R129 SL600 W140 S600

Re: konečně jsem se dočkal-SL600

Příspěvek od Pirx »

Ahoj

1. ebay... je tam toho fura, napriklad http://www.ebay.com/itm/Mercedes-R129-C ... 1638208519" onclick="window.open(this.href);return false;

2. Muze to bejt asi z tisice ruznejch duvodu.... obecne, pokud ma to auto puvodni kabely kterejm se lame izolace, nema smysl hledat tuhle zavadu dokud vsechny kabely nevymenis za novy. Tezko resit od klavesnice.
Co je to za karu? Nekde tady z bazaru? Dovezena? Kde ti to stoji?

3. Neni problem objednat v :stern: druhej den je mas, ale to bych vubec neresil, dokud nemas opraveny ostatni veci

4. viz cislo 3.... ale nejdriv vercajk, merak, zjistit jestli tam jde proud, atd atd atd, pak teprv neco kupovat...

Autor tématu
kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: konečně jsem se dočkal-SL600

Příspěvek od kesu »

avepok píše:Ahoj,
prvně jsem si pořídil SL 500 - 129 r.v.1992 a teprve potom začal číst fórum a nevím jestli jsem to neměl udělat naopak :-@ .
Chtěl bych se zeptat, jelikož jsem se v tomto vláknu dozvěděl dost věcí.
1. Prcek psal o setu slídy do okna včetně šidla a nitě atd. To bylo prosím tě kupované kde?
2. Svítí mi ASR, takže bych zkusil tem konektor jednotky, ale nevímkde ji hledat.
3. Psalo se tu i o plastech pod motor, takže bych vás chtěl poprosit, kde je nakoupit.
4. Nejezdí mi nastavení volantu všemi směry, setkal se s tím někdo? Mohlo by to být tím ovladačem? případně, kde ho koupit nejlépe.

Díky za rady Broňa.
2-ten konektor je to poslední, diagnostika naopak to první...

avepok
hvězdička
Příspěvky: 29
Registrován: pát 13.11.2015, 17:27
Auto: SL500 1992

Re: konečně jsem se dočkal-SL600

Příspěvek od avepok »

Auto je v Třebíči. Koupil jsem ho kousek od Stuttgartu. Bylo na Autoscoutu. Ještě jsem ho pořádne neprojel, nemá ještě cedule.
1. Šlo mi o ten konkretní set, jelikož je vyzkoušený
2. Nedalo mi to a dneska jsem se byl pokochat jen tak 3km tam a 3 zpátky a nesvítilo to, tak se třeba opraví samo (dám si raději do auta hasičák)
3. Vím, že plasty nejezdí, ale budu je chtit koupit a navíc je potřebuji ještě i pro kamaráda. Ten má 1994. Jsou stejný nebo jsou v nich rozdíly?
4. Napsal jsem to asi blbě, 3 směry fungují, ale 4. ne, takze volty tam jdou. Nemáte nějaký odkaz na schémata?

Omlouvám se že jsem vlezl do vlákna o 600. Kdyžtak mě přehoďte někam jinam jestli to jde.

Každopádne díky za rady.

Pirx
hvězdička
Příspěvky: 383
Registrován: sob 09.11.2013, 21:49
Auto: R129 SL600 W140 S600

Re: konečně jsem se dočkal-SL600

Příspěvek od Pirx »

avepok:

Dily se objednavaj na konkretni VIN... dekl pod motorem bude velmi pravdepodobne stejnej, ale kdyz to budes objednavat, tak reknes VIN a oni ti najdou dil kterej je na 100% na tvoje auto, stejne tak s kamosovym autem.

S tim volantem... schema ti muzu prefotit a nekam poslat.... nastaveni volantu je soucasti pameti sedacek... od toho nastavovaciho cudliku jdou draty nejdriv do jednotky, ktera je pod kobercem pod nohama spolujezdce, pak teprv do tech motorku na sloupku... ktery maj zase v sobe snimace polohy kvuli pameti, ktery posilaj polohu zpet do ty jednotky....

Autor tématu
kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: konečně jsem se dočkal-SL600

Příspěvek od kesu »

Pirx píše:avepok:

Dily se objednavaj na konkretni VIN... dekl pod motorem bude velmi pravdepodobne stejnej, ale kdyz to budes objednavat, tak reknes VIN a oni ti najdou dil kterej je na 100% na tvoje auto, stejne tak s kamosovym autem.

S tim volantem... schema ti muzu prefotit a nekam poslat.... nastaveni volantu je soucasti pameti sedacek... od toho nastavovaciho cudliku jdou draty nejdriv do jednotky, ktera je pod kobercem pod nohama spolujezdce, pak teprv do tech motorku na sloupku... ktery maj zase v sobe snimace polohy kvuli pameti, ktery posilaj polohu zpet do ty jednotky....
No s tím vinem bych řekl tak na 95%:DD

Ale s tím ASR opatrně, mně to taky dělalo až třeba po hodině a ve městě vůbec. Každopádně ten poškozenej kabelovej svazek může zavinit dost drahý (téměř likvidační) poškození..

avepok
hvězdička
Příspěvky: 29
Registrován: pát 13.11.2015, 17:27
Auto: SL500 1992

Re: konečně jsem se dočkal-SL600

Příspěvek od avepok »

Pokud by jsi ho poslal, budu rád: ave.pok@volny.cz
moje auto nemá paměti na sedačky, to mi došlo až to bylo doma, má samozřejmě el.sedadla, el.zrcadla a el.volant, ale nemá paměti. Dokonce to nemá ani zamykání centrálu na středovým panelu. Ona to možná nebude ani 92. Aby to nebyla 91 nebo ještě starší. Pokud máte nějaký věrohodný dekodér na VIN, tak by mě taky zajímal. Mě ten věk nevadí, já to chtěl na archivaci a dodělat tomu k bílým cedulím veteránskou kartu (cca 6 let), no ale samosebou na letní projížďky :)

avepok
hvězdička
Příspěvky: 29
Registrován: pát 13.11.2015, 17:27
Auto: SL500 1992

Re: konečně jsem se dočkal-SL600

Příspěvek od avepok »

Aha, teď čtu znova a lépe: přefotit a poslat. prosím pošli mi do mailu tvůj mail a pošlu ti adresu. Díky.

Autor tématu
kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: konečně jsem se dočkal-SL600

Příspěvek od kesu »

avepok píše:Pokud by jsi ho poslal, budu rád: ave.pok@volny.cz
moje auto nemá paměti na sedačky, to mi došlo až to bylo doma, má samozřejmě el.sedadla, el.zrcadla a el.volant, ale nemá paměti. Dokonce to nemá ani zamykání centrálu na středovým panelu. Ona to možná nebude ani 92. Aby to nebyla 91 nebo ještě starší. Pokud máte nějaký věrohodný dekodér na VIN, tak by mě taky zajímal. Mě ten věk nevadí, já to chtěl na archivaci a dodělat tomu k bílým cedulím veteránskou kartu (cca 6 let), no ale samosebou na letní projížďky :)
Úplně původní verze neměly rozpadající se svazky. Ale to svítící ASR spíž ukazuje na problém s kabely. Funguje tempomat?

avepok
hvězdička
Příspěvky: 29
Registrován: pát 13.11.2015, 17:27
Auto: SL500 1992

Re: konečně jsem se dočkal-SL600

Příspěvek od avepok »

Tempomat jsem ještě nezkoušel, zítra to zkusím. Včera to nesvítilo, dneska jsem si medvídka zkusil nastartovat a zase to ASR svítilo. Ještě bych se zeptal, to auto má v kufru dodělaný bateriák, takže ho vypínám. Nemůže na to na to mít vliv a nebo případně třeba horší baterie? Asi v úterý se má stavit s diagnostikou, ale nedělám si moc nadějí, že něco najde. Kde to má vůbec konektor? A další dotaz mám :-) , to auto má manuální počítadla kilometrů a má jen display na venkovní teploměr - když vytáhnu klíček, zhasne teplota, ale ten display zůstane podsvícený. Nevím jestli je to špatně, nebo zhasne třeba za půl hodiny. Toto jsem ještě taky nevypozoroval...

Autor tématu
kesu
vycházející hvězda
Příspěvky: 559
Registrován: pon 18.11.2013, 20:58
Auto: Mercedes SL600 r129, VW passat B7, Citroen C4 vts

Re: konečně jsem se dočkal-SL600

Příspěvek od kesu »

Ahoj,
co znamená dodělaný bateriák?
Jinak ano, svícení ASR může mít za příčinu i pokles napětí pod určitou hodnotu. Ale to by spíš mělo svítit ABS. U mého auta se při poklesu napětí rozsvítí skoro všechno, po výměně baterky to pak postupně pozhasíná až na oblouk, tomu se moc nechce a chce to chybu smazat přes diagnostiku. Mimochodem, docela mě překvapilo, že pokud je vybitá baterka, vystřelí to z posledních sil oblouk:-)

Konektor na diagnostiku mají tyhle verze u jednotek (tedy pravobok) v motoru, novější pak pod volantem. Chce to ale pořádnou, respektive originál, Čínskou hračkou nenajdeš nic.

Pirx
hvězdička
Příspěvky: 383
Registrován: sob 09.11.2013, 21:49
Auto: R129 SL600 W140 S600

Re: konečně jsem se dočkal-SL600

Příspěvek od Pirx »

avepok:

1. schema mas v mailu

2. ja bych to nevypinal, nemyslim ze by to vyrobce doporucoval, proto tam taky zadnej vypinac nedaval... ja mam rok 97 a po odpojeni a znovazapojeni baterky prestanou jit okna, strecha, ram, radio, esp.... vsechno to chce nejak nastavit potom... to by me striklo kdybych to musel delat pokazdy. Ty mas starsi auto kde jsou nektery veci trosku jinak, ale stejne bych to nedelal...

3. U nekterejch roku po odpojeni baterky sviti ASR dokud neotocis volantem na oba dorazy, aby se snimac natoceni volantu nasel, kde vlastne je.... zalezi jakej mas ve skutecnosti rok, napis VIN, zjistime.

4. Taky u nekterejch aut odchazelo OVP rele, to se projevovalo svicenim ASR.... zalezi jakej mas ve skutecnosti rok

5. Stary R129 mely diagnostiku jenom takovou tu ze jsi si z kusu dratu a ledky udelal blikatko, nekam jsi to tam strcil a pocital bliknuti.... zalezi jakej mas rok... 009

6. Podivej se do motoru v jakym stavu jsou kabelovy svazky, od toho se pak budes moct odpichnout, dokud to nevis, nema moc smysl do toho stourat

Fridrich

Re: konečně jsem se dočkal-SL600

Příspěvek od Fridrich »

Tema zdirkama na 'blikatko' lze plnohodnotne pres pc diagnostikovat.
Umi to bosch kts 540, carsoft, starka

avepok
hvězdička
Příspěvky: 29
Registrován: pát 13.11.2015, 17:27
Auto: SL500 1992

Re: konečně jsem se dočkal-SL600

Příspěvek od avepok »

Za schéma mockrát děkuji.
Moje VIN: WDB1290661F059928

1. Auto jsem projel a zjistil, že tempomat nefunguje a taky nejdou hodiny, není to všechno na jednom přívodu voltů?
2. ASR svítí a vypínač ASR nic nedělá. Zkoušel jsem krajní polohy volantu, nepomohlo, je to stále stejný.
3. Bateriák je vpravo v kufru, je přidělaný na tom polstrování, co se oddělává, když se chci dostat k baterce.
4. Podsvícení displeje teploměru svítí i po 2,5 hodinách (ono to svítí málo, ve dne bych si toho asi ani nevšiml, ale ve tmě je to vidět), zítra zkusím baterku vyměnit za jinou, ale auto startuje, takže si nemyslím, že by byla špatná. Pravda je, že dneska po nastartování přemýšlelo kolik má válců a na kolik se rozhodne vrčet :-)
5. Co to je relé OVP? K čemu to je, kde to je a co ovládá? Omlovám se, možná se ptám jak debil, ale nikdy jsem se s tím nesetkal, tak se radši ptám.
6. Máte někdo zkušenosti s Čalounictvím Rekovi? Ptám se kvůli tomu zadnímu oknu. Řekli mi, že si vezmou zhruba 6.000,- peněz a odpoledne odjedu. Na stránkách mají v galerii 3 žehličky, takže už je asi opravdu dělali.
Odpovědět